Rakovina plic a metastáze do mozku - má někdo zkušenosti?

31
23.5.12 10:34

Rakovina plic metastáze do mozku - má někdo zkušenosti?

Ahoj holky, bohužel i k nám do rodiny přišla ta hnusná nemoc, ale nic nevzdáváme a bojujeme!!

U našeho dědy, podotýkám že to byl silný kuřák se oběvila rakovina, bohužel už pozdě a nádor se nedá operovat. Bohužel po několik měsících začal trochu blbnout tak ho poslali na CT hlavy. A bohužel nádor v hlavě..:o((

Nemáte doma někdo zkušenost z tímto hnusem? Prej ho pošlou na ozařovaní hlavy. Nevíte někdo jak to probíha?? Za jakoukoliv info budu vděčná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9766
23.5.12 10:42

Ahoj mému dědovi našli asi před 3 měsíci nádor na mozku, přišlo to z ničeho nic, prostě jeden den byl tak slabí, že se ani nemohl postavit a odvezli ho rychlou, tam zjistili, že má nádor, zápal plic a vodu v plicích, ležel na JIP, na operaci mohl jít až po vyléčení zápalu plic a až bude voda z plic pryč, vysát mu ji nemohli, protože to měl blízko srdce. Nakonec převezli do Ostravy, kde mu ten nádor vyoperovali, říkali, že není zhoubný, ale že se může kdykoli vrátit :,( Po operaci hrůza, pořádně nemluvil, když už něco řekl, tak to byli nesmysli, nemohl chodit, učí se teď pomocí chodítka, má plínku, několikrát bral ATB, minulý týden do toho dostal plícní embolii, takže zas týden v nemocnici, ale že je to prej u ležáků normální, tak se mu teď jak už je doma píchají injekce do břicha na ředění krve, vždy když jsem ho viděla chtělo se mi brečet, je to hrůza a já doufám, že se to vrátí vše k normálu. Doktoři říkali, že rekonvalescence trvá až 2 roky :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
23.5.12 10:45

Je dobře že šla u vás operace. to u nás nejde jelikož má ten nádor i v plicích tak aby se to eště víc nerozjelo.. Hele je to děsný, ale za dva roky může být uplně fit a může tu být další 15 let:) za ty dva roky to stojí ne!

Já jen doufám že to ozařování mozku u nás zabere…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6094
23.5.12 10:50

můj děda zemřel na tuto nemoc…nejdřív plíce a pak začal jak ty říkáš blbnout.Byl silný kuřák a k tomu horník.Nepřála bych nikomu vidět poslední jeho dny,to jak vypadal a jak nikoho z rodiny nepoznával…Doufám že u vás to dopadne lépe :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1726
23.5.12 10:52

Ahoj, bohužel také mám tuto zkušenost. Mé tetě (defacto moje třetí babička) našli v 82 letech metastáze na mozku. Z ničeho nic. Do této doby byla hodně vitální, zdravá (ve svém věku nebrala žádné léky), ale najednou nedokázala říct pořádně větu. Byly to věty typu: „No šla jsem tam, tam jak je ten dům, pak jsem šla dál, tam no ty víš…“ Pak už nedokázala mluvit téměř vůbec. Zjistilo se to v únoru, doktoři se ještě snažili s nějakou léčbou, ale bylo to šíleně rychlé. Zemřela v květnu, letos to byly 3 roky. Pořád je to pro mě hodně citlivé, i teď tu brečím jak želva, když to píšu…
Je mi líto, že tě můj příspěvek moc nepovzbudí… Doufám, že léčba dědečkovi pomůže a moc držím palečky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
23.5.12 10:53

dituleska: pokud dobře chápu prvně měl plíce a pak taky nádor na hlavě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
LouLou
23.5.12 10:54

Moji babicce nasli rakovinu plic take, ozarovali ji plice.Dal uz nikdo nezkoumal , kam vsude to metastazovalo, je mozne, za do mozku taky.Postupne chatrala, cim dal tim hur chodila, nakonec zemrela jako lezici pacient, uz nemohla ani mluvit, a pusobila , ze obcas uz taky nepoznava, kde a co je.....Kourila cely zivot, rakovinu diagniostikovali v 84 a zemrela v 86ti.Takze nemam predstavu, kdy to vzniklo a jak moc rychle nemoc postupuje…

• Nahlásit
  • Citovat
7139
23.5.12 10:55

můj dědeček byl taky silný kuřák, měl rakovinu plic, metastáze se dostali do ledvin a do mozku, přeji hodně sil vám i dědečkovi :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9766

@emamii Já jen doufám, že se zas ten nádor znovu neudělá a tobě a tvé rodině přeji hodně sil, je to těžké.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31

Právě děda nás jeden den taky vůbec nepoznával, pak se ale vyspal a druhý den byl zase dobrej. občas placl nějakou hloupost a pak zase v pořádku.. stejně jsme ho raději poslali do nemocnice a šup… bylo to… je to hrůza, celou rodinu nás to dost boli, ale musíme věřit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
23.5.12 10:57

lukresia: zemřel? chodil na ozařovaní mozku? nevíš náhodou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
23.5.12 10:58

LouLou: Rakovina je hnus. ale Vaše babička se dožila aspoň pěkného věku.. je to samozřejmě neštěstí..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2969
23.5.12 10:58

Ahoj,
přesně takovouto diagnozu měl můj tchán. Silný kuřák,ani po operaci plic,kdy mu jednu vzali nepřestal. A to ještě před touto operací prodělal operaci srdce,kdy mu dávali budíček. Ke konci měl už hrozně velké bolesti,které nepřiznával,měl hodně snížený práh bolesti. Co vím,tak mu zapomněli kdysi dát lokální anestetikum a řezali snad znamínko zaživa a on jen cuknul. Takže ty bolesti asi byly strašné. Před 2 lety zemřel na metastázy v mozku. Já ho neviděla,ale manžel k němu jezdil denně a vracel se přešlý mrazem. Ozařování myslím ani nechtěl. Bylo mu 74 když zemřel. Ale to jsi asi slyšet nechtěla. Každopádně dědovi přeji hodně síly ať cše zvládne :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3123
23.5.12 11:00

Předem posílám hodně moc sil :hug: :hug:

U nás v květnu objevili babičce rakovinu plic, také byla silná kuřačka. V lednu se jí to dostalo do mozečku.Ořazovali jí a v únoru svůj boj prohrála :,( .Letos by jí bylo 65let Šlo to pak všechno strašně moc rychle.
Držím moc palce ať ozařování zabere :hug: U nás už bylo pozdě.

Příspěvek upraven 23.05.12 v 11:01

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7139
23.5.12 11:00

@emamii zemřel 4 měsíce před tím než jsem se narodila, dlouho chodil, že mu není dobře a tehdy to doktoři nějak neřešili, přišli na to až už bylo pozdě a žil potom už jen půl roku, bylo mu 45…ale u vás je to jiná situace a dnes jsou jiné možnosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama