Nakupování v second handu

Anonymní
29.1.21 09:26

Second hand? Ano/Ne?

Dobrý den,

co si myslíte obecně o nakupování oblečení z druhé ruky (ať už secondhandy, Vinted, Bazos…)?

Názory, co jsem slyšela:

• udržitelnost oblečení (neplýtvá se)
  • oblečení je několikrát prané, tedy už ne tolik „s chemií“ od výroby
  • člověk ušetří
  • pokud dobře hledáte, oblečení vypadá, jako nové (pomineme kousky ve špatném stavu)
  • oblečení po někom

Děkuji.
Hezký den :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19069
29.1.21 09:30

Pro sebe a děti takhle nakupuju drtivou většinu oblečení.
Nepodporuju řetězce, co vyrábí trika na jedno použití a zasírají tím planetu. Z toho je mi blivno.
Ušetřím spoustu peněz.
Podporuju lokální prodejce.
Nevytvářím zbytečnej odpad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
651
29.1.21 09:35

Nemám s oblečením z druhé ruky žádný problém. Naopak. Ale moc často to nenakupuju. Spíš dědíme. Ale co dělám hodně často, tak v sekaci nakoupím třeba obrovskou bundu, kalhoty atd a doma to přešiju na něco pro děti nebo sebe. Taky od známých a příbuzných sbiram staré oblečení a přešívám. Baví mě to, je to super relax a navíc je to i užitečné. A děti si svoje oblečení poznají a nemusím ho ve školce podepisovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20581
29.1.21 09:38

Nevadi mi to, nekupuju tak všechno, víceméně jsem koupila na prvního většinu novou a dědí to mladší a bude dědit i další a možná i jiné děti v rodině. Ale třeba oblečení na předškoláky na bazarech tolik nevidím. Ale na miminka se to určitě vyplatí. Ale nějaké slavnostní kousky, věci na foceni apod, co dítě vezme jednou na sebe je zbytečné kupovat nové. Akorat nejsem příznivec kupovani použitých bot.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3599
29.1.21 09:44

Kromě bot, spodního prádla a nějakých specializovaných (třeba sportovních) kousků, které tak moc k sehnání nejsou, kupuju z druhé ruky úplně všechno. Hlavně z toho ekologického důvodu, oblečení se na světě vyrábí strašně moc, tak aspoň svojí malou kapkou trochu nepřispívám k další poptávce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2796
29.1.21 09:47

Věci na ven, na lítačku, kupuju v drtivé většině jen v sekáči. Mladší je dost drban. Něco měníme s kamarádkama. Jediné, co kupuji vždy nové, jsou boty, ponožky a spodní prádlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
899
29.1.21 09:49

Pro syna jsem měla 75% věci, jak se narodil po synovcich a dalších známých.. Pár kousku se koupilo nových nebo upletlo atd. Když já vyrazili oblečení vetsinou davam do kontejneru na charitu, třeba někdo využije

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11803
29.1.21 09:52

Ja vyuzivala dost, ale me oblibene behem coronakrize zmizely :-(@Janli Sice si bohuzel nemyslim, ze na me malickosti stoji a pada uspesnost retezcu generujicich trika na jedno pouziti, ale jinak to vidim stejne. Nekdo me mozna opravi, ale cetla jsem, ze nadprodukce obleceni je snad 30%, ze 30% vyrobeneho obleceni nikdy nikdo neoblekne :?… Cislo uz si ale presne nepamatuji. Na deti i na sebe beru casto od nekoho a pak zase davam dal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7197
29.1.21 09:55
@Anonymní píše:
Dobrý den,

co si myslíte obecně o nakupování oblečení z druhé ruky (ať už secondhandy, Vinted, Bazos…)?

Názory, co jsem slyšela:

• udržitelnost oblečení (neplýtvá se)
  • oblečení je několikrát prané, tedy už ne tolik „s chemií“ od výroby
  • člověk ušetří
  • pokud dobře hledáte, oblečení vypadá, jako nové (pomineme kousky ve špatném stavu)
  • oblečení po někom
Děkuji.
Hezký den :)

I Vám dobrý den,
výhody jste popsala (nebo jsi popsal) přesně, k nevýhodám bych ještě přidal, že je přeci jen asi těžší najít přesně, co hledáš. Ale nevím, naposledy jsem zavítal v pubertě, a to byl ještě Havel prezident…
Jinak když se někdo obléká v sekáči, tak to v mých očích ty lidi nijak nesráží, spíš naopak ocením, že k tomu mají důvody (a v mnoha případech nejsou finanční, jak správně zmiňuješ).
A z hlediska podnikání mě docela baví jak někteří jedou vlnu - nakoupí v sekáči a ve svém,,vintage shopu" prodají za vysoké násobky pořizovací ceny. Myslím, že nějaký takový obchod byl třeba nedaleko UK v Praze :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4937
29.1.21 09:55

Já mám ráda věci z vinted, modrykonik, ale i do sekáču chodívám, když jsou otevřené. Mám radost když koupím pěkný kousek za pár korun. Dá se super značkové věci pořídit. Na vinted jsem i balík oblečení dceři koupila. Teď chci zase letní koupit jako balík.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1265
29.1.21 09:58

Pro děti mám oblečení tak z 80% z druhé ruky. Bydlíme na vesnici a věci dostávají opravdu zabrat, takže mi přijde lepší koupit rok nošenou bundu za 200,– než novou za 800,–, alespoň mě tak nemrzí, když ji při lezení na stromy natrhnou :roll: :) Jak už tu někdo zmiňoval boty, ponožky a spodní prádlo vždy nové.
Občas na Vinted objednám i něco pro sebe, hlavně právě z důvodů neplýtvání. Např. jsem tam takhle koupila už dvoje plesové šaty, které původní majitelka měla 1× na sobě :nevim: Do kamenných sekáčů jsem se ale chodit nenaučila (u nás ani není moc valný výběr, věřím že ve velkých městech - Praze, Brně je to jiné).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4732
29.1.21 10:02

Ač jsem v sekáči nikdy nebyl, myšlenka je to skvělá. Je nezpochybnitelně lepší, když oblečení místo v odpadu skončí u někoho na další upotřebení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
237
29.1.21 10:02

Co zavřeli obchody, nakoupila jsem tak dost věcí. A dost ušetřila. Nikdy mě ale nepřestane překvapovat blbost prodávajících (např. paní co má jedno dítě a patnáctery zimní botičky + x zimních bund s visačkami ve stejné velikosti nebo paní co má mercedes v kůži a kvůli jedné dětské autosedačce s pracím potahem si koupí dvanáctikilový tepovací přístroj, který neumí ani sestavit)..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20581
29.1.21 10:05

@mokkk to je pak ze buď neví co s penězi, v případě bund s visackou je to spis záměr, ze to někde levne pořídí a pak prodává s nějakým ziskem :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
237
29.1.21 10:07
@Kriss Tina píše:
@mokkk to je pak ze buď neví co s penězi, v případě bund s visackou je to spis záměr, ze to někde levne pořídí a pak prodává s nějakým ziskem :D

Ne, byla shoppaholička, ale léčila se :lol: S velkým ziskem to bylo pro mě..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat