Když měním dobu rodičáku, musím změnit i výši příspěvku?

12.7.21 17:37

Rodičovský příspěvek dotaz

Zdravím, rodičovskou dovolenou jsem si zvolila na 3 roky, nyní bych ji ale potřebovala prodloužit na 4 roky. Můj dotaz zní - musím si změnit i výši rodičovského příspěvku abych ho pobírala celé 4 roky nebo příspěvek můžu nechat jak je a pouze si to o rok prodloužit, s tím, že mi ten poslední rok nebudou chodit žádné peníze? Snad je to srozumitelné a děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6125
12.7.21 17:40

Rodičovská dovolená je na 3 roky. Rodičovský příspěvek můžete pobírat až do 4let věku dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22679
12.7.21 17:41

@Adina Mandalova ve chvíli, kdy příspěvek vyčerpáš, máš po rodicaku, nebudou za tebe platit pojištění. V práci musíš požádat o neplacené volno, pokud chceš být doma déle než 3 roky. Příspěvek si pak musíš roztáhnout klidně na pár korun, ale na celou dobu co na tom rodicaku teda chceš být.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18126
12.7.21 17:45

@Adina Mandalova musíš pobírat alespon 50,– Kč jinak za tebe nebude placené zdravotní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9860
12.7.21 17:47

RD je do 3 let, pak se musíš požádat v práci o neplacené volno, se kterým bude zamestnavatel souhlasit. RP je lepší si ten poslední rok rozložit aspoň na 50 kč měsíčně, pak nemáš omezenou dobu pobytu dítěte ve školce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53790
12.7.21 17:50

V práci můžeš mít rodičovskou dovolenou do tří let. Případné prodloužení do čtyř let je formou neplaceného volna a zaměstnavatel s tím musí souhlasit. Kdy vyčerpáš peníze, je zaměstnavateli jedno. Pro tebe je snazší, když si ty poslení peníze necháš protáhnout až do těch čtyřech let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20168
12.7.21 18:34
@lachtanice86 píše:
@Adina Mandalova musíš pobírat alespon 50,– Kč jinak za tebe nebude placené zdravotní.

To si nemyslím, protože bude pořád zaměstnaná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20168
12.7.21 18:37
@JancaS84 píše:
RD je do 3 let, pak se musíš požádat v práci o neplacené volno, se kterým bude zamestnavatel souhlasit. RP je lepší si ten poslední rok rozložit aspoň na 50 kč měsíčně, pak nemáš omezenou dobu pobytu dítěte ve školce.

No. Omezenou dobu pobytu dítěte by měla, kdyby byla vedená na ZP jako osoba pečující o dítě. Což nebude, pokud si se zaměstnavatelem domluví neplacené volno. Si myslím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
514
12.7.21 18:54

No já myslim, že pokud je člověk před rodičovského zaměstnaný, je jedno kdy peníze vyčerpá ne? může i driv ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
514
12.7.21 19:06

A když už jsme u toho rodičovského příspěvku, tak bych se taky chtěla na něco zeptat- když si zvolím výši příspěvku na 10.000 měsíčně je třeba krom základního formuláře dokládat i formulář o mém mzdovem výměru, když jsem byla normál zamestnana…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1674
12.7.21 19:07
@Mayaa007 píše:
No já myslim, že pokud je člověk před rodičovského zaměstnaný, je jedno kdy peníze vyčerpá ne? může i driv ne?

Pokud bude na tom neplaceném volnu, tak by si musela platit pojištění sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1674
12.7.21 19:08
@Mayaa007 píše:
A když už jsme u toho rodičovského příspěvku, tak bych se taky chtěla na něco zeptat- když si zvolím výši příspěvku na 10.000 měsíčně je třeba krom základního formuláře dokládat i formulář o mém mzdovem výměru, když jsem byla normál zamestnana…

10 tisíc mohou pobírat i ty které předtím nepracovali, takže předpokládám, že ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77429
12.7.21 19:33
@lachtanice86 píše:

Muze se nahlasi jako osoba pecujici o dite do 7 let a ma zdravotni placene, takze ji netvrd blbosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77429
12.7.21 19:33
@P4ja píše:
To si nemyslím, protože bude pořád zaměstnaná.

To se zamestnanim nema nic společného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77429
12.7.21 19:35
@P4ja píše:
No. Omezenou dobu pobytu dítěte by měla, kdyby byla vedená na ZP jako osoba pečující o dítě. Což nebude, pokud si se zaměstnavatelem domluví neplacené volno. Si myslím.

To si ale myslis spatne, pokud nebude mit RP a nebude si chtit platit zdravotní, tak bude muset byt tak vedena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat