Schválení hypotéky při neschválené půjčce?

Anonymní
3.6.16 10:54

Schválení hypotéky při neschválené půjčce?

Ahoj všem. Chci si zažádat o hypotéku. Bude problém se schvalováním, když mi v registrech visí, že minebyla schválena půjčka před rokem a půl? Uvidí to banka, že mi tam visí neschválená půjčka a bude se na mne koukat jako na hůře bonitního klienta? (tehdy jsem byla na mateřské, nebyly dostatečné příjmy, nyní již pracuji na plný úvazek, mám 30 000 čistého + aliemnty). Je tu prosím někdo, kdo ví, jak to chodí a zda mi neschválená půjčka nyní při žádosti o hypotéku uškodí? Moc děkuji za odpověd.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

953
3.6.16 11:01

Pokud je nyní vaše finanční situace jiná, tak bych se nebála ;) nám hypotéku u jedné banky neschválili, hned další den jsme zkusili jinou banka a ta nám hypotéku schválila, i když museli vidět, že u předchozí to neprošlo :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
366
3.6.16 11:09

@Nikki5 videt to nemuseli, ze vam to u jedne neproslo, zaznamy, kdyz si nekdo vezme pujcku nebo cokoliv, jako napr to neschvaleni hypoteky pry na to ma banka mesic, nez se to dostane do registru, urcite druhy den to jeste videt neni pro ostatni banky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
614
3.6.16 11:56

Zdravím, záznam o nechválené půjčce není důvodem k zamítnutí hypotéky. Když u nás děláme hypo, tak samozřejmě do registru koukáme ale tohle opravdu nevadí. Kdyby bylo vidět, že je tam 10 žádostí do měsíce u různých společností, tak to už problém je. Ale tohohle bych se vůbec nebála. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59280
3.6.16 12:45
@Anonymní píše:
Ahoj všem. Chci si zažádat o hypotéku. Bude problém se schvalováním, když mi v registrech visí, že minebyla schválena půjčka před rokem a půl? Uvidí to banka, že mi tam visí neschválená půjčka a bude se na mne koukat jako na hůře bonitního klienta? (tehdy jsem byla na mateřské, nebyly dostatečné příjmy, nyní již pracuji na plný úvazek, mám 30 000 čistého + aliemnty). Je tu prosím někdo, kdo ví, jak to chodí a zda mi neschválená půjčka nyní při žádosti o hypotéku uškodí? Moc děkuji za odpověd.

v klidu, nic takového nehraje roli. Tehdy neschválili, bo jsi byla mimo, teď máš výdělek, tak se toho neboj ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.6.16 12:49

Pokud nechcete hypo 10 milionů, pak by to mělo být v pohodě :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.6.16 12:52

@Vladimír Švorba jen cca 3,5 - 4.

• Nahlásit
  • Citovat
3.6.16 12:57

Tak to zvažte, jestli to není moc. Šanci to má projít, ale ta splátka bude dost vysoká.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59280
3.6.16 13:23
@Anonymní píše:
@Vladimír Švorba jen cca 3,5 - 4.

pokud nemáš rezervu aspoň na půl roku, tak bych to hodně zvažovala - tohle není zrovna malá částka a 30 tis je v tomto případě dost málo :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.6.16 13:27

@Vladimír Švorba já již půl roku platím nájem 12 500, jsem zvykla bez problému tuto částku vydat za bydlení. Mám ještě další příjmy, ale nemám na ně papíry, doložitelné pro banku mám jen plat 40 000 hrubého coby zaměstnanec velké firmy + alimenty, které jsou stanovené soudem.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
3.6.16 13:29

@martina.se rezervumám z prodeje původního bytu, který už byl ale moc malý. 30 000 + 13 000 alimenty + další příjmy, ale bez papírů.

• Nahlásit
  • Citovat
3.6.16 13:35

Tak pokud z toho uděláte hypotéku s LTV do 90 % a ještě vám zůstanou rezervy, tak pak to asi půjde.
Pokud by to byla 100 % hypo na 4 mil, tak to máte 17.000,– Kč splátku + 4.000,– kč poplatky za provoz bytu a jste na 21.000,– Kč

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59280
3.6.16 13:48
@Anonymní píše:
@martina.se rezervumám z prodeje původního bytu, který už byl ale moc malý. 30 000 + 13 000 alimenty + další příjmy, ale bez papírů.

v tom případě je to ok :mrgreen: já si říkala, že takovou částku s 30 tis je celkem sebevražda ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama