Reklama

Rovnátka! Potřebuji poradit!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Angel2000
Nováček 3 příspěvky 09.02.17 18:50
Rovnátka !!!potřebuji poradit!!!

Ahoj je mi 16 a mám problém byl jsem u ortodontisky kvůli rovnátkům mám horní i dolní bohužel mi mají nasadit na horní patro takovej roztahovák (ten budu nosit asi 6 měsíců) (anglicky-expander) následně po tom má následovat nákusní destička, a elastické tahy, řetízek, ten den tu pusu asi vůbec neotevřu. Jestli máte někdo s něčím stoho skušenost tak bych byl rád, kdyby jste se semnou o tom podělily, jestli to bolí nebo tlačilo vás to. Prostě cokoliv Zatím děkuji moc :)

Reklama

Reakce:

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 7666 příspěvků 09.02.17 19:07

@Angel2000 já měla pouze klasická rovnátka takže nalepené zámečky, povlečené drátkem a stahování gumičkami. Ano rovnátka bolí ale stojí to za to :-)

zvidavajanca
Závislačka 3715 příspěvků 09.02.17 19:09

@Angel2000
Ano, budeš cítit tlak, aspoň v prvních dnech, postupně se to ale usadí.

Tóňa2
Kecalka 327 příspěvků 09.02.17 19:13

Takhle - určitě to bude nepříjemné, krátkodobě to může být bolestivé, než si na to zvykneš. To každopádně. Pokud budeš mít čelisti fixované k sobě a nebudeš moci po určitou dobu otevírat pusu, tak potom mixovaná strava, není to tak hrozné, banán rozmixovat s mlékem, polévka apod… otázka je, zda tu fixaci nebudeš moct krátkodobě sundat a normálně se najíst. Těžko říct. Žádná hrůza to není, zvládnout se to dá, je to lepší řešení než absolvovat operaci čelistí - to je vážně utrpení a bolest obrovská. Takže udělej teď co jde, aby ses tomuto vyhnul / vyhnula. Schopnosti šikovného ortodontisty jsou dnes někde úplně jinde než za dob mého mládí, je to velká výhoda. Právě díky tomu se většina mladých lidí, kteří se nebojí a jdou i do náročnější ortodontické léčby, vyhnou operačním zásahům, při kterém se manipuluje s čelistmi.

Dajdí
Zasloužilá kecalka 874 příspěvků 17 inzerátů 09.02.17 19:52

@Tóňa2 Nestraš mě :mrgreen: na mě na základce vyzkoušela ortodontistka snad všechno, zbytečně. Teď se připravuji na operaci, ono to někdy prostě bez té chirurgie nejde :nevim:

Limi123
Závislačka 3056 příspěvků 09.02.17 20:01

Ja jsem mela ten roztahovak na hornim patre a doost mi to rozrezalo jazyk, ale po par tydnech se to srovnalo a pak vzdycky jednou za cas to zase ten jazyk poskodilo a pak se to zas srovnalo. Boli to, ale jak tu uz nekdo psal, vysledky stoji za to! Elasticke tahy jsou takove ty gumicky? To jsem take mela, to boli vzdy jen par dni nez si zuby zvyknou, asi jako kdyz ti rovnatka utahnou.

Tóňa2
Kecalka 327 příspěvků 10.02.17 11:10
@Dajdí píše:
@Tóňa2 Nestraš mě :mrgreen: na mě na základce vyzkoušela ortodontistka snad všechno, zbytečně. Teď se připravuji na operaci, ono to někdy prostě bez té chirurgie nejde :nevim:

no já mám za sebou operaci obou čelistí a fakt je, že pohoda to rozhodně nebyla. na pokoji se mnou byly holky, co měly operovanou pouze spodní čelist a tam mi to přišlo o dost lepší. Nebyly tak oteklé, mohly v klidu dýchat, já měla dutiny stále ucpané a měla jsem pocit, že se dusím… ale člověk vydrží hodně. a také - každý organismus se s takovým zásahem vyrovnává jinak.
jsem ráda, že už to mám za sebou a tobě přeji, ať to dobře dopadne

Dajdí
Zasloužilá kecalka 874 příspěvků 17 inzerátů 10.02.17 11:35

@Tóňa2 Díky, už bych to ráda měla za sebou :-P Taky mě čakají obě čelisti, dekomprese a prodloužení. Bude to mazec, ale už se těším na výsledek :mrgreen:

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2354 příspěvků 2 inzeráty 12.02.17 21:13

Ahoj maminky, potřebuji poradit. Můj syn má nasazovací rovnátka, bere na noc. Každou neděli má utahovat takovým klíčkem prý o čtvrt. První neděli ok, u táhla sem. Druhou neděli se mi zdálo, že jakoby ta dírka, kam se dává ten klíček a trochu utáhne se nepohnula a já najednou nevím jakým směrem a tu čtvrtku utahovat, když ta dírka se jakoby nepohla ani nahoru ani dolu. Můžete mi prosím poradit nebo případně poslat foto,'jak utahujete. Moc vám děkuju

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2354 příspěvků 2 inzeráty 12.02.17 21:14

Ahoj maminky, potřebuji poradit. Můj syn má nasazovací rovnátka, bere na noc. Každou neděli má utahovat takovým klíčkem prý o čtvrt. První neděli ok, u táhla sem. Druhou neděli se mi zdálo, že jakoby ta dírka, kam se dává ten klíček a trochu utáhne se nepohnula a já najednou nevím jakým směrem a tu čtvrtku utahovat, když ta dírka se jakoby nepohla ani nahoru ani dolu. Můžete mi prosím poradit nebo případně poslat foto,'jak utahujete. Moc vám děkuju

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Reklama