Šilhání u kojence - od kdy se má léčit

685
14.10.04 13:10

Šilhání u kojence - od kdy se má léčit

Ahoj maminky,
chtěla bych se zeptat zda máte někdo zkušenost z šilháním u kojenců. Mám tříměsíční holčičku, která občas jedním očkem šilhá. Čím víc se na to poslední dny zaměřuju, tím se mě to zdá častější. U oční lékařky jsme byly asi před 2 měsíci a nepřipadlo jí to podstatné. Prý je ještě brzy říct, zda šilhá nebo se oči teprve vyvíjejí. Nechci to ale zanedbat. Setkaly jste se se šilháním a kdy a jak jste to řešily.

Díky za odpovědi.
Jitka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
14.10.04 13:35

Ahoj Jitko,

s tím si ještě nelam hlavu-našemu malému bude 5měsíců a očko mu ujíždí také-nemají ještě vyvinuté oční svalstvo-to by mělo být asi tak v 1 roce prý ustálené,ale kamarádka má 4letého syna, který také zašilhá,ale jen když se vzteká a je to prý normální. My to u malého zjistili, když šilhal na chrastítko na kočárku, tak jsme ho dali pryč,ale když se třeba strefuje lahví do pusinky, je to k smíchu,protože se nikdy netrefí-jelikož šilhá. Pokud by to v půlroce bylo evidentně znatelné, pak bych se asi raději informovala,ale do té doby budu v klidu. Lisa

• Nahlásit
  • Citovat
6429
14.10.04 20:45

Také jsem četla, že jestli se šilhání vyskytuje i po 1 roce, doporučuje se vyšetření očařem. Do té doby se dětik učí používat obě očka současně a hlavně nablízko je to i pro nás přece velmi obtížné a očka se nám sjíždějí… Mimku většinou ulítne jen to jedno :-)

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1764
15.10.04 10:35

Ve třech měsících je ještě vážně brzo, ale později se nenech odbýt. Moje sestra šilhala taky.Všichni tvrdili, že je to v normě,dětská doktorka se tím nehodlala zabývat(rok 1988). V 15 měsících Lenka nechodila, nechtěla lozit, hystericky řvala,když byla dva metry od mámy…Až se matka vztekla,jela s ní bez doporučení do nemocnice, kde byli lékaři naštěstí ochotní. Oční stačilo 5minutové vyšetření a řekla :„bodejť by vám chtěla chodit, když je slepá…“ slepá nebyla, to bylo obrazně řečeno. Ale sestra vyfasovala 7 a 7,5 dioptrií a ze dne na den se z ní stalo naprosto jiné dítě. Veselé, samostatné,okamžitě chodila,nějaké visení na mámě ani omylem. Dnes je po dvou operacích (korekce očních svalů,aby tak nešilhala) a má něco kolem 3 dioptrií.
ne vždy je šilhání normální. pokud se vám zdá něco v nepořádku, trvejte na vyšetření.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8384
29.4.11 12:47

AHOJKY MAM 2 MESICNIHO SYNA…SILHAL TAK NORMALNE JAKO NOVOROZENCI SILHAJI, AL POSLEDNI TYDEN SE MI ZDA ZE PRAVY OCICKO U OBCAS UJIZDI DOVNITR VZDYCKY KDYZ TAKHLE ZASILHA TAK TO JE DESNY…NAVIC TCHYNE BYLA VE 2 A 3 LETECH NA OPERACI KVULI SILHANI JINAK BY I PREJ OSLEPLA JAK HODNE SILHALA A MANZEL MUSEL KVULI DEDICNOSTI V PUL ROCE NA ROZKAPAVANI A TIM PADEM TO MA DOBRY A ANI BRYLE NENOSI (ALE KDYZ SE NA NEJ ZAEMRIM PRIJDE MI ZE TROCHU SILHA ALE NENI TO VIDITELNY) A JEHO BRATROVI TO ZACHRANOVALI BREJLICKAMA A NOSI JE DO TED A DOST SILNY..RIKALA JSEM TO DR KDYZ SE MALEJ NARODIL A TA RIKALA ZE MAME JIT V PUL ROCE NA KONTROLU K OCNI…ALE TIM ZE TO POZORUJU POSLEDNI TYDEN NEVIM JESLTI UZ NEMAM ZAJIT K DR RADSI TED CO MYSLITE? JE TO NORMALNI KDYZ DRIV NESILHAL JEN TIM RPAVYM OKEM TAKHLE HODNE? NENI TO PORAD ALE PARKRAT DENNE ZASILHA…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
29.4.11 13:34

my máme 8m a taky nám sem tam uteče očko.Nejsou ještě vyvinuty oční svaly,takže je to v poho.Začíná se to řešit až po roce :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1228
29.4.11 13:45

Alja - jestli se ti to nezdá, nenech se odbejt a jdi na oční. Pokud bydlíte blízko Prahy, vřele doporučuji MuDR. Zobanovou na Barrandově nebo Centrum zrakových vad v Motole, kde pracují zrakové terapeutky a umí vašetřit i takhle malé děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6378
29.4.11 14:10

Ahoj,naší Lucce je 17měsíců a očko jí sem tam uteče… Jak měla rok byly jsme i na očním tam ji vyšetřili a řekli,že nešilhá-jsem asi slepá nebo co :cert: ale že má široký kořen nosu a to může mást,tak nevím.V červenci jdem na kontrolu tak uvidím co uvidí :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12186
29.4.11 15:26

miri: Tak to nám řekli taky s tím nosem, my byli asi v půl roce a to mu to ujíždělo docela dost…teď sem tam ještě taky..Máme přijít v roce,kdyby mu to očičko pořád ujíždělo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6378
29.4.11 15:50

já jsem taky zvědavá co nám řeknou.Fakt to vidím že ji sem tam ujede i na fotkách,tak nevím no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8384
29.4.11 17:30

my mame jit v pul roce nam rekla doktorka..bydlime u KV a ocni doktorka je znama od narozeni takze snad nas neodbyde..prave ze jde o tu ocni vadu co ma tchyne a lecil se na ni manzel…jinak bych ot asi neresil uz ted ale timhel mam vetsi strach a nevim jeslti cekat do pul roku ale asi ji zavolam…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1228
29.4.11 21:23

a co zkusit přístroj Plus optix. :nevim: Je to bezbolestné, bezdotykové a zvládnou to i mrňátka. Taky jsme na tom byly :palec: :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8384
29.4.11 23:25

je to t co ukazovali jednou v TV ze staci aby se mimco koukalo na tu obrazovku?
Nevim jeslti je to ono ale to asi neni urceny pro 2 mesicni mimca nebo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1228
30.4.11 14:12

Je to ono a myslím, že je to i pro takové prťousky. Byly jsme ve třech měsících

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7797
1.5.11 16:07

tak mýmu synovi taky utíkalo očko…tak od 1 měsíce věku jsem si toho začla všímat.....na kontrole u dětské ve 2 měsících to viděla i dr. a vynadala mi, jak to, že jsem jí to neřekla, že šilhá!!!! Že se to musí vyšetřit 8-o 8-o 8-o
byla jsem z toho v šoku, protože jsem si myslela přesně to, co tu píší holky, že u malýho mimča je obřasné zašilhání normální.....
ona mě úplně vysdtresla dotazama, jestli jsem neměla v těhu toxoplazmózu nebo jinou infekci…atd. 8-o 8-o 8-o 8-o a hned mě sama na dětském oční domluvila brzký termín vyšetření. Byla jsem z toho pěkně hotová…
na očním ho vyšetřili a řekla dr., že nejde o šilhání = strabismus, to by dítě muselo šilhat nepřetržitě. Prý se časem z toho event. šilhání vyvinout může, ale taky prý to je časrto jen opticky - že má dítě široký kořen nosu. A taky ještě se pořát ty očka vyvíjejí.
Udělala mu i oční pozadí a všechno OK.
My teda chodíme na oční dál, protože manžel je tupozraký, tak kvůli rodinné zátěži ho bude častěji vyšetřovat, na nějakou dioptrii v budoucnu to vypadá, ale nešilhá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama