Právní poradna pro odškodnění a náhradu škody
Mgr. Petr Novák
@j.a.n.i1 není zač, já jen tak pro info
. Snažím se to sledovat, protože jsou pomalu Vánoce a pánové zřejmě mají dost času
![]()
@Hanula1212 Tak mě to naštěstí neživí
takže holt když není čas, tak to jde do pozadí…
@MinkaD Alternativa: Příteli nebude odečítat ze záloh na daň jejich mzdová učetní, ale po novém roku si od ní nechá vystavit potvrzení o zdanitelných příjmech a udělá daňové přiznání, kde ten odpočet na vyživované dítě uplatní, daňové přiznání podá do 31. března příštího roku. Berňáci mu pak do 30. dubna ty peníze vyplatí.
Odpočet na vyživované dítě ovšem může uplatnit jen jeden.
@j.a.n.i1 díky! Na podzim se mluvilo o jejím snížení či zrušení.
@micelinka Nemluvilo, to si pleteš, mluvilo se o tom, že si tuhle slevu nebudou moci uplatnit OSVČ uplatňující náklady paušálem… a to taky od roku 2013 platí.
Osoby uplatňující výdaje procentem z příjmů nebudou moci (až na výjimky) uplatnit:
Daňové zvýhodnění na dítě a slevu na manželku nelze uplatnit v tomto případě:
Poplatník u dílčího základu daně uplatní u příjmů § 7 výdaje podle § 7 odst. 7 (tedy výdaje procentem z příjmů – 80,) nebo u dílčího základu daně podle § 9 výdaje podle § 9 odst. 4 (výdaje ve výši 30 % příjmů) a součet dílčích základů, u kterých byly výdaje tímto způsobem uplatněny, je vyšší než 50 % celkového základu daně
Více zde: http://www.behounek.eu/…i-dani-2013/
@j.a.n.i1 Takhle: Chtěl jsem to upřesnit pro ty, kteří vykonávají SVČ jako vedlejší vedle závislé (tedy přivýdělek). Pochopil jsem to tak, že si slevu na dítě uplatnit mohou, pokud příjmy z nezávislé činnosti, u které uplatňují paušální výdaje, nepřesahují daňový základ ze závislé činnosti.
Dobrý den, mohu se zeptat?: S bývalým přítelem mám 7,5 měsíční dceru.On má slevu na dani. Nežijeme ve společné domácnosti od 7.1.Tento měsíc slevu na dani uplatnil, protože to byla výplata za prosinec. Kdyby jí uplatnil i příští měsíc tak už jí musí státu vracet že ano? Zjistím já nějak jestli jí uplatnil nebo ne? Aby si vesele dál neuplatňoval slevu na dítě o které se nestará. Děkuji
No, teoreticky by ji vracet musel, ale prakticky se na to pravděpodobně vůbec nepřijde. Takže bych napsala (nejlépe doporučeně) jeho účetní, že již nesdílíte společnou domácnost, aby mu neuplatňovala slevu na dani.
Ahoj, potřebovala bych poradit, bohužel se v tomhle vůbec nevyznám a podání daň. přiznání se blíží - partner minulý rok uplatňoval slevu na dani na synka a byl mu vyplacen daňový bonus. Ale jako OSVČ uplatňuje náklady paušálem. Jak už tu bylo psáno výše - až na vyjímky, kterou asi nebude - už letos na slevu/bonus (za rok 2012) nárok mít nebude?
Já byla celý minulý rok na RD a zároveň jsem vedená jako vedlejší OSVČ, základ daně budu mít něco málo nad 48 tis. a někde jsem se dočetla, že od této částky bych mohla slevu uplatnit, tzn., že by mi ten daňový bonus mohl být vyplacen (ikdyž jsem byla na RD a platila jen zdrav. pojištění a sociální ne)? Nebo si tím jen ponížím ten základ daně? Omlouvám za zmatky, ale jak vidno, celkem v tom tápu a děkuju moc za příp. odpověď ![]()