Pes a miminko

17
14.10.04 09:15

pes a miminko

potřebuji poradit s velkým problémem :cry: . máme tříměsíční miminko a šest let starého psa. s dětmi vždy vycházel bez problémů, tak jsme se ani nebáli, jak bude reagovat na to naše. dva a půl měsíce se nedělo nic a teď se začal počůrávat. v noci, ve dne, na podlahu, do postele, přímo před náma nebo je v místnosti sám. všechny varianty už vyzkoušel. máte s touhle situací někdo zkušenosti? jak jste jí vyřešili? malou už raději dávám do ohrádky a nenechávám je spolu bez dozoru. díky moc

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reakce:

154
14.10.04 09:35

Ahoj,
zdá se mi to dost zvláštní - tedy že se dva a půl měsíce nic nedělo a teďka najednou na sebe chce pejsek upozornit? Koneckonců možné to je, ale určitě bych nechala zkontrolovat pejska i po zdravotní stránce.
Nezdá se ti, že začal i víc pít? Mohou to být projevy cukrovky (nutný odběr krve + stanovení cukru v moči), projevy jakéhokoli postižení močového systému (ledviny - zánětlivé změny, selhání ledvin… , močový měchýř - například kameny, prostata…) - nezvytné vyšetření moči, močového sedimentu, krve a ultrazvukové vyšetření ledvin, močového měchýře a prostaty…, může za tím být i řada jiných chorob, jen jsem uvedla ty, které mě napadly jako první. Vyšetřovací postup by měl stanovit veterinární lékař, který se specializuje na malá zvířata.

Daniela

• Nahlásit
Radina
14.10.04 21:08

Hodně z vás má doma pejska a pořizuje se k němu miminko. Jak to ale funguje obráceně? Není to moc brzo, pořídit si k 3 měsíčnímu mimču ještě štěně? Jak se vůbec miminka chovají k pejskům? Chtěla bych yorka a tak trošku mám trach, aby Bětka až začne chodit a padat, pejskovi neublížila. dokáže se malý pes ohlídat před mimčem?

• Nahlásit
Anonymni
14.10.04 22:05

Ahoj Radino,
mám doma tři jorkšíračky a měla jsem je už před narozením syna. Nejstarší je 9 let a mohu říci, že se s ním i mazlí. Martínkovi budou teď dva roky. Jen je nutné už od začátku ditěti vysvětlovat, jak se k pejskovi má chovat. Nesmí mu samozřejmě ubližovat. Jinak se pejsci o sebe postarají. Rozhodně se vzájemně všichni respektují.
Přeji Ti dobrý výběr štěnátka.
Pa Štěpík

• Nahlásit
249
14.10.04 22:43

Ahoj!

Tchyně měla jezevčici a ta takhle zlobila s čůráním vždy, když nemohla jít spát k někomu do pokoje. Byl to její způsob vzpoury. Také jsme si nejdřív mysleli, že má nějaké zdravotní problémy a nemůže si chudinka pomoct. Divné bylo ale, že ve chvíli, kdy mohla k někomu do postele, tak vyspávala třeba do deseti a ven jsme ji museli nutit.
Jinak my máme doma 3 měsíčního chlapečka a dvouletého leonbergera - takové telátko. Je to dobrák od kosti, ale i tak bych se bála nechat je bez dozoru. Pejskovi věřím, ale je to pořád jen zvíře a člověk nikdy neví. Třeba by ani nechtěl ublížit, ale je to takový hromotluk.

Pořizovat si štěně k miminku myslím nevadí, ale je potřeba si dobře rozmyslet jestli vám ještě zbývá dost času. Nevím jak jste zkušení chovatelé, ale takové štěně potřebuje hodně péče a pozornosti, aby z něj vyrostl hodný, vyrovnaný a poslušný pejsek, což zrovna ve spojitosti s dětmi je potřeba.

Dajka

• Nahlásit
78
15.10.04 09:59

Ahojky,
my máme ročního bišonka a pěti měsíční miminko.Je legrace je pozorovat-Filípek se po pejskovi natahuje a pejsek si dává velký pozor,aby na něj náš malý trapič nedosáhl.Nebo mu cpe hračky do ručičky a čeká,kdy mu je hodí.Když mi Filípek usne na dece,většinou se mu stočí k nožičkám a spí spolu.....mohla bych pokračovat s jejich aktivitama do nekonečna.Když pejsek nemá náladu někam si zaleze,aby na něj Filípek nedosáhl a je to.Doporučuju ale nejdříve miminko a pak si pořídit štěňátko.Pokud je to naopak,tak vzniká stejný problém jako se starším sourozencem.Pejsek je středem pozornosti a najednou to tak není a tohle nesmí,tamto nesmí,ale před tím klidně mohl a nechápe.No ale nakonec,dá se zvládnout všechno.
Mějte se Lenka,Filípek a Benjamin!

• Nahlásit
720
30.11.04 22:21

Ahoj,
já mám doma tříletého šarpeje a roční dcerku. pejsek je velký dobrák a na malou (bohudík) vůbec nežárlí. Asi je to i tím, že jsme mu dali najevo, že ho máme pořád rádi a nezanedbávali ho. Malou učíme jak se k němu má chovat (třeba, že pejskovi se nedělá baci, ale malá atd.) I když je náš pes bezproblémový, asi bych si k miminku štěňátko nepořizovala. Je to spousta starostí najednou.

• Nahlásit
12466
1.12.04 12:22

Ahoj,
protoze mame take psa (4leteho labradora) ptala jsem se uz v tehotenstvi na veterine na problem tehotenstvi/miminko a zvire v byte. Pi. doktorka rikala, ze zdravy oockovany dospely pes nevadi vubec, pozor se musi dat akorat aby mimco nejedlo a nepilo pejskovi z misky, popr. neprislo do styku s vykaly, coz se asi ohlidat da, aspon doufam :) Trochu horsi je kocka, zvlast kdyz chodi ven, ale pokud je take pravidelne kontrolovana a ockovana, tak by to pry taky nevidela jako problem.

Pred cim durazne ale varovala a to uz i v tehotenstvi, byla stenata a hlavne kotata s tema by nemela byt v kontaktu jak tehotna, tak miminka radeji vubec, protoze nejsou jeste poradne oockovana (stenata a kotata), tudiz nemaji vytvorenou imunity a mohou trpet nemocemi, ktere dospely pes/kocka uz nema a dale maji ruzne roupi a skrkavky apod.
Takze tolik odpoved na zde vzneseny dotaz koupe stenete a trimesicni miminko.

Jinak zkusenost s pocuravanim nastesti zatim nemame. Nas pes to miminko zatim nese statecne :) Asi bych zkusila byt na nej o hodne milejsi av pritomnosti miminka (pamlsky, hlazeni), aby si spojil miminko=poteseni. Tohle radi chovatelska prirucka, tak nevim. Jana

• Nahlásit
Eff
291
1.12.04 15:28

Ahoj,
my máme taky psa a když se malá narodila, tak mu byly 4 roky. Už po příchodu z porodnice jsem se soustředila, aby jsem věnovala pozornost i psovi, tzn. hodně jsem ho drbala a mluvila na něj. Když si chtěl malou očichat, nacala jsem ho přiblížit k postýlce. Samozřejmě že jí neolizoval. Ještě v těhotensví jsem četla o tomto problému knížku. Jak se chovat aby pes nežárlil.
Hlavně pes musí pochopit, že i dítě je členem „jeho smečky“ a hlavně, že i malé miminko je v hirearchii smečky nad ním!
Myslím, že se nám to zdařilo a v současné době ( malé budou v lednu 2 roky) jsou príma kamarádi. Jeden druhého se dokonce zastává :-)
Je to také ale i problém z druhé strany a je třeba aby malé dítě, byť nemající z toho rozum psa netahalo a jinak netrápilo.
ahoj Eva

• Nahlásit
Anonymni
1.12.04 22:01

Možná mě ukamenujete, ale nedá mi to nenapsat připomínku. Podle mého názoru pes do bytu nepatří a už vůbec ne tam, kde žije malé dítě. Ačkoli svého čtyřnohého miláčka asi zbožnujete, je nezodpovědné vychovávat dítě v psím pelechu. Nikdo vám 100% nezaručí, že pes nikdy dítěti neublíží. Nedovedu si představit, že by můj syn ležel na zemi a olizoval stejné hračky se psem, nebo by se mu na ručičky lepily psí chlupy, to nemluvím o psím smradu ve vlhkém počasí a o parazitech, které jen tak nevykoupete. Nevidím důvod proč hazardovat se zdravím vlastních dětí, kvůli psa.
No nic… napsala jsem svůj názor.

• Nahlásit
111
2.12.04 00:25

tak si sa aspon mohla podpisat, mila anonymka :) ale tvoj nazor ti neberiem

my mame psov dvoch a urcite ich nenecham olizovat hracky nasho babatka, ked sa narodi. a urcite ich ani nedam prec po rokoch spolocneho zivota len preto, ze do nasho zivota pribudne maly cloviecik.

tiez dufam, ze prichod babatka a nasledne spoluzitie zvladneme v pohode a dakujem vsetkym, ktori davaju prakticke rady ako to dosiahnut.

a mimochodom, mna moja mamina mozno az prehnane chranila pred vsetkymi spinami a bacilmi a podobne a teraz si to vycita, lebo mam 30 a asi milion alergii a ekzem. zaujimave, ze na nasich hafanov alergiu nemam.

majte sa krasne
katinka + drobcek 32tt

• Nahlásit
78
2.12.04 08:55

Katinko přesně tak,souhlasím s tebou,
já nechápu proč si všichni myslí že pokud je pejsek v domácnosti s miminkem,že mu hned olizuje hračky apod.Neříkám že se nestane,že by mi pes nepřinesl Filípkovu hračku,ale není pro mě problémem ji vzít a vyprat nebo vyvařit.Sterilní prostředí pro děti je to nejhorší.Ono mít psa a miminko dohromady neznamená že jsi prase,víš milý anonyme?

• Nahlásit
Bella1988
24.2.14 11:04

Ahojky holky, potřebuju oživit tuhle diskuzi. Popravdě jsem dost bezradná. Jsem ve 33tt a mán fenu bílého německého špice 4 roky. Je to malý pes. Celkem milá a přátelská k lidem. Jenže..hrozně mě a manžela terorizuje. Vlastně od malička. Snažila jsem se ji vychovávat, chodila na cvičák, hodně jsem ji brala do lesa, kde jsem ji učila povelům formou hry za pamlsky. Taky jsme jezdili na výstavy. Nejdříve dělala hrozný nepořádek, louže, kadila na podlahu i v dospělosti, přestala až když jsme se přestěhovali. Nechápala jsem to, ven chodila 4× denně, poslouchala tak chodila bez vodítka. Rozkousala všechno co se dalo. Tak když jsme se přestěhovali, začala jsem ji víc hlídat.. přestala. jenže.. našla si jinou zábavu - tahání odpadků, když se k nim dostala, kousala boty, když se neuklidily. Tak jsem začala dohlížet i nad tímto. Když viděla, že už toto nejde, našla si jinou zábavu, štěká jako na lesy a to i když jsem teď doma, na psy, sousedy, když někdo zazvoní spustí a nemůžu ji vůbec uklidnit - nepomáhá nic, absolutně. K tomu přidala hysterii, stačí když se já nebo manžel obouváme, když jdeme ven, nebo když uděláme prudší pohyb, když zametám nebo když si beru bundu apod - spustí vřískost, jako bych ji tady mlátila vařečkou nebo do ni kopala. Její oblíbeností je počkat až bude na chodbě a začít vřískat těsně u dveří, když chceme ty dveře otevřít a pustit ji ven. Sousedi si samozřejmě myslím že ji ubližujeme. Venku vždycky poslouchala, ale přestala. Už musí chodit na vodítku, protože obtěžovala cizí lidi, stoupla si před ně a čekala až ji budou hladit nebo v horším případě po nich skákala a jak se pak cítila fakt trapně, že mě pes neposlechne - po napomenutí nepřestala a když jsem k ní přišla a chytla ji do náruče, začala vřískat jako když ji biju. To samé, když jelo kolo a já na ni zavolala. Stoupla si doprostřed cesty a jen koukala. Tak jsem pro ni šla a to samé… já už na toho psa fakt nemám. :nevim:

• Nahlásit
G12
24.2.14 11:05

@Bella1988
ale vy jste si ji tak zkazili sami. co chceš teď slyšet, po 4 letech… :(

• Nahlásit
G12
24.2.14 11:08

Jedině si najdi v okolí někoho, kdo se zabývá výchovou psů. jenže ten vám může max. poradit, chování musíte změnit vy a lehké to nebude

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama