Nakupování v second handu

Napsat příspěvek
Velikost písma:
Janli
29.1.21 14:41
@Midaku píše:
@Taktinevím no nevím s tou šikovnosti :D z rubu ty věci občas vypadají strašně, nemám na to patřičný stroj, tak to dost mastim, jak umím. Ale nosit se to dá, děti spokojený, tak co. Mě to strašně baví, je to můj psychický relax od toho (ne)všedního shonu s dětmi.

Taky to tak často dělám. Říkám, že nejsem švadlena, ale dráteník. Nejradši kupuju plesový šaty v sekáči za 39,– a šiju z nich šaty na princezny.

  • Citovat
  • Upravit
13256
29.1.21 14:42
@Anonymní píše:
Dobrý den,

co si myslíte obecně o nakupování oblečení z druhé ruky (ať už secondhandy, Vinted, Bazos…)?

Názory, co jsem slyšela:

  • udržitelnost oblečení (neplýtvá se)
  • oblečení je několikrát prané, tedy už ne tolik „s chemií“ od výroby
  • člověk ušetří
  • pokud dobře hledáte, oblečení vypadá, jako nové (pomineme kousky ve špatném stavu)
  • oblečení po někom
Děkuji.
Hezký den :)

Jsem všema deseti pro :palec: ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
13256
29.1.21 14:44

Vlastně to fakt miluju. Ráda lovím tyhle kousky a občas to jsou fakt poklady :).

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2085
29.1.21 14:55

Kdybych měla děti, tak pro ty bych tam klidně nakoupila. Rostou rychle a nevyplatí se investovat do toho oblečení nějak moc peněz (když tedy pominu třeba boty, na těch bych nešetřila). Ale pro sebe nemám ze sekáče vůbec nic. Tady ve městě jich moc není a trochu koukatelné věci mají jen za výlohou. A to třeba za dvě tři stovky. Jenže za tu cenu už nakoupím i ve výprodeji na netu, nebo v obchoďáku. Ke všemu tam obvykle mívají poměrně velká čísla. Pohybuji se ve velikostech 32/34… takže i to mi to komplikuje, protože v sekáči jsou většinou takové ty kousky běžné české velikost - takže někde mezi 38 - 44. Na přešívání nejsem šikovná, takže to vůbec nehrozí… Mám navíc módu ráda, nekupuju si oblečení jen proto, abych nechodila nahá :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.1.21 15:26

@DeeDee.518 na velikost 32/34 je skvěle nakupuje ve výprodejích. Tyhle velikosti vždy zbydou :)

  • Citovat
  • Upravit
7748
29.1.21 16:26
@Anonymní píše:
@Taktinevím malé secondhandy můžou přinést poklady. Někdy máte šťastnou ruku, někdy zase nic. Nejradši mám asi Textile House, nejlepší byl ve Frýdku-Mistku (pokud je tu někdo k Moravy). Jinak nakupuji přes Vinted.

Já se tam budu muset mrknout, už tu byl toikrát zmiňovaný, i v jiné diskuzi ;) :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.1.21 17:35

@Taktinevím je to dvoupatrový second hand a jentak, co jsem ho prošla zběžně, tak tam byla spousta hezkých věcí. Ale je pravda, že už je to minimálně rok a když jsem byla v Textile House v Praze, tak byli i dražší, je třeba si vyhlédnout slevy. Mně se podařila akce „Vše za 75,–“ :)

  • Citovat
  • Upravit
31216
29.1.21 18:10
@Anonymní píše:
@DeeDee.518 na velikost 32/34 je skvěle nakupuje ve výprodejích. Tyhle velikosti vždy zbydou :)

Jo, i maly boty, znam, jsem taky trpaslik :mrgreen:. Ja prave do sekacu chodim hlavne pro kalhoty, protoze je nekdo zkratil uz za me. Mam za 200 dziny, co mi padnou, kdezto nove bych si za ty 200 musela nechat zkratit. Ale treba kabat jsem skoro vzdycky sehnala v nejakem vyprodeji za hubicku. Ted asi najedu na nakupy v detskem, to se smi prodavat :mrgreen:.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7748
29.1.21 20:25
@Anonymní píše:
@Taktinevím je to dvoupatrový second hand a jentak, co jsem ho prošla zběžně, tak tam byla spousta hezkých věcí. Ale je pravda, že už je to minimálně rok a když jsem byla v Textile House v Praze, tak byli i dražší, je třeba si vyhlédnout slevy. Mně se podařila akce „Vše za 75,–“ :)

Jé, já se asi uklikla, myslela jsem ten Vinted. :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
12659
29.1.21 20:58
@Anonymní píše:
Dobrý den,

co si myslíte obecně o nakupování oblečení z druhé ruky (ať už secondhandy, Vinted, Bazos…)?

Názory, co jsem slyšela:

  • udržitelnost oblečení (neplýtvá se)
  • oblečení je několikrát prané, tedy už ne tolik „s chemií“ od výroby
  • člověk ušetří
  • pokud dobře hledáte, oblečení vypadá, jako nové (pomineme kousky ve špatném stavu)
  • oblečení po někom
Děkuji.
Hezký den :)

Ja fakt ne, nejsem hrabavy typ a oder v sekacich me ekluje a nosit ohoz po nekom koho neznam neee

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.1.21 21:38

@Taktinevím Vinted můžu jen doporučit. Našla jsem ho náhodou a nemůžu si ho vynachválit. Něco jako Letgo, ale jen na oblečení a věci pro děti.

  • Citovat
  • Upravit
25
27.11.21 18:07

Tak co blbky

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
56505
27.11.21 18:10
@Brigitd píše:
Tak co blbky

@admin V diskuzích uráží.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
149510
27.11.21 18:22

Nakupuju, člověk samozřejmě musí hledat, mám výhodu kamarádství s majitelkou sekáče, takže od ní jsem měla takové záležitosti jako nové džíny ještě s visačkou za stovku takže když z toho kluk během pár měsíců vyrostl, tak mi to tak nebylo líto. Nebo mi třeba dá vědět že teď naskladnila věci na děti nebo jindy kabelky, pánská trika a tak, takže se jdu podívat a často něco ulovím. Třeba jsem u ní nakoupila bílá trika klukovi do práce (kuchař) jedno za 30 -40 kč, takže za hubičku a netrápilo mě tolik že je zničí.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
77448
27.11.21 18:24
@topazio píše:
@admin V diskuzích uráží.

taky jsem nahlašovala :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Právní poradna pro odškodnění a náhradu škody

Ikona - Petr Novák

Mgr. Petr Novák