Kamarádka se pořád zve na návštěvu

Anonymní
23.5.21 21:53

Kamarádka se pořád zve na návštěvu

Za pár týdnů rodím a mám kamarádku, která mé těhotenství prožívá více než my s přítelem. To, že neustále něco kupuje a já tak nemám v podstatě prostor koupit si něco dle svého uvážení, to čert vem (alespoň ušetříme, že jo), ale co mě začíná štvát, tak to, že se neustále zve na návštěvy. Ale kdyby to byla návstěva třeba na 2-3 hodiny… ona přijde už v 10 ráno a sedí u nás do sedmi do večera. A je schopná přijít takhle každý týden. Už jsme se bavili s přítelem, že nás to začíná docela obtěžovat, tak jsem jí už naznačila, že její návštěva je na celý den, a že pak už nic nestihnu udělat (jsem na home office a do toho ještě dálkově studuji, takže potřebuji času mnohdy kapku víc).

Už od začátku května mi píše, jak se chce stavit na návštěvu, ale mám zkouškové, do toho předěláváme byt, takže fakt nemám čas na její celodenní vysedávání. Slíbila jsem jí, že se jí sama ozvu, až na tom budeme s časem líp. Kromě toho, že mě denně bombarduje zprávami, kolik zkoušek mi ještě chybí, mi v týdnu opět psala, kdy se teda může stavit. Opět napsala, že mám ještě příští týden zkoušku, takže pak napíšu a domluvíme se. Dneska mi od ní zase došla zpráva, že už má opravené auto, takže se staví. Už jsem to nevydržela a napsala jí, že mám v týdnu ještě zkoušku, a pak potřebujeme dodělat co nejvíc z rekonstrukce, než se mimčo narodí (červen/červenec), takže se nejspíš uvidíme až v polovině června, kdy jsem pozvala více kamarádek na takové poslední posezení před porodem. Odepsala mi jen: „Aha, ok.“ a urazila se.

Začínám mít strach, jak to bude probíhat, až se mimčo narodí. Řekli jsme si s přítelem, že v šestinedělí žádné návštěvy nechceme, a když už se urazila teď, jak se zachová, když jí řeknu, že chceme s miminkem klid? Touto story tak mířím k dotazu, jak se k takové kamarádce chovat? Chci být na ni slušná, ale zároveň mám fakt nervy :pocitac:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1887
23.5.21 21:58

Hele když to nepochopí normálně, tak bych jí neotevřela. Měla jsem taky takovou kamarádku, pořád a každý den i když jsem jí psala, že fakt je to už moc, nechodila jen kdyz měl mladý ranní. Ale zazvonila třeba v tom největším dešti a ja ji tam prostě nechtěla nechat stát. Snažila jsem se jí to vysvětlit po dobrém, že prostě nejsem ten typ na každodenní návštěvy, kavičky a mám ráda svůj klid s malou. No nepochopila to. Tak jsem ji jednou zavřela dveře před nosem, když zase zaklepala bez domluvy. A ona se urazila, že ja jsem nevděčná no tak ať. Jsem. Ale mám klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9798
23.5.21 22:01

Kamarádka je magor. Měla jsi se vymezit dávno a neprijmat od ní věci co nechceš. Takovými člověku to musíš říct na rovinu a když se urazí tak ať.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.5.21 22:01

@EvieK Ty jo, to je docela morbidní :-D Ale očividně účinné…

• Citovat
  • Nahlásit
1887
23.5.21 22:02
@Anonymní píše:
@EvieK Ty jo, to je docela morbidní :-D Ale očividně účinné…

Bohužel. Když to nestačilo říci po dobrém, což jsem se snažila..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.5.21 22:03

@JancaS84 Ze začátku to vypadalo, že to myslí dobře. Nebo jako… ona to myslí dobře i teď, ale nemá děti, oddělá si svých x hodin denně v práci a má čas. To, že nakupuje věci pro mimčo mě taky za začátku těšilo, nemohla jsem vědět, že to vše dojde až do takových extrémů.

• Citovat
  • Nahlásit
1252
23.5.21 22:05

Zaplať pánbůh, že takovou kamarádku já nemám :lol: no já bych to udělala tak jako ty, prostě teď nemám čas, nehodí se to a hotovo.. a urážet se může jak chce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21476
23.5.21 22:21

Nescházela bych se s ní doma. Už jsou otevřené zahrádky, tak bych se s ní domluvila na kávu ve městě a po hodině dvou se zvedla, že už musím jít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1225
23.5.21 22:23

Kamarádka nemá práci nebo školu? To má sama čas na celodenní vysedávání? Na druhou stranu, tak pokud je to teda kamarádka, odkývej jí návštěvu třeba jednou za měsíc, smiř se s tím, že to bude třeba na oběd a pak měj „něco“ - kontrolu u doktora, odjezd něco zařídit…ať nemá důvod u vás vysedávat celý den, když to teda sama nepozná, kdy má jít. S miminem bude tohle mnohem horší, budeš nervózní, že ti někdo neustále sedí za zadkem a kontroluje, proč mimino brečí a nic nestihneš, když konečně spí. :mrgreen: Jestli o ni nestojíš, tak to prostě nedramatizuj a nezvi ji, časem ji to přestane bavit, prostě lidi jsou různí. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
46828
23.5.21 22:30

Hele pokud je to kamarádka, jako fakt kamarádka, že si rozumíte a přijít o nic nechceš.. tak když napíše, že by se stavila, tak ji pozvi na odpoledne, aby tam nevysedavala celej den, az se narodí mimčo tak s tím, že budete koupat uspavat atd.
nebo pokud partner dělá na ranní, tak naopak pozvat na to dopoledne, ale už s tím, ze ze mas čas do tolik a tolika.. mně by teda vadilo kdybych prisla z práce a vysedaval u nas kámoš pritele a byl tu až do večera.. to jako u tebe ta kamarádka obědvá a večeří? 8o
jako určitě to nějak zredukuj než se narodí miminko, pak si to fakt neumím představit aby tam takhle pořád byla..
nebo se scházet někde venku, ty u ní atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14453
23.5.21 22:30

Nezvala bych ji k sobě ale scházela bych se venku v kavárně/restauraci. A jednou za čas klidně u Vás doma ale něco bych si na druhou půlku dne zařídila (doktora, návštěvu u Tvých rodičů atd.), aby byla jen třeba 2-3 hodinky.
Jinak nezávidím :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11310
23.5.21 23:00

Mě by zajímalo, jak se z věty „aha, ok“ zjistí to, že se urazila. :think: Já bych si žádné urážení nedomýšlela, prostě bych ji pozvala v tom červnu, a teď to vůbec neřešila a byla ráda za klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9420
24.5.21 06:12
@Anonymní píše:
Za pár týdnů rodím a mám kamarádku, která mé těhotenství prožívá více než my s přítelem. To, že neustále něco kupuje a já tak nemám v podstatě prostor koupit si něco dle svého uvážení, to čert vem (alespoň ušetříme, že jo), ale co mě začíná štvát, tak to, že se neustále zve na návštěvy. Ale kdyby to byla návstěva třeba na 2-3 hodiny… ona přijde už v 10 ráno a sedí u nás do sedmi do večera. A je schopná přijít takhle každý týden. Už jsme se bavili s přítelem, že nás to začíná docela obtěžovat, tak jsem jí už naznačila, že její návštěva je na celý den, a že pak už nic nestihnu udělat (jsem na home office a do toho ještě dálkově studuji, takže potřebuji času mnohdy kapku víc).

Už od začátku května mi píše, jak se chce stavit na návštěvu, ale mám zkouškové, do toho předěláváme byt, takže fakt nemám čas na její celodenní vysedávání. Slíbila jsem jí, že se jí sama ozvu, až na tom budeme s časem líp. Kromě toho, že mě denně bombarduje zprávami, kolik zkoušek mi ještě chybí, mi v týdnu opět psala, kdy se teda může stavit. Opět napsala, že mám ještě příští týden zkoušku, takže pak napíšu a domluvíme se. Dneska mi od ní zase došla zpráva, že už má opravené auto, takže se staví. Už jsem to nevydržela a napsala jí, že mám v týdnu ještě zkoušku, a pak potřebujeme dodělat co nejvíc z rekonstrukce, než se mimčo narodí (červen/červenec), takže se nejspíš uvidíme až v polovině června, kdy jsem pozvala více kamarádek na takové poslední posezení před porodem. Odepsala mi jen: „Aha, ok.“ a urazila se.

Začínám mít strach, jak to bude probíhat, až se mimčo narodí. Řekli jsme si s přítelem, že v šestinedělí žádné návštěvy nechceme, a když už se urazila teď, jak se zachová, když jí řeknu, že chceme s miminkem klid? Touto story tak mířím k dotazu, jak se k takové kamarádce chovat? Chci být na ni slušná, ale zároveň mám fakt nervy :pocitac:

Nechápu jak někdo může být tak zabedněný. Znama měla též známou a ta u ní byla den co den a taky IX hodin. Prijela a řekla jí co bude dnes k obědu? :roll: Známá to po IX měsících nevydržela a řekla jí že to takhle nejde no a ona se ještě naštvala!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9420
24.5.21 06:14
@zrcadlo píše:
Mě by zajímalo, jak se z věty „aha, ok“ zjistí to, že se urazila. :think: Já bych si žádné urážení nedomýšlela, prostě bych ji pozvala v tom červnu, a teď to vůbec neřešila a byla ráda za klid.

Třeba naštvaný tón v hlase?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2127
24.5.21 06:17
@Annabela11 píše:
Třeba naštvaný tón v hlase?

To se pozna v nejake psane zprave?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit