Sněží, sněží - celý text

1493
9.2.11 22:12

Sněží, sněží - celý text

Ahoj,
syn přitáhl ze školky tuto písničku. Ale nezapamatoval si ji, tak chce, abych ji našla na netu a naučila ho zpívat celou. Našla jsem jen toto:

Sněží, sněží,
mráz kolem běží,
zima je kočičce,
hřbet se jí ježí.

Fouká, fouká,
bílá je louka,
zima je pejskovi,
ke kamnům kouká.

ale jak je to dál? Víc jsem na netu nenašla. Někdy kolem Vánoc ji dávali v televizi (možná ve zpívnkách, už nevím) a pokračovala dál. Znáte ji někdo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15672
9.2.11 22:16

Ahoj. Anežka ji přinesla z jesliček, ale tam byla takhle. Měli ji na nástěnce ;) .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
9.2.11 22:28

Taky zname a zpivame jen tyhle dve sloky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
102678
9.2.11 22:33

taky myslím, že to dál není ,znám to jen takhle - syn, když se ji učili ve školce, tak také jen takhle. :think: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1493
9.2.11 22:36

Syn tvrdí, že to zpívají ještě dál (ale nepamatuje si, jak), a vzteká se, že jsem to nenašla celé :nevim:
V televizi to fakt ještě zpívali dál - nevím, kolik slok, ale kupodivu si to pamatuju, ač tu písničku neznám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.2.11 23:18
deimoska píše:
Ahoj,
syn přitáhl ze školky tuto písničku. Ale nezapamatoval si ji, tak chce, abych ji našla na netu a naučila ho zpívat celou. Našla jsem jen toto:

Sněží, sněží,
mráz kolem běží,
zima je kočičce,
hřbet se jí ježí.

Fouká, fouká,
bílá je louka,
zima je pejskovi,
ke kamnům kouká.

ale jak je to dál? Víc jsem na netu nenašla. Někdy kolem Vánoc ji dávali v televizi (možná ve zpívnkách, už nevím) a pokračovala dál. Znáte ji někdo?

To je dobry, ja ji znam takto:

Snezi, snezi,
mraz kolem bezi,
zima je pejskovi
u kamen lezi.

Fouka, fouka,
bila je louka
zima je kocicce
u kamen mnouka
:lol:

Ale taky jsem celou dobu zila v presvedceni, ze jsou to jen dve sloky.
:wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2165
10.2.11 09:44

Ahoj, v MŠ zpíváme verzi zakladatelky a jen tyto dvě sloky. Je možné, že další jsou přidány lokálně určitou učitelkou, nebo pro účely Tv, aby byla písnička delší :) Zkus pátrat :) kdyžtak sem pokračování vlož, jsem zvědavá :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1332
10.2.11 10:05

Kokla jsem na net a všude jsou jen dvě sloky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1493
11.2.11 15:22

Tak jsem včera důkladněji vyslechla synka a vypadlo z něj, že ve školce zpívají taky jen ty dvě sloky. Vztekal se, protože jsem to nenašla celé tak, jak to tehdy slyšel v té televizi (tam následovaly možná ještě dvě další sloky … škoda, že to nedávali víckrát, abych si je zapamatovala).

Pro pobavení vkládám ještě modifikaci jedné sloky, na kterou jsem narazila na netu?

Fouká, fouká,
bílá je louka,
zima je pejskovi,
až z toho pšouká.

:)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3751
11.2.11 15:28
deimoska píše:

Pro pobavení vkládám ještě modifikaci jedné sloky, na kterou jsem narazila na netu?

Fouká, fouká,
bílá je louka,
zima je pejskovi,
až z toho pšouká.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Také znám jen ty dvě sloky ale modifikace je super :mrgreen:

:)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
17.12.16 19:31

Pokračování...

U nás ve školce zpívají ještě:
Zvoní, zvoní,
vánoční zvony
teplo je v pokoji
stromeček voní.