Rekvalifikační kurz a práce

Anonymní
12.2.21 16:00

Rekvalifikační kurz a práce

Ahoj chci se zeptat na zkušenosti jestli někdo nebyl přes ÚP na rekvalifikačním kurzu administrativa nebo asistentka nebo něco podobného. Jsem bez práce už půl roku mám maturitu a vystudovaný umělecky obor který je úplně k ničemu. Hledám práci, posílám životopisy a pokaždé to samé. Děkujeme za váš zájem neodpovidate našim požadavkům nebo dali jsme přednost někomu s praxi. Když mě nikam nevezmou tak kde mám sakra vzít tu praxi? A to se hlásím na místa kde chtějí třeba jen základku protože už prostě nevím kam mám napsat a nevezmou mě ani na prodavačku. Tak mám v plánu se zeptat na ÚP na ten kurz. Našla jsem si nějaký a zdá se mi to fajn protože práce jako asistentka by mě bavila. Jenže je to vůbec k něčemu? Vezme na to někdo ohled? Bojím se že mě stejně nikam nevezmou ale já se chci nějak vzdělávat a mít aspoň pocit že pro to něco dělám. Říkala jsem si že kdyby ten kurz klapnul šla bych si udělat i kurz na pojištění ( jak dělat smlouvy atd).

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8250
12.2.21 16:02

Asistentek a administrativních pracovnic je všude plná prd…el.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1205
12.2.21 16:03

A co kurz na účetnictví? Aspoň bys to k něčemu bylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.2.21 16:06

@FraDeu taky jsem nad tím premyslela ale já se v tomhle oboru absolutně neorientuju a mám problém si udělat danove přiznání. Tak nevím jestli by to bylo pro mě 🤷‍♀️

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.2.21 16:08

@JancaS84 já vím ale na každou pozici co se hlásím chtějí nějaké základy administrativy a umět v tabulkách a dělat smlouvy a já tohle proste neumím a nemám co nabídnout. Nikoho nezajímá ze mám zájem se to naučit všichni chtějí aby to už člověk znal

• Citovat
  • Nahlásit
1116
12.2.21 16:11

O administrativu je hodně velký zájem, v dnešní době se hledá práce hůře. O rekvalifikaci bych si zažádala, uvidíš co nabízí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2898
12.2.21 16:28
@Anonymní píše:
@JancaS84 já vím ale na každou pozici co se hlásím chtějí nějaké základy administrativy a umět v tabulkách a dělat smlouvy a já tohle proste neumím a nemám co nabídnout. Nikoho nezajímá ze mám zájem se to naučit všichni chtějí aby to už člověk znal

Hele a neni tam na vyber i neco jineho, specializovanejsiho? Asistentku muze delat kdektera z ekonomky/obchodky, proste tech holek je na tu pozici hodne, protoze na to nepotrebujes zadnou extra kvalifikaci. Ja bych se divala po necem vic zamerenem, kde neni takovy pretlak a je to treba i lepe ohodnoceno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.2.21 16:36

@Ernais třeba ještě personalista? Já jsem chtěla tu administrativu protože teď v Olomouckém kraji je hodně nabídek i třeba na asistentku prodeje napr. v autosalonu. To by mě strašně bavilo. Ale ještě mrknu

• Citovat
  • Nahlásit
1116
12.2.21 16:47
@Anonymní píše:
@Ernais třeba ještě personalista? Já jsem chtěla tu administrativu protože teď v Olomouckém kraji je hodně nabídek i třeba na asistentku prodeje napr. v autosalonu. To by mě strašně bavilo. Ale ještě mrknu

Asistentka prodeje je prodavačka, na to nepotřebuješ rekvalifikaci, já když žádala o rekvalifikaci, dostala jsem nabídku co zrovna nabízejí, tam jsem si vybrala, celkem brzy začal kurz, pak jsem po rekvalifikaci našla práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1205
12.2.21 16:52

A co máš za specializaci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.2.21 17:00

@FraDeu mám vystudovanou aranzerku plus dva roky obor reklama

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.2.21 17:04

@Jolka86 u té asistentky prodeje byly totiž požadavky umět administrativu a umět dělat smlouvy atd. Komunikace se zákazníkem, platby, administrativa, to bylo zrovna to místo v tom autosalonu.

• Citovat
  • Nahlásit
1205
12.2.21 17:28
@Anonymní píše:
@FraDeu mám vystudovanou aranzerku plus dva roky obor reklama

To je obor naprd.
Jestli chceš práci, tak do Kauflandu berou pořád. I tam se dá dělat administrativa na vyšších postech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
400
12.2.21 18:22
@Anonymní píše:
@JancaS84 já vím ale na každou pozici co se hlásím chtějí nějaké základy administrativy a umět v tabulkách a dělat smlouvy a já tohle proste neumím a nemám co nabídnout. Nikoho nezajímá ze mám zájem se to naučit všichni chtějí aby to už člověk znal

Proč už se ty tabulky a to ostatní neučíš? Určitě by sis mohla najít a zaplatit nějaké kurzy.
Já vím, že je těžké teď shánět práci, zájem se učit je v přemíře uchazečů, kteří už něco umí, fakt málo.
Proč nezkusíš nějaký státní úřad? Musela by sis udělat možná náročné zkoušky, ale učení bys měla opravdu dost. Navíc na ty zkoušky je rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.2.21 18:33

@K2 8611 mám pokažený počítač takže nemám kde a hlavně když jsem se na něco divala ze bych se to začala učit tak nevím co přesně abych to opravdu využila a na nějaké kurzy nemám vůbec peníze proto musím zkusit ÚP. A něco on-line zadarmo najít je těžké aby to fakt k něčemu bylo. Jsem otevřená čemukoliv jen nevím kam se hnout, kde začít tak aby mi to fakt pomohlo. Jediné co mám rozdělane je nějaký marketingový kurz od googlu zadarmo. Na ty úřady se podívám díky za typ

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat