Roční dítě - spaní ve společné posteli a kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jenny.fields
Nadpozemská drbna 25271 příspěvků 16.12.10 18:13
Roční dítě-spaní ve společné posteli a kojení.

Moje 14-ti měsíční dítě se mnou spí takřka od narození v posteli a vyhovuje mi to. Stále kojím, ale přes den už jen na spaní a pak v noci. Usne v osm a probudí se tak okolo půlnoci. Moje snaha je teď omezit kojení v noci. O půlnoci ještě nespím, takže ji uspím bez kojení. Pak usnu a záleží na tom, jak mám sílu, zda se mi chce poslouchat zlostný řev (byť krátký 20-50sekund většinou) nebo se mi chce víc spát. Když mám sílu, tak prvně napít dám až okolo čtvrté (no mockrát se to zatím nestalo). Většinou ale k ránu nemám absolutně morálku na to, odepírat mlíko, protože to znamená, že můžu hned pokračovat ve spaní. Bohužel už asi měsíc se dítě k ránu pořád budí, sedá si, brečí a uklidní ho jen to mlíko. Dám cucnout, za chvíli se probudí znovu a jedeme dál podle stejného schématu. Vstáváme v cca osm. Nevím, v čem je problém. Na zuby mi to přijde už moc dlouhá doba (zatím jich má 8), budí se opravdu nenaložená, brečící až křičící, že by chtěla už v pět vstávat si nemyslím. To mi znesnadňuje omezení mlíka, což bych ráda udělala už třeba kvůli zubům.
Jak to bylo u vás, co jste měli či máte dítě taky u sebe v posteli a kojily jste? Dokázalo dítě spát celou noc bez kojení? Měly jste sílu na to mlíko odepřít.
Ten kdo nesouhlasí se společným spaní, tak prosím nepište, o tom diskuze není.
Díky za všechny zkušenosti.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
pomeranca
Extra třída :D 10700 příspěvků 16.12.10 18:31

Pokud můžeš zapojit tatínka, tak ho využij. Odstěhuj se (pokud možno) na pár nocí jinam a tatínek ať má připravenou flašku s čajem nebo vodou. Po čase malá zjistí, že mlíko nebude, tak se přestane budit. Ale sama to vyzkoušené nemám, jen jsem se ptala zkušenějších…

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25271 příspěvků 16.12.10 18:35

To je dobrý nápad. Ale já mám strach, že ten se v noci hned neprobudí, jak se dítě posadí a začne mrčet lézt po posteli. A ta pak vstane a přepadně přes zábranu :think:

Lucky.O
Kecalka 244 příspěvků 16.12.10 19:06

já jsem musela přestat kojit kvuli tomu že mě malá kousala do prsu,tak jsem prs nahradila flaškou s čajem,budí se mě malá tak 3-4 za noc,dam ji cucnout cajika a hned pokracuje ve spani,pokousela jsem omezit ptiti toho cajika,ale zatim neuspesne,nekdy misto cajiku se snazim ji hladit aby znovu usnula ale breci celkem dlouho,no jo rikam si ze to bude postupne lepsi a nebude tak dlouho plakat ale zatim jsem v tomto bezvysledna.no aspon ze jsem prestala kojit,protoze mala me celkem dost kousala a byla dost zvykla na prs.....

Lucky.O
Kecalka 244 příspěvků 16.12.10 19:07

a tu flasku s cajikem jsme zvladli i bez tatinka

katek78
Ukecaná baba ;) 1052 příspěvků 16.12.10 19:07

Já mám u dvou dětí tu zkušenost, že dokud neodstavíš úplně, tak se v noci na kojení budou budit. Možná budete jiní, ale upozornovale mě na to i peditatrička, která je laktační poradkyní. Poměrně dlouhou dobu jsme to měli taky tak, přes den jenom příkrmy a kojili jsme na noc, pak jednou až dvakrát v noci a pak ráno. Bylo to fajn, že večer byli spokojení po kojení a usnuli bez problémů, taktéž nad ránem jsme nakojili (v pět, šest ráno) a pak většinou ještě spali do dalšího jídla, člověk se trochu dospal. Záleží na tobě, jestli chceš už definitivně utnout kojení, pak se teda rozhodnout a už nedat. Zapojit tátu třeba u uspávání a ráno, v noci se náš táta taky zásadně nebudil (prý je neslyší, když spí a malí brečí) to bych asi neriskla. A malá ještě neumí slízat z postele? Naše malá se to naučila hodně rychle (ted má 15 měsíců a už tak 2 měsíce sleze a to máme postele hodně vysoko - 48 cm), možná ji v tom povzbuzovat at se snaží a jsi klidnější, že nespadne.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25271 příspěvků 16.12.10 19:12

Katek Ona umí slézt z postele, ale ve spaní se různě přetáčí a cestuje, to by mi zbuchla. Navíc když se k ránu probudí, tak si v polospánku sedá a to by zbuchla taky. Tak já nevím… :think: :think: :think:
Ty jsi se toho nebála? :think: Nebo jak máte postele, nespí u kraje?

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25271 příspěvků 16.12.10 19:13
Lucky.O píše:

Ok, mohla bych zkusit dát flašku. I když párkrát jsem zkusila a s tím mne poslala někam :mrgreen:

Lucky.O
Kecalka 244 příspěvků 16.12.10 19:16
jenny.fields píše:
Lucky.O píše:
Ok, mohla bych zkusit dát flašku. I když párkrát jsem zkusila a s tím mne poslala někam :mrgreen:

těžko říct každé dítě je jiné,já měla taky strach že nebude chtít flašku s čajíkem,protže byla hrozná závislačka na prsu,ale zvykla si.no nic jiného neporadím

katek78
Ukecaná baba ;) 1052 příspěvků 16.12.10 19:24

My spíme v postýlce, v posteli jsme je měli dokud se nazačali víc hýbat, když měl malý asi 4 měs, tak jsme usnuli přes den a sletěl mi z postele, tak šel do postýlky, sice byl pár dní řev, ale zvykl si.
Flašku z čajem jsme taky zkoušeli, absolutně nezájem, takže dudlík do pusy, zpátky do postýlky a hrála jsem mrtvýho brouka, je to sice na nervy :cry: , ale umoří se brekem a usne, po pár dnech si ani nevzpomene.

kozisek
Hvězda diskuse 35545 příspěvků 16.12.10 19:41

Ahojky, tak už se těším, až budeme odstavovat my :zed: To je nemlich to samé jako u nás. :oops: Nicméně kamarádka taky říkala, že jí pediatrička poradila odstěhovat se z ložnice a zapojit tatínka. Od roku už by prý pít v noci nemuseli, přes den mají dostatečný příjem potravin. Trvalo to prý 14 dní, malá řvala v ložnici a ona za dveřmi, ale nepolevili a vyplatilo se. Přeji hodně zdaru a hlavně nepolevit :mavam:

Ladyle
Stálice 65 příspěvků 16.12.10 19:58

Já jsem odstavovala v 15 měsících. Když se v noci vzbudil, dostal dudlík přitulení. Vysvětlovala jsem mu, že je lepší spát celou noc a jiné motivační kecy (o půlnoci fakt perly :lol: Nevím, jestli mě už nemohl poslouchat nebo zabral dudlík, ale neměla jsem s tím žádný problém.
Asi je taky důležité vystihnout dobu, kdy dítě samo už moc prso nechce.

kvetinka56
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.10 20:29

Mam to podobne, az na to, ze Miso se v noci na kojeni budi asi 5×, po 2hodinach. Taky bych kolem roku chtela v noci prestat kojit, ale ne uplne ho odstavit a uz ted mam z toho strach, jestli to vubec pujde. Kojit bych chtela do 2 let, ale jestli se bude chtit kojit tak dlouho i v noci, tak to nedam a asi ho po roce odstavim. Jsem zvedava, co ti tady poradi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.10 20:33

To znám taky jsme to tak měli. Já jsem přešla na čaj ze začátku jsem ho v noci dávala vlažný.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49507 příspěvků 5 inzerátů 16.12.10 20:37

Nevím jestli poradím. Dítě se mnou v posteli běžne nespí, ale když jsem v roce rušila noční kojení, tak jsem si ho naopak do postele brala. Nechtěla jsem ho nechat vyřvávat samotného v postýlce (je ve svém pokoji). Takže když se ve svůj čas vzbudil, zkusila jsem dát dudlík. Pokud začal řvát, vzala jsem do své postele, ale prso nedala. samozřejmě bez řevu se to neobešlo, ale po cca 15-20 min. se přestal vztekat, chvíli po mě ještě lezl a nakonec usnul. Další den stejné, třetí den užto zkusil jen na minutku a pak už se nebudil. Bohužel tedy začal vstávat brzy (půl šestá až šestá), ale zase spí celou noc.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Bony a klid po 30 letech: Kde jsou dnes hlavní hrdinové vekslácké romance?

Kdo v té době žil, v tom snímek obyčejně probudí vzpomínku na minulý režim a... číst dále >

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >