Riziko špatného screeningu 2. těhotenství

21
8.11.19 22:25

Riziko spatneho screeningu 2. tehotenstvi

Ahoj,

chci se zeptat na vase zkusenosti. U prvniho tehotenstvi mi vysly spatne vysledky screeningu (podezreni na Downuv syndrom a sijove projasneni). Odber plodove vody to nastesti vyloucil. Zajima me ale, jestli tim padem je i zvysene riziko spatnych vysledku u druheho tehotenstvi? Mate s tim nektera zkusenost? Diky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

646
8.11.19 22:51

Ohledně druhého těhotenství žádné zvýšené riziko není, tyto testy často vycházejí falešně pozitivní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
433
8.11.19 23:40

Pokud první u prvního těhotenství byly špatné pouze výsledky, tzn. falešně pozitivní, ale dítě bylo v pořádku, tak není důvod, aby to u druhého dopadlo stejně. Jediné, co to může falešně výrazně znovu zkreslit je věk, takže záleží, kolik je Vám let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3775
9.11.19 00:36

Chápu to tak, že blbé byly hodnoty naměřené u mimča při ultrazvuku, výsledky krve jsi měla ok? Pokud bys měla nějaké nestandardní hodnoty v krvi, je možné, že u druhého těhotenství by ti vyšly znovu „divně“, někdo se holt do těch tabulek hůř vleze :) Ale nestrachuj se dopředu zbytečně :) Já jsem byla těhotná třikrát, druhé těhotenství ukončené po potvrzeném DS. Při screeningu ve třetím těhotenství se zohledňoval i výskyt DS v minulosti, i přesto jsem měla dokonce ještě lepší výsledek, než v tom prvním :) Ale je pravda, že mě doktoři v tom třetím těhotenství více hlídali a byla jsem z jejich pohledu riziková. Ačkoliv všichni jedním dechem dodávali, že DS je náhodná mutace a není důvod k obavám :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
9.11.19 08:03

@Beata.xy je mi 30. V dobe prvniho tehotenstvi mi bylo 28, tak si myslim, ze to jeste nebylo tak hrozny :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21
9.11.19 08:04

@Michelle_M tak to me mrzi, ze to takhle dopadlo :( presne tak, vysledky spatne vysly jen na tom ultrazvuku, krev byla v poradku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama