První příkrmy a prdíky

2.6.20 13:46

Prvni prikrmy a prdiky

Ahoj holky, mate zkusenost zda se pri zavedeni prikrmu prdiky zhorsuji ci zlepsuji? Cim zacit? Mrkvickou asi ne ze? Dekuji za tipy a rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24365
2.6.20 13:48

Prdiky ani ne, ale stolice je i dost tužší a je problém se vykakat. U nás tak nějak po všem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12094
2.6.20 13:51

Pri zavedeni prikrmu by uz „prdiky“ z tech prvnich tydnu mely byt vyresene, ne? Jinak je to naprosto sumak, nejlepsi je asi nejaka zelenina…ja u prvniho zacinala v zime, takze nabidka nic moc, dostal dyni…druhy dostal cucat kurku od chleba :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2540
2.6.20 14:00

Začala jsem mrkví. Můžeš přidat trošku másla, nebo olivového oleje aby se zjemnila stolice. Jinak dcera ji má tuhou, ale brisko vůbec neboli. Naopak je to snad lepší skrz opruzeniny, než když měla klasickou srajdu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9136
2.6.20 14:22

Když dítě kadí tuhý bobky, mělo by se myslím začínat s brokolicí, protože je projímavá. Vařit delší dobu a odklopené, aby nenadýmala. Do vody můžeš přidat i trochu mletého kmínu, ten je taky proti nadýmání a mixovat i s trochou vývaru, ať příkrm obsahuje i víc vody. No a pak zkoušet zapíjet čistou vodou, naše děcka ji ze začátku musely mít vlažnou. Pokud mimčo kadí fakt špatně, tak se může začít dřív se švěstkovou šťvou, můžeš s tím klidně přeskočit i zeleninu, to se nedá nic dělat, stoprocentní švestkovou šťávu dělá třeba Hipp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
187
2.6.20 23:15

Také jsem začala dávat nejdřív dýni, vařená mrkev staví. K tomu (protože i tak prcek měl problémy se vykakat) tu švestkovou hipp šťávu (zředěnou) a vždy do zeleniny kousel másla (nebo oleje). Tak nějak měsíc trvalo, než se to poddalo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
258
3.6.20 10:11

Zacni pastinakem :palec: A u zavedeni prikrmu davej na piti i vodu (i presto, ze kojis nebo davas UM). To je muj osvedceny postup :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
258
3.6.20 10:15

@ctenarkaaa Maslo se zavadi o dost pozdeji kvuli tomu, ze je to alergen (mleko). A olej se zacina pridavat az kdyz ditko je schopno sporadat celou sklenicku. Svestkova stava take s otaznikem, protoze po chuti ovoce dite casto odmita ostatni chute, to jsem se natrapila se starsim, kdyz jednou ochutnal jablko :roll: :nevim: Takze ovoce striktne az po zelenine, masu a kasi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
258
3.6.20 10:17

Jo, a pokracovala bych s probiotickymi kapkami :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.6.20 10:23

@Sharmel dekuji za radu, pastinak jsem snad v obchode jeste nezahledla. Budu pecliveji koukat priste :-D Ano piti budu davat urcite, probio take. Rodina ze strany tchyne mi furt rikaji o stavickach, ze oni davali, ale prave si myslim, ze kdyby ochutnal neco lepsiho, sladsiho, tak se mi na zeleninu vybodne :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
258
3.6.20 10:59
@Lucinka1559 píše:
@Sharmel dekuji za radu, pastinak jsem snad v obchode jeste nezahledla. Budu pecliveji koukat priste :-D Ano piti budu davat urcite, probio take. Rodina ze strany tchyne mi furt rikaji o stavickach, ze oni davali, ale prave si myslim, ze kdyby ochutnal neco lepsiho, sladsiho, tak se mi na zeleninu vybodne :mrgreen:

Jo, stavickami se driv zacinalo :mrgreen: Mam doma knizku o peci o kojence z roku 1985 a take se to tam pise :lol: Pastinak se da sehnat v biopridejnach, nekolikrat jsem ho videla i v nasem Albertu. Priznam se, ze u mladsiho syna jsem byla lina varit a mixovat jednu polevkovou lzicku, tak jsem to kupovala na internetu ve sklenicce od znacek Holle a Babybio, malemu to hodne chutnalo. Ale se starsim jsem teda od zacatku varila sama a zacinal cuketou, take neni spatne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
67
3.6.20 12:42

@Lucinka1559 pastinak jsem viděla i v lidlu :wink:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
67
3.6.20 12:56

Také si jdu holky zeptat, už jíme delší dobu příkrmy, ale teď nevím.. Zase ji nechci moc cpát, aby nebyla.. :hugging:. Sní mi celou malou misku, vážím to a podle hmotnosti sní cca 160-180g jídla.. A tak nevím, sní to vše a ještě ji dávám UM mléko. Říkám si, jestli ji nemám dávat spíš kojeneckou vodu, či čaj :rolling_eyes:. Dávám ji mlíčko, kdyby ji to ještě nestačilo a aby se i napila. Příkrmy jime skoro 4tyden a začínáme pátý měsíc. Už jsem premylslea, že bych jí dávala sladkou kaši a zeleninu oběd.. Ale zase to nechci úspěchat. Tak ano nevím, kdy ji zkusit dávat kaše, či do zeleniny maso a kaše až po zavedení zeleniny a masa.. :rolling_eyes:Děkuji za Vaše rady a třeba i nápady :innocent:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
258
3.6.20 14:01
@LuciiLucie píše:
Také si jdu holky zeptat, už jíme delší dobu příkrmy, ale teď nevím.. Zase ji nechci moc cpát, aby nebyla.. :hugging:. Sní mi celou malou misku, vážím to a podle hmotnosti sní cca 160-180g jídla.. A tak nevím, sní to vše a ještě ji dávám UM mléko. Říkám si, jestli ji nemám dávat spíš kojeneckou vodu, či čaj :rolling_eyes:. Dávám ji mlíčko, kdyby ji to ještě nestačilo a aby se i napila. Příkrmy jime skoro 4tyden a začínáme pátý měsíc. Už jsem premylslea, že bych jí dávala sladkou kaši a zeleninu oběd.. Ale zase to nechci úspěchat. Tak ano nevím, kdy ji zkusit dávat kaše, či do zeleniny maso a kaše až po zavedení zeleniny a masa.. :rolling_eyes:Děkuji za Vaše rady a třeba i nápady :innocent:

No malo holka neji :lol: ale to je dobre :palec: Otazka kolik UM ji davas :nevim: Pokud mate fajn dr, pobavila bych se s ni, zna tvoje dite a ma vic zkusenosti nez my. Zavadi se obvykle vzdy jeden mesic jeden novy typ jidla. Takze eventualne muzete zacit kasi. Akorat nechapu proc sladkou? 8o Osobne bych jeste davala vodu v lahvicce, caj neni nutny, bude ho pit cely zivot ;) Nebo jedine, kdyby protestovala a ve vedru nebumbala. Ja zastavam nazor, ze pro male dite by strava mela byt co nejjednodussi a nejzdravejsi. Kdyz se nauci jist jogurt samotny, kysely, jak je, bez bananu a susenek, pak ho bude zvladat i nesladky, ale jakmile si zvykne na dochucovani, samotny uz nebude jist jeste hodne dlouho. Jedinou vyjimkou je, kdyz fakt nic neji a spatne pribira :nevim: I na sladke susenky a piskoty ma dost casu, skolky to jisti :mrgreen: Ovsem jeste jednou upozornim, ze to je muj nazor (i kdyz podporeny zkusenostmi s jednim jedlikem a jednim nejedlikem, a kvuli tomu druhemu i prectenym knizkam). :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
67
3.6.20 15:15

@Sharmel sladkou mám na mysli, jak je třeba nominal, či kendamil kaše.. Že tam dáváš jen UM mléko a třeba ryzovou kaši a tak, jestli mi rozumíš :wink:. No, sní tak.. Jak kdy.. Třeba 60 ml někdy i 120ml. Podle toho, jak má velký hlad :rolling_eyes:. K doktorce jdeme až 24.6. Tak se jí optam :slight_smile:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama