Školka, školkovné a korona

Anonymní
14.11.20 06:54

Skolka skolkovne-korona

Ahoj maminky. Potrebovala bych se zeptat, dcera uz druhy tyden je doma. Skolka je zavrena z duvodu nedostatku ucitelek a hygiena nasledne skolku zavrela. Ted v pondeli se otevira pouze jedna trida, ale prednost maji deti, jenz rodice pracuji, takze mam smulu. Moje otazka zni. Jak je to se skolkovnym? Plati se i tak cela castka? dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13808
14.11.20 07:01

To se zeptej spíš ve školce, může se to lišit. U nás to byla na jaře tak, že za březen jsme zaplatili a pak nám za tu půlku březa, kdy by lo zavřeno, poměrnou část vrátili (tuším v srpnu).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4282
14.11.20 07:30

Záleží jak si to nastaví školka. Skolkovne se dá na konci roku uplatnit v zúčtování, takže i když to teď zaplatis, za pár měsíců se vám to vrátí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6954
14.11.20 08:15

U nás se například školkovné platí každý měsíc, nezávisle na tom jestli dítě chodí, nebo né.
To jsou peníze které " ti udrží dítě ve školce ".
Takhle se u nás platí paušálně a nikdo nic nevrací.
V každé školce se to může lišit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19318
14.11.20 08:18

A tobe se cele skolkovne nevraci v rocnim zuctovani dane?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
14.11.20 08:33
@Anonymní píše:
Ahoj maminky. Potrebovala bych se zeptat, dcera uz druhy tyden je doma. Skolka je zavrena z duvodu nedostatku ucitelek a hygiena nasledne skolku zavrela. Ted v pondeli se otevira pouze jedna trida, ale prednost maji deti, jenz rodice pracuji, takze mam smulu. Moje otazka zni. Jak je to se skolkovnym? Plati se i tak cela castka? dekuji

My meli instrukce ze skolky, na jare teda.kdyz se vedelo, ze budou skolky zavreny dlouhodobe, bylo nam sdeleno, ze platit nemame. takze se informuj ve skolce ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29160
14.11.20 08:51
@Anonymní píše:
Ahoj maminky. Potrebovala bych se zeptat, dcera uz druhy tyden je doma. Skolka je zavrena z duvodu nedostatku ucitelek a hygiena nasledne skolku zavrela. Ted v pondeli se otevira pouze jedna trida, ale prednost maji deti, jenz rodice pracuji, takze mam smulu. Moje otazka zni. Jak je to se skolkovnym? Plati se i tak cela castka? dekuji

To záleží na školce. Nám při jarním uzavření počítali méně. Ale když byla 10 dní karanténa, nesnížili nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2763
14.11.20 09:22

Nam kvuli jaru snížili od zari skolkovny, platim to ikdyz tam dite mesic neni. Tech 700,– fakt preziju, je to stejne na chod skolky, tak at jim to pomuze…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13808
14.11.20 09:30
@Cuddy píše:
A tobe se cele skolkovne nevraci v rocnim zuctovani dane?

Vím, že to nebylo na mě, ale nám vloni tak zdražili školkovné, že by nám to nepokrylo. Státní školka v Praze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
645
14.11.20 11:15

U nas se na jare neplatila, ted zatim zavrena neni, takze kdybych nemela predskolacku, normalne bych skolkovne platila. To by me spis nakrkla selekce na deti pracujicich a ostatnich. Jako ze platit musim, ale dite chodit nesmi? To na me zkousela ucitelka lonske prazdniny :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4282
14.11.20 14:01

@Mufina páni, kolik platíte? To mi přijde hrozný platit za státní školku víc jak 1000,–- měsíčně. 🤔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13808
14.11.20 15:01

@Mochomurka83 vloni 1600,– měsíčně, letos to snížili na 1300,–. Je to kvůli tomu, že museli po havárii vody zrekonstruovat půl pavilonu a byly tam nějaké potíže s financováním ze strany městské části :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4282
14.11.20 15:32

@Mufina fiha. To je pěkná darda. Kam se hrabe 500,–- co se platí tady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16081
14.11.20 21:00

Naše školka byla zavřená na 14dni KHS a o těchto 14dni bylo v říjnu poníženo školné.
Po té byla školka otevřena a jedou vsechny 3 třídy, ale ředitelka rozhodla že je školka jen pro pracující po dobu nouzového stavu. Školné se už ale neponizuje pokud dítě nechodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13808
14.11.20 21:05

@aknah31 to je to co psala @VilaAnalka a to je podle mě špatně, když někomu nedovolí dávat do školky dítě a přitom po něm chtějí peníze. Zvlášť když cílovou skupinou jsou matky na rodičáku. Sice se peníze vrátí na dani, ale až za rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat