Sedmiměsíční nechce příkrmy

14
19.11.15 18:18

Sedmimesicni nechce prikrmy

Ahoj maminky, asi to neci nic, co by se dělo jen nam…Moje zrovna dnes sedmimesicni holcicka se porad nejak nerozjedla. Prikrmy nabizim od pateho mesice a jednoho tydne kazdy den. Z pocatku jen zeleninku v poledne a po mesici jsem zacala kasi vecer. Vubec nechce otevirat pusinku, nekdy neco malinko spapa, maximalne 50 ml. S kasi je to jeste horsi. Takze je vlastne porad plne kojená. Neznate to nekterá??? Poradite co by ji mohlo chutnat? Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14
19.11.15 18:22

Jeste jeden dotaz…
Muzu zkusit dat treba jogurt? Nebo na obed kureci vyvar rozmixovanej se zeleninkou? Protoze varena zelenina ji asi moc nesmakuje.
Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19208
19.11.15 18:23

@sugel Znám, jen jsem začla v 6 měsících. V 7 měsících, když měla dobrý den, tak snědla cca 50 g zeleniny, ovoce nechtěla vůbec - po maximálně třech lžičkách zavřela pusu a konec. takže z 95% plně kojená.
Nehrotím to, jsem vytrvalá a úspěch se dostavuje. :mrgreen: Už týden sní k obědu odhadem asi 80 g zeleniny a kolem těch 50 g ovoce.
Ty někam spěcháš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20683
19.11.15 18:25

Znám, u nás začala jíst až normální jídlo. Mimišlichtu nikdy nesnědla, ani kupovanou, ani domácí. Jediný co, tak si občas dala vývar, pak těstoviny, ty jí chutnaly vždycky. Fakt víc se rozjedla až snad po druhém roce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.11.15 18:34

@sugel V 7.měsících má ještě plno času na rozjedení, není kam spěchat. Jogurt bych zatím nedávala, já jsem postupovala s příkrmama přibližně podle www.kojeni.net, ale do 9-10měsíců moje dcera téměř nejedla, sem tam olízla lžičku. Podle naší doktorky je kojení i v tomto věku dostačujicí a stačí děti s jídlem seznamovat, nevadí když si dá jen pár lžiček. U nás se to zlepšilo až po roce, jídlo je přece jenom zajímavější a chutnější, i když do jedlíka má daleko ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19208
19.11.15 18:36

@Alušáček Naše doktorka ještě říká, že „máma je prostě máma“. Prostě u ní chutná líp. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3610
19.11.15 18:39

Tak do 8. mesice vsechno odmital a pak se to ze dne na den zlomilo a ji jaktakz dobre, spis mam problem, ted nechce sedet v zidlicce;) Ma cas, asi akorat nebude jedlik.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
19.11.15 18:43

Dekuji za prispěvky.
Nespěcham, ale vzdycky kdyz mi zas nic nesni, mam divnej pocit, ze neco dělám špatně. Precejen uz je to dva mesice zkoušení. kolikrat ma před jidlem třihodinovou pauzu od posledniho kojení. Kňoura hlady, tak rychle utíkám ohřívat a pak nic… Vzdycky mi to uplně zkazí náladu, ale dělám že nic :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
19.11.15 18:46

Ja ji krmim porad v takovem tom houpacim křesilku. V podstate v pololeže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19208
19.11.15 18:49

@sugel Moje malá ten první měsíc v podstatě nevěděla, co s tím jídlem v puse má dělat. Fakt až ten poslední týden si to začíná i pěkně brát ze lžičky a spolupracovat. Asi na to nebyla ani motoricky zralá. Ona ani nevěděla, co s křupkou, jídlo ji zatím příliš nezajímá. A taky tedy dodržuju minimálně 2,5 h mezi jídly, jinak moc nejedla.
Jako taky radost nemám, když se jí s něčím vařím a pak si dá tři lžičky. Naštěstí u nás ochotně dojídá starší. :D Ale hroutit se z toho nebudu. Nechce, nechce, zítra další pokus. Nehodlám ji zvyknout na to, že se bude u jídla dělat nějaký teátr, jen aby probůh to dítě něco normálního jedlo (když je jinak spokojená a přibírá ukázkově).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5827
19.11.15 18:51

Odstrikat mliko a primichat do zeleninky ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13214
19.11.15 19:03

Ja bych zkusila sklenicky. Domaci miminkovske jidlo mi deti nikdy nechtely. Asi to moc neumim…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
19.11.15 19:04

Praveze mala ma presne sedm mesicu a taky presne sedm kilo. Nezda se mi to moc a taky se ji ted ta vaha trosku zastavila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
19.11.15 19:05

Zrovna jsem na to myslela. Ze zkusim zejtra sklenicku. Asi jo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ferret
19.11.15 19:07

@sugel Mně teda sedmiměsíční jí fakt dobře a hodně, ale vypozorovala jsem, že to musí chutnat i mně, aby to jedl. Když to nechutná mně, taky nad tím ofrňuje. Takže musím vymýšlet takové kombinace, aby to nebylo mdlé. Jednodruhovou zeleninu mi nejedl nikdy (a nedivím se mu :-) ). Ale jestli tvoje dcerka odmítá vše, tak neporadím, to jsem řešit nemusela.

Vývar i trošku masa už dávat můžeš, masa ale má být snad maximálně 10% v porci. Já dávám krůtu, králíka, telecí a hovězí a všechno je v oblibě.

A co radí @Tarjei je taky možnost, já když jsem zkoušela např. brokolici, která teda vařená nedochucená přišla hnusná i mně, tak jsem to pak zachraňovala dvěma odměrkami Sunaru…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama