Rys ostrovid v lesích

102
27.5.21 23:10

Rys ostrovid v lesích

Dobrý večer,
dámy, obracím se na Vás s dotazem.
Počasí, jak se zdá, se začíná zlepšovat. Proto mě napadlo, že bych se mohla opět vydávat do přírody (například na místní klášter, který stojí na kopci, k němuž vede cestička z obou stran lemovaná lesy), nebo prostě na kole. Žiji v malém a odlehlém městě, které obklopují vesnice a lesy.
Dneska jsem se dozvěděla, že se v těchto lesích a v okolí mého města pohybuje 30 rysů.
Myslíte si, že je opravdu hazard se někam v této situaci vydat? Já se jich bojím jak čert kříže. Říká se, že nejsou agresivní, ale kdo ví. Bojím se, že se s nimi třeba setkám a napadnou mě. Asi to bude jistit jóga, posilování a běh do schodů :D a když budu chtít nějaké slunce, půjdu si sednout na náměstí na lavičku, nebo na balkón, kde je bezpečí.
Nebo myslíte, že jsou mé obavy zbytečné?
Moc Vám děkuji za názor.
Dobrou noc Vám všem :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Run
20731
27.5.21 23:13

Jakoze te smečka hladových rysu srazí z kola a sežere?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18983
27.5.21 23:15

:mrgreen: No, beru to jako tvoji fobii, protoze logiku to proste nema :mrgreen: Neboj, tech se fakt bat nemusis. Spis bych rekla, budes mit velke stesti, jestli nejakeho vubec zahlednes. Ja bych to brala, vsema deseti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2416
27.5.21 23:17

@Mia2020 tybrďo :lol: nezlob se, ale nenapadlo Tě se bát spíš divočáků treba? Jako pravdepodobnost, ze na Tebe zautoci rys je dle meho nazoru podobna, jako ze Te v Praze srazi kombajn :think: jako asi ne…ale víš jak, človek nikdy nevi na 100% :P

Hezky vecer :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
27.5.21 23:18

Víte, proč se ptám? Tito rysové byli vychováváni lidmi a poté puštěni do lesů. Raději se ptám, než někam vyrazím. Ale děkuji za názor :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1257
27.5.21 23:20

Já myslím, že šance ho potkat je dost mizivá.. byla bych v klidu. ;) :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17506
27.5.21 23:22

1. ne, v okolí žáneho českeho města se nepohybuje 30 rysu.
2. když ochranáři cíleně hledají velke šelmy musí mít fotopasti. Většiou objekty sveho zájmu v životě neviděli.
3. rysove fakt lidi nenapadají.

Uzkostne stavy jsou řešitlene, pro začátek zkus svepomc - tahle kniha je dost dobrá
https://obchod.portal.cz/…e-z-uzkosti/

když to nezabere a furt budeš vyěšená z neboheho rysa, tak vstup do terapie, ona ta neřešena uzkost postupně obsazuje další a další aspekty života. Teď ti chce sebrat cesty do příroy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17506
27.5.21 23:22
@Mia2020 píše:
Víte, proč se ptám? Tito rysové byli vychováváni lidmi a poté puštěni do lesů. Raději se ptám, než někam vyrazím. Ale děkuji za názor :)

Jasně. A teď tu o černe sanitce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1823
27.5.21 23:23
@FlorenceF Jenkins píše:
@Mia2020 tybrďo :lol: nezlob se, ale nenapadlo Tě se bát spíš divočáků treba? Jako pravdepodobnost, ze na Tebe zautoci rys je dle meho nazoru podobna, jako ze Te v Praze srazi kombajn :think: jako asi ne…ale víš jak, človek nikdy nevi na 100% :PHezky vecer :kytka:

No presne, tuhle jsme v lese narazili na stado s dvema vrhama mladejch, deti nadseny, ja zpocena az na zadku, aby se proti nam bachyne neotocila. Rysa bychon nevideli ani kdybysme chteli :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6652
27.5.21 23:23

To nemyslíš vážně? 8o Rys opravdu netouží potkat člověka :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2623
27.5.21 23:25

To ti docela závidím strach z rysa. Mně vznikla patologická fobie z divočáků. Jako dítě jsem vyrůstala v přírodě, na horách…a teď se bojím metr za město. Rozum mi říká, že prase spíš uteče, že útoky na člověka jsou vzácné..ale nemůžu si pomoct. Dost mě to omezuje. Rys je vzácnost proti tomu praseti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
27.5.21 23:25

Tito rysové ale napadli daňky, slepice a stádo ovcí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17506
27.5.21 23:27

@Mia2020

ten kdo ti to vyprávěl, normálně lhal. V lepším případě to byl hlupák, co šíří voloviny. Něco jako když se šířilo, že ochranáři vyhazují zmije z vrtulníku padákem. Teď se to šíří o vlcích. A evientně někdo vykládá nesmysly o nebohých rysech.

Rys neloví u lidských příbytku. To jsou nejčastěji zdivočelí psi. Natož aby lovil slepice.

Problem nejsou vzácne šelmy, problem je tvoje nezvládnutá úzkost. Na to se zaměř.

Příspěvek upraven 27.05.21 v 23:30

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6652
27.5.21 23:28
@Mia2020 píše:
Víte, proč se ptám? Tito rysové byli vychováváni lidmi a poté puštěni do lesů. Raději se ptám, než někam vyrazím. Ale děkuji za názor :)

A na toto jsi přišla jak? https://www.selmy.cz/…d/rozsireni/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2416
27.5.21 23:29
@větvička1 píše:
No presne, tuhle jsme v lese narazili na stado s dvema vrhama mladejch, deti nadseny, ja zpocena az na zadku, aby se proti nam bachyne neotocila. Rysa bychon nevideli ani kdybysme chteli :)

Twg :roll: nas pes nejake stadecko probudil, nastesti kolem nas jen probehli a nerozhodli se to řešit 8o

Asi takto

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat