Půjčení RL otci dítěte - ano či ne?

566
17.11.13 12:46

Půjčení RL otci dítěte - ano či ne?

Ahoj. Potřebuji odpovědět na otázku, zda musím otci dítěte na jeho požádání půjčit rodný list nezletilého dítěte, i když mi odmítá sdělit proč ho potřebuje. Dítě mám soudně dané v péči. Díky moc!!! :kytka: :mavam:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3175
17.11.13 12:51

Nedala bych, pokud by nesdelil padny duvod k tomu, proc ho opravdu potrebuje. Ale nenapada mne takovy duvod, proc by ho mohl chtit. :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7876
17.11.13 12:52

Nepůjčila bych :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6578
17.11.13 12:59

Nepůjčila bych. Nevím, na co by ho mohl potřebovat. :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6578
17.11.13 12:59
@jakuve píše:
Nedala bych, pokud by nesdelil padny duvod k tomu, proc ho opravdu potrebuje. Ale nenapada mne takovy duvod, proc by ho mohl chtit. :nevim:

Myslíš útěk/únos? 8o :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
74217
17.11.13 13:02

Nedala bych mu rodný list, nač ho potřebuje.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7876
17.11.13 13:03
@lovesmile píše:
Myslíš útěk/únos? 8o :think:

S rodným listem??? :think: Přes hranice by ho pustili pouze pokud má dítě zapsané v občance, nebo néééé? :think: :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
36504
17.11.13 13:03

Národ na RL má, je otec. Dítě ani doklady k němu nejsou výlučným majetkem matky.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
66
17.11.13 13:03

Nedávej mu RL v žádném případě, jelikož ti nechce říct na co ho potřebuje tak to zřejmě potřebuje na něco s čím bys nesouhlasila nebo by se ti to nelíbilo dokud neřekne na co nedávej mu ho!

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
566
17.11.13 13:04

@lovesmile Nemalovat čerta na zeď, prosím :,( Mě napadá například, že by si chtěl udělat občanský průkaz dítěte (to si ale myslím, že takové doklady by měla mít také osoba, která má dítě svěřené do péče) nebo nějaké daňové úlevy, které se mohou po něm ale také nárokovat, protože daňové úlevy patří dítěti, resp. osobě, která má dítě v péči.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
18223
17.11.13 13:04

@orionk to už se teď do občanek nepíše, ne? :think: Dítě musí mít pas, nebo občanku? :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
720
17.11.13 13:05

Diskuze mi přijde jako bezpředmětná, vzhledem k tomu, že si může kdykoliv požádat na matrice o duplikát.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
74217
17.11.13 13:07

Mi napadá jediný rozumný důvod proč potřebuje rodný list, že třeba cche dítěti zařídit spoření nebo nějaké pojištění :think: ale s tím by zas nedělal takové tajnosti.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6578
17.11.13 13:07

@Naty12 Promiň, nechci tě plašit, ale dokud by mi neřekl pádný důvod, proč ho potřebuje, tak bych mu ho prostě nedala. :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7876
17.11.13 13:07
@Nainuva píše:
@orionk to už se teď do občanek nepíše, ne? :think: Dítě musí mít pas, nebo občanku? :think:

Já právě nevím :nevim: Já malého v občance mám…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

1.2 Spray Max mop box

  • (4.8) + 25 recenzí

Victoria

  • (4.4) + 20 recenzí

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová