Říkání si na záchod

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Hellik
Ukecaná baba ;) 1690 příspěvků 31.07.11 16:03
Říkání si na záchod

Ahoj holky,
Mám 23 m. dceru a asi zhruba 14 dní chodí čůrat na nočník. Teda spíš jí já co hodinu posadím a ona se vyčůrá. Ví, co má dělat, čůrá hned, ale když jí nedám, tak si neřekne. Prostě se počůrá. Někdy potom za mnou přijde a řekne, že čůrala, někdy si v tom vegetí. Na ostatní věci byla vždy šikovná, hezky mluví, rozumí, ale čůrání je prostě fiasko :wink:
Máte to podobně? Přijde mi, že co čtu, tak většinou si děti začnou rovnou říkat samy.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 31.07.11 16:50

My jsme teda začali už v 15m, posadila jsem a vyčural se. V 18m si sám nosil nočník, když potřeboval, abych mu stáhla gatě, pak ale přišla nemoc a zpátky do plínek, ani neceknul, po nemoci hysterák u každého přebalení… Pak jsme zase pomalu začli, chvíli si říkal, někdy taky ne… Hodně dlouho jsem potřebu čůrat odhadovala podle jeho chování, dávala jsem čurat preventivně a postupně si začal říkat. Zkoušela jsem se ho ptát, ale to snad nefunguje nikomu, takže neotravuju, buď si řekne sám nebo když začne být neklidný, pobíhat, někdy začal ječet, tak jsem zkrátka posadila.
I teď, když je přes den bez plíny, tak musím zhruba registrovat, kdy čural naposled a někdy ho posadit, aniž by si řekl.

Podle mě si pomalu začne říkat, chce to registrovat a ani chvilku nenechat v mokru.

cipisek007
Kelišová 7247 příspěvků 31.07.11 17:09

Jo tak s tímhle dost bojuju, už nevím co s nima. Cca od 25m holky pravidelně vysazuju… Teď v 32m si Terezka řekne akorát tak o kadění, Barunka ta vůbec. Ani o kadění ani o čůrání. Prostě se počůrá, nebo pokadí, pokud včas neposadím a dokud si toho nevšimnu, tak tu v tom lítá. Tůhle jí to i teklo po nohou, ona na to koukala a pak s mokrýma kalhotkama odešla, bez řečí… tak jsem jí zavolala zpátky a jestli ví co udělala a ona, že je hamba… To samý nedávno, ale s kakáním, všimla jsem si toho pozdějc a ona už měla zadek rudej jak vopice a NIC :cert:
Přes den v plínce už dlooouho nejsou a pokud jsem je vyjímečně dala (např. na cestu autem), tak se do ní stejně nevyčůraly. To si počkaj, ale aby si řekly to ne, takže Helliku ode mě se rady nedočkáš, spíš budu koukat, kdo co poradí za fígl :lol:
Na noc plínku dávám a myslím, že ještě dloooouho budu :-?

momi33
Nadpozemská drbna 25323 příspěvků 31.07.11 17:13

jj,taky bych potřebovala fígl,malého posazuju,někdy mádobrý den,že se vyčůrá,vykadí,ale jindy ne,a pak je pokaděnej a počůranej zachvilku potom,co mu dám plenu.
je mu 22m a kousek.

Sepishka
Ukecaná baba ;) 2401 příspěvků 31.07.11 17:49
Hellik píše:
Ahoj holky,
Mám 23 m. dceru a asi zhruba 14 dní chodí čůrat na nočník. Teda spíš jí já co hodinu posadím a ona se vyčůrá. Ví, co má dělat, čůrá hned, ale když jí nedám, tak si neřekne. Prostě se počůrá. Někdy potom za mnou přijde a řekne, že čůrala, někdy si v tom vegetí. Na ostatní věci byla vždy šikovná, hezky mluví, rozumí, ale čůrání je prostě fiasko :wink:
Máte to podobně? Přijde mi, že co čtu, tak většinou si děti začnou rovnou říkat samy.

Meli jsme to uplne stejne. Mala si taky kolem tech dvou let sama od sebe nerekla a musela jsem ji posadit, hned jak jsem videla, ze se krouti. Obcas se taky v te dobe stalo, ze i presto, ze jsem jasne videla, ze potrebuje, tak zarputile trvala na tom, ze ne a pustila to. Trvalo to jeste par mesicu a pak zacala chodit sama a bez nehod. Myslim, ze na tom neni nic nenormalniho. Doroste k tomu, neboj.

Lakyna
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 31.07.11 17:53

Z mé zkušenosti to chce vyčkat, až k tomu dítko samo dospěje. Já byla dost hotová z našeho malého, protože mu v květnu přešly dva roky a on si vůbec za ty dva roky nesedl na nočník, vůbec nic tam nikdy neudělal, řval, když jsem ho tam chtěla dát. Pak najednou ve dvou letech a dvou týdnech začal říkat přes den a během dalších 14dní jsme byli úplně bez plen i přes noc a za ty dva měsíce, co jsme plně bez plen, jsme měli v noci jen jednu malou nehodu k ránu, že dlouho spal a už to neudržel. Hlásí i v autě, když jedeme delší cestu a dokáže to udržet i pár minut, než najdu místo k zastavení. Prostě k tomu sám dospěl a vůbec jsem ho vlastně nevysazovala. Já bych Helliku nehrotila, chválila, když se povede a moc neřešila, když se nezadaří, má ještě čas. :kytka:

Pipet
Generální žvanilka 24136 příspěvků 31.07.11 19:14

Někomu pomůže nechat to děcko nahaté, párkrát se počůrá, ale pak si to lépe uvědomí než oblíkuté.

Týja
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 31.07.11 19:48

Za mně - nechala bych jí bez plín třeba doma jen v teplácích.Plíny bych už nedávala a převlíkala bych po počůrání se. V týhle fázi jste už docela slušně našlápnutý k odplínkování…Zku­sila bych to a uvidíš. Nám to takhle trvalo asi dva týdny a každým dnem to bylo pak lepší. Už se třeba jen připočůrala a pak dočůrala.

Hellik
Ukecaná baba ;) 1690 příspěvků 31.07.11 21:32

Holky, díky za rady :-)))
Asi ve 20. m. jsem zkoušela variantu měsíc bez plín jen holá prdelka :-? No katastrofa. Fakt jsem to měsíc vydržela a posun žádný. Jen všude počůráno. Pak jednou viděla kámoše - 3 letého čůrat ve stoje a to jí nadchlo… :lol: No a tím pochopila, jak to s tím čůráním vlastně je. No tak to asi zase nechám na ní a budu vyčkávat. Kdyby tak kolem nebyly ty tchýně a šikovný stejně starý děti, které si říkají a čůrájí na nočník pomalu od narození. :roll: No budu se muset obrnit trpělivostí jak na tu mojí holčičku tak na tchýni :-)))

Panuška
Neúnavná pisatelka 17045 příspěvků 31.07.11 21:41

Za sebe poradím trpělivost a vydržet. Začínala jsem stejně, postupně si začala říkat sama nebo běhala sama na nočník. nechávala jsem jí ale nahou s návlekama a třeba sukýnkou. No a pak jsme začaly s kalhotkama a to trvalo hooodně dlouho. Do těch se připočůrala tak že jsme pořád převlíkaly. Ale vydržela jsem, plíny už jsem vracela jen na dlouhé cesty do auta, nebo do města a postupně ani tam ne. A pár dní zpět nastal zlom. Tak jak všichni říkají, ze dne na den si řekne včas tak že je suchá. Teď jí bylo 26 měsíců :wink: Takže čas a nenechat se zvyklat okolím, stejně to neuspěcháš. :wink:

Lakyna
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 31.07.11 22:05
Hellik píše:
Holky, díky za rady :-)))
Asi ve 20. m. jsem zkoušela variantu měsíc bez plín jen holá prdelka :-? No katastrofa. Fakt jsem to měsíc vydržela a posun žádný. Jen všude počůráno. Pak jednou viděla kámoše - 3 letého čůrat ve stoje a to jí nadchlo… :lol: No a tím pochopila, jak to s tím čůráním vlastně je. No tak to asi zase nechám na ní a budu vyčkávat. Kdyby tak kolem nebyly ty tchýně a šikovný stejně starý děti, které si říkají a čůrájí na nočník pomalu od narození. :roll: No budu se muset obrnit trpělivostí jak na tu mojí holčičku tak na tchýni :-)))

Panuška má pravdu, neuspěcháš to. Nám taky pomohlo,že máme staršího bratránka a toho když viděl můj malej čůrat, tak chtěl taky a tím se nám, myslím, vše urychlilo. Nech to na malý, ona k tomu dospěje. A i tě chápu s tím okolím, taky jsem to zažila, sem tam se někdo objevil a divil se strašně, že jsme ve dvou letech plně na plenkách, že jejich Pepíček, Maruška už byli dávno po roce bez plenek :roll: no dokážete si to asi všechny představit…, já vždy odpovídala pořekadlem naší dětské dr., „že do první třídy žádný dítě v plenkách ještě nešlo“.

Felicita
Stálice 86 příspěvků 31.07.11 22:16

Ahoj! Naše malá má 20 měsíců a je už asi 3 týdny přes den bez plen. Čůrání v pohodě, ale bobík zadržuje. Občas řekne, že chce bobo, ale pak si to rozmyslí, jakmile uvidí nočník. Takže radu taky nemám.
Já jsem prostě radikálně sebrala pleny, když bylo hezké počasí, chodila jen v tričku a bavilo ji čůrání do trávy. Nemusela si říkat, jen si dřepla a to ji bavilo. Nahé jí to šlo dobře, ale pak když jsem jí dala kalhotky, bylo to horší, ale po pár dnech pochopila. Občas taky řeknu, že když se vyčůrá, tak bude odměna - houpačka, kolotoč a to je u ní velká motivace.
Kdyby měl někdo radu, jak na kakání, budu moc ráda. :think: Čím to víc zadržuje, tím je to pak pro ni horší, bojím se aby si nějak nevypěstovala nějak psychicky zácpu.

Hellik
Ukecaná baba ;) 1690 příspěvků 01.08.11 20:50

Holky, nedá mi to a musím se pochlubit :oops: :wink:
Musela jsem na hodinku odjet teď večer pryč. Majdu hlídat děda. Přijedu, Majda s dědou v posteli. Ale bez plíny - tak koukám, jestli se nepočůrala, protože bych se moc divila, že by jí dal sám na nočník. A on, že Majda, chudák ví, že děda nesnáší počůraný věci a že si ani nevzpomene. Tak prej za ním přišla a řekla: „Dědo, čůrat!!!“ No a je to. Ještě mi to řekla jednou před spinkáním. :pankac: :pankac: :pankac:
Je to moje hvězda… Jako by věděla, že to tak řeším… 8-o

cipisek007
Kelišová 7247 příspěvků 01.08.11 22:01

Helliku tiše závidím :) asi si založím taky diskuzi a holky mi pak vytřou zrak :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jen tak dál :pankac: :potlesk: :palec:

Dneska jsem o tom mluvila s naší obvoďačkou, holky byly dost pozadu s fyzickým vývojem, tak říkala, že to s tím hodně souvisí. Že je mám hoooodně chválit, když se podaří do nočníku a popř dát nějakou odměnu, obrázek apod, nic sladkýho. Nu dneska se mi ta šikovnější 2× dost počůrala, ale oni dneska víc pily, musím na to dávat větší pozor…

Hellik
Ukecaná baba ;) 1690 příspěvků 01.08.11 23:24

Cipísku, Možná jsou stránky emimina kouzelné… prostě napíšeš problém a on se během pár dní vyřeší. :nevim:
No ale my stále nemáme vyhráno, to je první záchvěv. Otázka bude, co nastane v příštích dnech.
My se zase ještě ke všemu stěhujeme. Čekám druhé mimčo, pořád něco balím a vybaluju..... Malý se moc nevěnuju. Zrovna dneska jsme se o tom s manželem bavili, že ať už je to za námi. Teď nemáme DOMA nikde, buď jsme ve starém bytě, kde už pomalu nic není, nebo u našich. Malá mi z toho začíná blbnout. V noci mi plakala, že chce domů… To se nikdy nestalo. No a do toho to trénování nočníku. A jen co budeme bydlet, tak se narodí další mimčo…Je mi jí trošku líto. Já vím, že je to úplně od tématu, ale muselo to ze mě ven.
Celou dobu se těším, že budu mít zahradu a teď mám spíš ze všeho nervy.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejrozesmátější invalida měsíce Bohdalová: „Jak vidíte, jsem tu živá!“

Se zraněním na těle, zato se širokým úsměvem dorazila herečka Jiřina... číst dále >

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >