Psychika u neplodnosti

Anonymní
8.7.11 20:29

Psychika u neplodnosti

ahoj holky,
omlouvám se, že píšu anonymně, ale je to s jistých důvodů. O miminko se snažíme 2,5 roku s manželem. problém je na straně manžela, sebe jsem moc nevyšetřovala, ale základ nějaký vyšetřený mám :wink:
Dokázala vás taky psychika tak moc složit? Já si momentálně asi uvědomila, že je důležitější vztah než miminko, alespoň nyní. Protože od samého začátku jsem jen počítala plodné dny, měřila BT, omezovala jsem se ve sportu, po ovulaci jsem nesměla pít různé čaje a jídla… no děs, až jsem z toho dostala depky.
Náš vztah s manželem toho utrpěl tímto věčným omezováním jak v plodné dny atd… hodně moc. Snažím se to teď všechno vynahradit. Začala jsem sportovat, a dám si na co mám chuť, dám si i vínko nebo na co mám chuť. A hlavně nepočítám plodné dny :roll:
Byli jsme i na umělku, ale bohužel nepodařilo se. Nyní ani nejsem připravena jít na další. Musím najít hodně koníčků, které jsem ztratila. Kamarádky mám jen s dětma, ale nevím jak vyzrát na tohle, vůbec mi to není příjemné …Uvažuji nad koupí pejska, ale pořád přemýšlím nad pro a proti…
Holky máte to tak nějak podobně? Že jste někdo rezignovali? Nebo jak to řešíte?
Uvítám jakoukoliv zkušenost :wink:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8431
8.7.11 20:42

Martina

ahojda,mám docela dost zkušeností, i špatný.byla jsem vdaná 4roky, po roce jsme se upnuli na snažení o dítě přesně jak píše měření teploty,ovulační testy,teď sex jo a pak zase ne..brečela jsem při pohledu na dítě,ztratila pár kamarádek co otěhotněli a manžela asi dost prudila svým neštěstím..opustil mě, našel si jinou ženu která mu dala dítě..byla to velká bolest ale i ponaučení..vím že s tím musím bojovat sama a nejvíc mi pomáhají holky tady..než jsem našla muže který by přijal skutečnost že mimčo asi jen tak nepůjde, trvalo dlouho a proto pokud svého muže miluješ a nechceš ho ztratit zkus si najít zpět kamarádky,koníčky a začít žít nejen pro dítě.my jsme si teď pořídili pejska a jsme šťastný,samozřejmě dítě chceme dál.já teď pojedu do lázní,mám taky po 1.IVF+ket a uvidím co bude dál..držím pěsti do dalších bojů a přeju hodně síly tobě i manželovi..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14008
8.7.11 20:45

ahoj
nerezignovala jsem a neudělala bych to, měli jsme 5× IUI a nic, žádný problém se v CARu nenašel, vyšlo ivf a pak jsem otěhotněla, když dvojky byly mimina, mám tři děti během 14 měs. Když to nešlo byla jsem dost na dně, zvlášť o jedněch Vánocích, když mi 24.12 vyšel duch na těhu testu a pak nic. Celá rodina měla děti nebo byla těhotná, byla jsem fakt v hajzlu. Nikomu jsme to neřekli, takže jsem poslouchala od švagrové, ať si už taky uděláme děti… A když to srovnám, tak jsem psychicky byla na dně stejně, jako první čtyři měsíce po porodu dvojčat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18551
8.7.11 20:46

ahoj anonymko, já jsem si neplodností taky prošla, zadařilo se nám teda hned po prvním IVF, nicméně to víš, že to s psychikou taky udělalo svoje.
Taky jsem si během toho spoustu věcí uvědomila a změnila postoje.
Myslím že to, že ses vykašlala na plodné dny, Bt atd ti jen prospěje, ostatně hlava aspoň vypne a tělo si užije do sytosti sportu popř neřestí v podobě skleničky vína :wink:

Nevím jak moc závažný problém manžel má, ale v dnešní době má šanci díky IVf mít mimčo drtivá většina populace. Samozřejmě ne všem to bohužel vyjde na poprvé jako nám, záleží na mnoha faktorech - věku, psychice, diagnóze atd.

Nicméně ohledně pejska pokud nebudete mít pak problém jak např v době dovolené vych viděla jako dobrý nápad, přeci jen se zvířátkem je ten život hned veselejší, a určitě vám může pomoct navodit optimismu, který se vám možná úplně tak nedostává vzhledem ke zklamáním, kterými jste prošli.

Takže z celého srdce přeju hodně sil tobě i manželovi a samozřejmě pokud se rozhdonete v cestě za mimčem pokračovat, což myslím že za to stojí, strašně moc štěstíčka a brzký úspěch :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.7.11 20:56

já se dítě opravdu chci, jen asi všechno, co jsme kolem toho dělali bylo nanic. Manžel má hodně špatnou diagnózu, ale i přes to, pořád věříme. On je taky hodně psychicky na dně. Jen já se prostě na umělko znovu necítím, a ani nevím, kdy se popravdě budu cítit. Ale nejde to násilím. Navíc nás tlačí věk, je nám přes 30 let.
Manžela miluji, a snažím se udělat všechno pro to, aby to bylo jako dřív :wink:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.7.11 20:57

Ahoj ,já mám za sebou už dvě ivf několik iui a ty už ted nepujdou jsem po lapárce bez vejcovodu ,tak zas jen ivf ale docházej nám peníze a já jsem uplně na nervy že na to nebudem mít a když něco našetříme kde pak až nebudu chodit do prácekde vemem na věci pro miminko :think: je to začarovaný kruh a já už jsem z toho unavená a psychicky nezvládám .Kolik ivf ještě budu muset podstoupit a budem na to mít :nevim: to mě drtí ted nejvíc .

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.7.11 20:59
Anonymní píše:
Ahoj ,já mám za sebou už dvě ivf několik iui a ty už ted nepujdou jsem po lapárce bez vejcovodu ,tak zas jen ivf ale docházej nám peníze a já jsem uplně na nervy že na to nebudem mít a když něco našetříme kde pak až nebudu chodit do prácekde vemem na věci pro miminko :think: je to začarovaný kruh a já už jsem z toho unavená a psychicky nezvládám .Kolik ivf ještě budu muset podstoupit a budem na to mít :nevim: to mě drtí ted nejvíc .

anonymko II - jsme se sešli anonymně, kolikrát je to lepší. Je to strašně těžké, já ti moc rozumím … :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
10872
8.7.11 21:02

Vím co prožíváš… my se snažili téměř 6 let… Měli jsme stavět dům… ale zastavili jsme to, neměli jsme sílu, náladu a ani chuť… proč stavět, když nemáme pro koho… Nakonec nás to všechno hrozně stmelilo dohromady, ale plodné dny jsem nikdy neřešila… prostě jsme se milovali a já teda na to furt myslela a i se dost překonávala ;-) - prostě i když nebyla chuť, tak se na to šlo :roll: Nám naopak strašně pomohlo, když jsme zjistili, proč to nejde - po mé laparoskopii, kdy jsem přišla o jeden vejcovod a druhý mi částečně zprůchodnili - od té doby se v nás něco zlomilo a my věřili… Po prvním neúspěchu jsem teda padla na dno a nebyla schopná pár dnů fungovat… Ale můj chlap prostě řekl, že my dva prostě děti jednou mít budeme a basta!!! Druhý pokus jsme dali hned 2 měsíce po prvním a řekli si, že když se to nepovede (tentokrát jsme počítali i s neúspěchem, což jsme si poprvé vůbec nechtěli připustit) tak si dáme rok pauzu, vyzvedli si na sociálce info o adopcích a čekali… Já jsem dokonce vydržela 2 dny manželovi neříct o //, protože jsem měla takový strach, jestli se mi to nezdá, ale prý jsem se najednou začala tak divně tvářit, že taky začal věřit :andel: A díky tomu máme dvě 14 měsíční holčičky :dance: :dance:

PS: no a pořád nebydlíme, páč s dvojkama to jde pomalu ;-) Snad ale brzo dostavíme a i tenhle sen se splní :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5434
8.7.11 21:03

:hug: Holky moc vám přeju,aby to vyšlo opravdu moc :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10872
8.7.11 21:04

Mám kamarádku, která má manžela s nulovýma spermiema… První IVF nevyšlo - spermie získali od manžela operativně. Na druhé chtěli jít po půl roce, ale ono se podařilo přirozeně!!! V jejich případě nebyla šance žádná… a i přes to, i díky té operaci, dávkách vitamínů pro chlapa to šlo… Nikdy se nemůžeme vzdát :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.7.11 21:06

Je to dost náročný na psychiku a málo kdo to chápe :nevim: kdo tím neprošel nepochopí .Nevím jak to udělat a nemyslet na to i na výletě i při práci stejně to mám v hlavě furt :think:
Anonym II

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.7.11 21:12
Anonymní píše:
Je to dost náročný na psychiku a málo kdo to chápe :nevim: kdo tím neprošel nepochopí .Nevím jak to udělat a nemyslet na to i na výletě i při práci stejně to mám v hlavě furt :think:
Anonym II

Anonymní II: tak to jsme na tom stejně, já pokud na to začnu myslet, okamžitě šahám po knížce …
Přesn tak, kdo nezažil nepochopí. A pořád ti lidi se ptají, jestli se už podařilo atd… a že mi závidí ten klid bez dětí… prostě to nechápou … :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.7.11 21:12
Anonymní píše:
Anonym II

Anonymní II: tak to jsme na tom stejně, já pokud na to začnu myslet, okamžitě šahám po knížce …
Přesn tak, kdo nezažil nepochopí. A pořád ti lidi se ptají, jestli se už podařilo atd… a že mi závidí ten klid bez dětí… prostě to nechápou … :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Mal
3821
8.7.11 21:17

Ahoj,toto téma přesně pro mě.Mě je od včera tak hnusně,že bych radši na chvíli umřela.Včera jsem brečela tak,že jsem skoro neviděla.Momentálně vůbec nevím,co bude dál.Na IVF už nechci,jsou to nervy,peníze a pak tak strašná bolest a bezmoc.Nevím,čím začít a jak se z toho vyhrabat.Dneska se mi ale stalo,že sem na chvíli na to peklo zapomněla.Ale fakt jen na chvilku,doma jsem už brečela zase. :cry:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1032
8.7.11 21:25

My se snažili asi 5 let.Byli jsme v CARu,přítel měl spermií nadprůměr i dost pohyblivý,já byla taky zdravá,akorát jsem měla divnou ovulaci,někdy jo,někdy ne.Prošli jsme si tím,čím asi všechny snažící páry:měřění teplot,změna životosprávy,plánovaný styk,já si píchala injekce na ovulaci,pak inseminace…A nedařilo se.Taky jsem na to pořád myslela,kudy jsem chodila.Nakonec nám řekli,že i když jsme zdraví a snažíme se tak dlouho,tak už zbývá jedině ivf.A my si řekli dost( zrovna jsme na to neměli ),že další snažení a ivf necháme na neurčito.Začali jsme se bavit jako dřív(bowling,hospůdky,oslavy…),nic neřešili,našli jsme si nové koníčky,začli jsme znovu chodit na rande :-D (časté večeře,kina),přestěhovali se a pořídili si psa.Já na dítě úplně zapoměla,vůbec jsem to neřešila,milovali jsme se když byla chuť.A otěhotněla jsem do roka,myslím že to bylo pár dní před Silvestrem a já nebyla nejstřízlivější :oops: Takže pejsek je dobrý nápad,přijdete na jiné myšlenky a chce to občas úplně vypnout,zajít někam,najít si koníčky,třeba to pak půjde,když se tím nebudete zabývat :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat