Režim oddělených jmění

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.19 13:55
režim oddělených jmění

Hezký den, chtěla jsem se zeptat, raději anonymně, děkuji. S manželem máme od minulého roku režim oddělených jmění a on si nyní bere úvěr na byt. Tvrdí, že po něm banka chce vědět, jestli něco nedlužím atd. už jsem mu něco i podepsala. Byla jsem s tím i za právníkem a taky říkal, že je to blbost. Přijde mi to divný, máte s tím někdo zkušenost? Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
tasa
Echt Kelišová 9236 příspěvků 14.01.19 13:59

Slyším prvne

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1394 příspěvků 14.01.19 14:45
@Anonymní píše:
Tvrdí, že po něm banka chce vědět, jestli něco nedlužím atd.

Banka to po něm může chtít. Co je podle právníka blbost?

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1394 příspěvků 14.01.19 14:48
@tasa píše:
Slyším prvne

Co slyšíte poprvé? Že banka při půjčce někomu zjišťuje poměry manžela? Věřte, že je to běžné.

Twixinka
Ukecaná baba ;) 2102 příspěvků 6 inzerátů 14.01.19 14:54

Tak zalezi na tom,jak moc mate SJM zuzene,je taky mozne,ze ho mate zuzene jen na prijmy,ale dluhy ne a proto by chteli v bance vedet,jestli neco dluzis,ptze by pro poskytnuti uveru pocitali jen s manzelovym prijmem,ale zavazky Vas obou :nevim:

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1394 příspěvků 14.01.19 14:59
@Twixinka píše:
Tak zalezi na tom,jak moc mate SJM zuzene,

Ale oni nemají SJM jen zúžené, ale zakladatelka píše, že mají jmění oddělené a to je rozdíl.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.19 15:00
@Luboš P píše:
Co slyšíte poprvé? Že banka při půjčce někomu zjišťuje poměry manžela? Věřte, že je to běžné.

No právník si myslí, že bance nepředložil notářský zápis, kde je napsáno, pokud některý z manželů uzavře závazek, bude z něho zavázán k plnění vždy ten z manželů. kdo takový závazkový vztah uzavřel…takže právník mi radil, abych nic nepodepisovala, hlavně ne úvěrovou smlouvu a zástavní, ale to prý musí být notářsky ověřeno
Manžel tvrdí, že ten notářský zápis banka má.

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1394 příspěvků 14.01.19 15:04
@Anonymní píše:
takže právník mi radil, abych nic nepodepisovala,

To radí dobře, ale co je podle něj blbost?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.19 15:05
@Luboš P píše:
Ale oni nemají SJM jen zúžené, ale zakladatelka píše, že mají jmění oddělené a to je rozdíl.

hlavně chtěli nějaký výpis z portálu kolikmam.cz

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.19 15:07
@Luboš P píše:
To radí dobře, ale co je podle něj blbost?

blbost je podle něho, že bych měla něco dokládat, když si ten úvěr bere manžel a já s tím nemám nic společného

Twixinka
Ukecaná baba ;) 2102 příspěvků 6 inzerátů 14.01.19 15:09

@Luboš P Ty jsi pravnik? :roll: prispevek zakladatelky pod tim Tvym mluvi za vse ;) rekla bych, ze jsem se trefila..

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1394 příspěvků 14.01.19 15:15
@Anonymní píše:
blbost je podle něho, že bych měla něco dokládat, když si ten úvěr bere manžel a já s tím nemám nic společného

Dokládat nic nemusíte (to je snad samozřejmé), ale proč pro manžela něco neudělat? Ale to není otázka právní, ale vztahová, s manželem také nemusíte souložit.

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1394 příspěvků 14.01.19 15:20
@Twixinka píše:
@Luboš P Ty jsi pravnik? :roll: prispevek zakladatelky pod tim Tvym mluvi za vse ;) rekla bych, ze jsem se trefila..

Tak ještě jednou, oddělené jmění je něco jiného než zúžené SJM, tak proč to sem pletete?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.01.19 15:31
@Luboš P píše:
Dokládat nic nemusíte (to je snad samozřejmé), ale proč pro manžela něco neudělat? Ale to není otázka právní, ale vztahová, s manželem také nemusíte souložit.

Nemusím a nesouložím, spěje to k rozvodu, důvěra už není, tajil milenku mnoho let,
už asi všechno má doložené, dokonce jsem mu podepsala, že mi dal peníze, které mi nedal, prý doklad donese na roztrhání ( to jsem zvědavá)
Jde mi jen o to, abych neudělala nějakou blbost, abych třeba až se rozvedeme, nemusela
splácet úvěr na jeho byt. ;)
Právník mi radil, ať zajdu do banky se zeptat, ale nechci mu tam dělat pakárnu, aby pak kvůli mně nedostal úvěr, tak to takhle zjišťuji.

Twixinka
Ukecaná baba ;) 2102 příspěvků 6 inzerátů 14.01.19 15:38

@Luboš P abych to rekla slusne,tak si trhnete nohou :* a budete tak laskav a uz na me nereagujte ;) vim,ze je to neco jineho,ale rekla bych,ze to uvedla spatne zakladatelka,jinak by v bance nemohli chtit jeji zavazky,takze tak 8)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Neuvěřitelný příběh Slepičkové z Rapla: Chtěla se zabít, propadla alkoholu, dala se na víru

Objevuje se v nejzajímavějších televizních i divadelních projektech: zahrála... číst dále >

Bomby Kim Kardashian: Šaty jí rozdělily prsa vejpůl!

O vrchovatou porci trapnosti se tentokrát postarala hvězda reality show a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >