Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Ahoj holky, ptám se za kamarádku, co nemá účet.
Byla dnes u svého dr, je 38tt. Dr jí řekl že podle ultrazvuku vidí v plodové vodě smolku, je opravdu možné aby na ultrazvuku toto viděl? Myslela jsem, že to jde až když se voda „píchne“, tak že je zelená a je to prostě v ní. Je z toho chudák nervozní, nic moc jí k tomu neřekl, zítra jde poprvé do porodnice a asi to budou řešit, nevíte jak? Má strach z vyvolání, popř. cs. Není tu někdo, kdo to měl podobně? Sice je to její třetí těhotenství ale nikdy tohle neslyšela že by z ultrazvuku tohle šlo poznat. K tomu má ještě streptokoka a nějakou další bakterii a prý to může být i z toho.
Děkuji za odpovědi ![]()
To by jí snad hnal okamžitě na sál, ne?
Kdyby byla plodovka zakalená smolkou.
@Lil Kitkatt no něco podobného jsme se dočetli na netu ale on jí prostě poslal domů a že zítra teda do té porodnice a nic víc 🥺 takže se uvidí co s ní zítra provedou
To bych teda do té porodnice jela hned od toho doktora a nečekala do zítra.
@JancaS84 teď mi psala že tam v 8 volala a řekli jí že má prostě dojít až zítra, jak je objednaná 🥲
To je nejake divne. Smolka v plodovce je prusvih. Netusim teda, jestli to jde poznat z UZ.