Sama s dítětem - jak to děláte pracovně?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
9.11.21 17:31

Sama s dítětem - jak to děláte pracovně?

Zdravim. Nevedela jsem, jak zformulovat co nejlepe nazev tematu :oops:.Sem sama se skoro 8mi letym ditetem.Mela sem praci jen na rani od 7-15:30 a to bylo fajn.Sama sem zvladla dite doprovodit do druziny i ho vyzvednout, ale propousteli. Momentalne jsem na uradu prace a shanim praci na rani idealne zas aspon od pul 7-15 nebo 16h. Druzina funguje do 16:30.Muzu delat uklizecku, pomocnou kucharku nebo prodavacku ci delnici nekde, kde budu schopna dodrzet prac.dobu a zaroven se postarat o dite. Byvaly pracuje od 6hodin a jen na rani. Takze neni mozne se prostridat s nim.Nema jak dite dat na 6 do druziny, kdyz od 6 :oops: maka. Rodina pomoct pravidelne nemuze. Zajima me, jak to delaji jine maminky pracovne, aby zvladali dite dat do druziny a jeste ho vyzvednout. Zkousim co se da, brigady, zkracene uvazky.Ted sem ve fazi cekani na reakce k odeslanym zivotopisum. Byvaly si dite bere jednou za 11dni na vikend. Prosim anonym, nekdo by me mohl poznat, nekdo kdo vi, ze tohle resim. Ptam se na praci, kde se da a koho se da.Budu ráda za inspiraci, kde pracujete, abyste zvladla sama vse.Je mi jasne, ze nekdo pracuje z domova.Ja sem vyucena prodavacka, tak v tomto mam smulu.Ale treba mi nekdo poradi nejakou moznost jeste, kde zkusit se uchazet o praci nebo tak :kytka:.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6450
9.11.21 17:39

Dítko je druhák? nebo v 8 klidně i třeťák? řeknu ti tajemství : dcery jsme vodili do školy a družiny přesně Týden!!!
jo, měly odklad, bylo jim tehdy už 7 a máme to kousíček a jen jedna nefrekventovaná silnice (to vše je důležité),
ale dřív (za mého dětství třeba) se děcku v šesti letech dal na krk v šesti klíč (mně bylo šest v srpnu a v září už šupky dupky do školičky..) a děcko prostě jelo.. dnes z nich děláme nesvéprávné osoby!
Takže nevidím důvod, proč by v osmi letech nemohl/a chodit do školy a z družiny sám/sama.. naše holky nebyly zdaleka samotné, od druhé třídy to bylo běžné.. (tak u třetiny třídy, později poloviny)
no a pak jsou matky, co i puboše vozí ráno do školy, ale to je dle mého fakt patologické..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.21 17:43

@Lucy75 Je ve druhe tride.Uz premyslim i o teto variante, ze vztane a vypravi se. Akorat ze neslysi budik.Tak nevim, jak vstane.

• Citovat
  • Nahlásit
1140
9.11.21 17:45

Syn 8 let. Jedna nefrekventovana cesta, kterou musi prejit. Chodi sam tam i zpet. Kdyz prijde domu, vola mi do prace, ze je doma a pak i hodku dve pocka nez dojdu domu :-) Pracuji od 9 do 17h. Ale protoze mam i 5letou, skolkovou, tak vypomaha deda a jejich tatinek, kdyz ma dobrou sichtu.. ale tesim se, az budou oba skolni a nebudu muset tolik zatezovaz dedu :-) Kdybych mela jen syna, tak je to naprosta pohoda v jeho letech, tak jak jsem psala :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34345
9.11.21 17:46

Co se ve škole domluvit s nějakou maminkou z okolí, zda by se k případnému doprovodu jejího dítka ( pokud ještě nechodí do školy samo),nemohla dcera přidat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26138
9.11.21 17:47

V tomhle věku bych nechala už dítě samotné, budit po telefonu a aby napsalo zprávu, až dojde do školy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1140
9.11.21 17:48

Ja ho tedy do te skoly vypravuju z domu. Uplne sam se nechysta, ale verim ze kdyby na to doslo, asi by to nejak dal. Ale do a z druzky jde sam..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6450
9.11.21 17:48
@Anonymní píše:
@Lucy75 Je ve druhe tride.Uz premyslim i o teto variante, ze vztane a vypravi se. Akorat ze neslysi budik.Tak nevim, jak vstane.

jak neslyší budík!??? holky jsou od první třídy na mobilu, musely ho dobíjet a sledovat.. takže když se řešilo takto něco na dálku, furt byly na mobilu, volala jsem třeba z práce, že už jdou z družky a ony písly třeba sms, že už jsou doma.. na to stačí dobíjecí kupon a pohodička…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.21 17:49

@anahita Tak asi budu muset diteti taky koupit mobil :mrgreen: a poridit nejaky hodne hlasity budik :mrgreen:.

• Citovat
  • Nahlásit
10778
9.11.21 17:54
@Anonymní píše:

No u postižených dětí je to problém. Ale co mu pořídit ten vibrační náramek? Nebo světla s časovačem co budou blikat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6450
9.11.21 18:02

@Cenarius CO??? ona nepíše, že je dítě jakkoliv postižené!!
to bych si své rady nechala od cesty.. čtu to znovu a jedná se o běžného 8leťáka, mne tu děsíš, čéče, s blikačkama, to nosí leda tak můj pes :lol:

možná jsi myslel tu zmínku „neslyší budík“, tož to je nás víc, co ho radši neslyšíme :lol: ale víme o něm.. prostě není zvyklý vstávat na budík, to se naučí, zatím bude na mobilu… dnes běžná věc… půlka lidí u nás v práci takhle budí(či budila) a vypravuje(vala) děti do školy..

Příspěvek upraven 09.11.21 v 18:05

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.11.21 18:04

Můžu se zeptat odkud jsi? Něco bych i měla..
Jinak jedna kolegyně třeba dítěti ráno volá, a buď ho tím vzbudí nebo se dozví, že už se dítě chystá/vypravuje samo :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.21 18:05

@Cenarius Dite neni postizene.Jen spi tvrde a rano neslysi budik. Budim ho ja, ze na nej mluvim a stahnu perinu a rikam, ze musi uz vstavat :mrgreen:.

• Citovat
  • Nahlásit
6450
9.11.21 18:07
@Anonymní píše:
@Cenarius Dite neni postizene.Jen spi tvrde a rano neslysi budik. Budim ho ja, ze na nej mluvim a stahnu perinu a rikam, ze musi uz vstavat :mrgreen:.

to se naučí.. neboj..
prostě mu to zesil na max. a nesmí si dovolit nevstát. Tečka.
(i za cenu trestu, tak to prostě je, musíš docílit aby vstal, buď budíkem, nebo mobilem)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71482
9.11.21 18:09

Budila jsem a pak odcházela. Domu jezdi samy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat