Sanatorium Helios a imunologie

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
12.11.21 17:59

Sanatorium Helios a imunologie

Dobrý den všem,
moc ráda bych Vás poprosila, pokud má někdo podobnou zkušenost. Máme za sebou imunologickém vyšetření v Plzni u profesorky Ulčové - Gállové. V děloze mi byly diagnostikovány slabě pozitivní NK buňky a nízké (hraniční) hodnoty fosfolipidů - zvýšená pouze hodnota IgG. Pro další pokus jsem si vybrali Sanatorium Helios. Pan primář Texl nám doporučoval, abychom imunologickou léčbu nebrali (igamplie, medrol), že v případě nízkých hodnot si s tím tělo poradí samo, ale že to je na nás. V Plzni na nás zas apelovali o respektování navržené léčby. Tak jsem si řekli, že to zkusíme tedy s léčbou. Proběhl KET a těhotenství skončílo pár dní po pozitivním testu (biochemické). Další KET a podobný scénář. Mohu se tedy s dovolením zeptat, má někdo zkušenost s vysazením imunologické léčby v Sanatoriu Helios a dopadlo to dobře? Budu ráda asi za jakékoli zkušenosti. Děkuji Vám moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1099
12.11.21 22:31

Ahoj, já jsem naopak obešla Helios a imunitu řešila jinde. Předtím jsem u nich měla 3 biochemka, po nasazení léčby jsem konečně otěhotněla se šťastným koncem. Texl zastává názor, že imunita v reprodukci nehraje skoro žádnou roli. Dokonce mi na konzultaci vysvětloval, jak 50% embrya má moje DNA a proč by ho imunita tedy napadala. Autoimunní onemocnění už mi ale nevysvětlil :lol: Za mě určitě pokračovat v léčbě, mě to zachránilo embryo z kterého mám syna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.11.21 05:49
@edika85 píše:
Ahoj, já jsem naopak obešla Helios a imunitu řešila jinde. Předtím jsem u nich měla 3 biochemka, po nasazení léčby jsem konečně otěhotněla se šťastným koncem. Texl zastává názor, že imunita v reprodukci nehraje skoro žádnou roli. Dokonce mi na konzultaci vysvětloval, jak 50% embrya má moje DNA a proč by ho imunita tedy napadala. Autoimunní onemocnění už mi ale nevysvětlil :lol: Za mě určitě pokračovat v léčbě, mě to zachránilo embryo z kterého mám syna.

Díky moc za reakci. Já jsem právě bez imuno léčby prodělala 4 ZT v 7. týdnu a s léčbou dvě biochemické. Tak teď moc nevím, co s tím. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1099
13.11.21 08:44

To mě moc mrzí, čím sis prošla. Mě se zase embrya vůbec nechytala, pak mi nasadili imunoglobiny a měla jsem poprvé biochemko, ale pak to pokračovalo biochemkama, tak mi nasadili kompletní imunosurpresiva a po tom už jsem otěhotněla a donosila. Ale vím, že teď za pandemie by už asi jen tak někomu tuhle léčbu nepředepsali, je to hrozné riziko. Já podruhé otěhotněla přirozeně, prodělala jsem covid, pak pásový opar, pak jsem šla na očkováno a najednou jsem zjistila, že jsem těhu. Podle mě ta imunita dostala tak zabrat, že nějaké embryo už neřešila :lol: možná bych u tebe zkusila místo medrolu prednison a ve vyšších dávkách, vím od několika holek tady, že ten jim zabíral spíš jak medrol.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.11.21 09:41
@edika85 píše:
To mě moc mrzí, čím sis prošla. Mě se zase embrya vůbec nechytala, pak mi nasadili imunoglobiny a měla jsem poprvé biochemko, ale pak to pokračovalo biochemkama, tak mi nasadili kompletní imunosurpresiva a po tom už jsem otěhotněla a donosila. Ale vím, že teď za pandemie by už asi jen tak někomu tuhle léčbu nepředepsali, je to hrozné riziko. Já podruhé otěhotněla přirozeně, prodělala jsem covid, pak pásový opar, pak jsem šla na očkováno a najednou jsem zjistila, že jsem těhu. Podle mě ta imunita dostala tak zabrat, že nějaké embryo už neřešila :lol: možná bych u tebe zkusila místo medrolu prednison a ve vyšších dávkách, vím od několika holek tady, že ten jim zabíral spíš jak medrol.

Tak to ti moc gratuluji. :kytka: Mohla bych se ještě zeptat, kam na imunologii jsi chodila? A co jsou to kompletní imunosupresiva? Jinak moc děkuji za rady :). Vážím si.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1099
13.11.21 10:43

@Františka0 Děkuju :) Já se léčila ve Španělsku na klinice v Alicante. To jsou léky, které se dávají při transplantaci orgánů, aby tělo orgán neodmítalo. Utlumí ti imunitu na ty tři měsíce, než se vytvoří placenta a miminko je pak chráněné. Jenže když jsem v září šla za doktorkou, jestli by mi ty léky nenasadila zas, že se bojím, abych nepotratila, tak mi řekla, že teď za pandemie to nebude riskovat a že si to miminko buď vybojuje nebo ne. Nakonec to dopadlo době a překonala jsem tu hranici 12tt. Je možné, že moje tělo už ví, co těhotenství je a přestalo se bránit. Nebo jak jsem psala výše, imunita po covidu a pásovém oparu byla tak oslabená, že embryo neřešila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.11.21 12:12
@edika85 píše:
@Františka0 Děkuju :) Já se léčila ve Španělsku na klinice v Alicante. To jsou léky, které se dávají při transplantaci orgánů, aby tělo orgán neodmítalo. Utlumí ti imunitu na ty tři měsíce, než se vytvoří placenta a miminko je pak chráněné. Jenže když jsem v září šla za doktorkou, jestli by mi ty léky nenasadila zas, že se bojím, abych nepotratila, tak mi řekla, že teď za pandemie to nebude riskovat a že si to miminko buď vybojuje nebo ne. Nakonec to dopadlo době a překonala jsem tu hranici 12tt. Je možné, že moje tělo už ví, co těhotenství je a přestalo se bránit. Nebo jak jsem psala výše, imunita po covidu a pásovém oparu byla tak oslabená, že embryo neřešila.

Tak to opravdu moooc gratuluji a držím palce, aby to bylo jen dobré. Já vím, že sem zvědavá baba :lol: :lol:, ale můžu ještě, jaký konkrétní imunitní problém jsi měla, že jsi před tím měla nasazené imunoglobuliny. Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1099
13.11.21 13:45

Z krve mi skoro nic nezjistili. Podle mě imunoglobiny nasadili, protože už nevěděli co se mnou. Dokonce Dr Malíčková mi napsala, že imunitu mám v pořádku a že mi nemá jak pomoct. Ale pak když se po imunoglobinech začala embrya chytat, tak jsem to řešila dál. Konzultovala jsem to tady u nás (Francie) s profesorem, který je v reprodukční medicíně hodně známý, transplantoval jako první dělohu matky její dceři, no a ten mi řekl, že má spoustu pacientek na první pohled nic v nepořádku, ale embrya se nechytají a pak po silných kortikoidech mu těhotní. To já už jsem byla domluvená na imunologii z dělohy ve Španělsku, tam mi prokázali nějaký nepoměr mezi buňkama Th1/Th2 a zvýšené NK buňky. No a taky zjistili, že špatně vstřebávám Progesteron. Nasadili mi dvakrát tak vyšší dávku jak v Heliosu a o den dřív, no a nasadili Tacrolismus s kortikoidama a konec znáš :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.11.21 16:05
@edika85 píše:
Z krve mi skoro nic nezjistili. Podle mě imunoglobiny nasadili, protože už nevěděli co se mnou. Dokonce Dr Malíčková mi napsala, že imunitu mám v pořádku a že mi nemá jak pomoct. Ale pak když se po imunoglobinech začala embrya chytat, tak jsem to řešila dál. Konzultovala jsem to tady u nás (Francie) s profesorem, který je v reprodukční medicíně hodně známý, transplantoval jako první dělohu matky její dceři, no a ten mi řekl, že má spoustu pacientek na první pohled nic v nepořádku, ale embrya se nechytají a pak po silných kortikoidech mu těhotní. To já už jsem byla domluvená na imunologii z dělohy ve Španělsku, tam mi prokázali nějaký nepoměr mezi buňkama Th1/Th2 a zvýšené NK buňky. No a taky zjistili, že špatně vstřebávám Progesteron. Nasadili mi dvakrát tak vyšší dávku jak v Heliosu a o den dřív, no a nasadili Tacrolismus s kortikoidama a konec znáš :D

Díky moc za všechny informace. A držím palce, aby u druhého bylo vše úplně v pohodě :) :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1099
17.11.21 21:55

@Františka0 nemáš zač, snad ti to pomohlo. A děkuji, už se třesu nedočkavostí na další ultrazvuk :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat