Reklama

Snížení příjmů při podnikání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LuciEs94
Povídálka 16 příspěvků 1 inzerát 05.08.18 21:06
Snížení příjmů při podnikání

Zdravím všechny,

ráda si nechám poradit, jak/komu snížit/vyfakturovat příjmy z podnikání. Pracuju ve financích a aby měl můj teamleader vyšší provize, nechala jsem se na začátku roku naivně ukecat, aby na mě psal obchody kolega s tím, že mi zařídí vyfakturování 0,5mio, které na mě napsal. Já jsem vydělala 180tis, 500tis kolega. Problém je ten, že teamleader odešel a oba od všeho dali ruce pryč. Já jsem z toho samozřejmě nic navíc neměla a představa, že budu muset platit daně jak mourovatá je šílená.

Letos jsme si s manželem vzali hypotéku a pořídili auto, to jsem četla, že jde dát do odpočtu, ale o zbytku nevím.

K tomu všemu jsem přišla jak slepá k houslím a ničí mě neustálé myšlenky na to, jak jsem byla blbá..

Reklama

Reakce:

jenny.fields
Generální žvanilka 24595 příspěvků 05.08.18 21:46

Co daně, to bude tak 30-40 tis, od oka, ale co sociálka, to bude pálka. A tak poloviční bude zdravko.

jenny.fields
Generální žvanilka 24595 příspěvků 05.08.18 21:47
@jenny.fields píše:
Co daně, to bude tak 30-40 tis, od oka, ale co sociálka, to bude pálka. A tak poloviční bude zdravko.

No ono to vlastně bude mín. Uplatníš 60% paušál, takže to bude z 260 tis.

jenny.fields
Generální žvanilka 24595 příspěvků 05.08.18 21:49

Daň 14 tis.
Sociální pojištění:
37 960 Kč
Zdravotní pojištění:
24 283 Kč

Pokud v tom figuruje tvoje jméno, tak budeš muset platit. Kolega se tváří, jako se to nestalo? Máš k tomu nějakou smlouvu?

Blanka S
Kelišová 5041 příspěvků 05.08.18 22:00

jak šly peníze ??? zkusila bych, že jsem vyfakturovala 500tis a nikdo mi je nezaplatil :think: ….. a trvala bych na vyplacení nebo pohrozila soudem......uvidíš, že začne firma komunikovat

LuciEs94
Povídálka 16 příspěvků 1 inzerát 05.08.18 22:14

Socialku a zdravku si plne uvedomuju, tak to chci nejak zacit resit uz ted, dokud je moznost s tim neco udelat. Mam provizni listy, je to na me jmeno, ale klienti videli vzdy jen kolegu a kolega to “podepisoval” za me. Ale vsechny provize jdou videt na uctu, ze jsem mu je preposilala. Tvari se jakoby nic, teamleader byl muj kamarad jako bracha 15let, takze by me nenapadlo ani v nejhorsim snu, ze by me chtel nejak podrazit..

Hannah84
Závislačka 3354 příspěvků 05.08.18 22:20

Když si mu to posílala přes účet, tak bych si udelala s jeho jmenem faktury a dala si je do dani jako vydaje, normálně daňovou evidenci a budeš mít ještě menší čistý zisk než danit paušálně…platby jsou dolozitelne na účtu a on ať si to řeší jak chce, když tě v tom takhle nechal…

Blanka S
Kelišová 5041 příspěvků 05.08.18 22:38

tak pokud to máš na výpisech tak napiš následný email..... , že jsi zaslala zálohy na provize za období od - do v částce té a té a žádáš kolegu o řádné vyúčtování, které jsi neobdržela.

1)email jsi schovej 2)kolegovi řekni do očí, že pokud ti nedá řádný doklad a nevyúčtuje zálohy budeš nucena celou věc oznámit příslušnému Finančnímu Úřadu

1. zálohy přijaté jsou výdajem v okamžiku úhrady, pokud vedeš daňovou evidenci

trochu pohroz úřady, když se k tobě takhle zachoval

Blanka S
Kelišová 5041 příspěvků 05.08.18 22:38

tak pokud to máš na výpisech tak napiš následný email..... , že jsi zaslala zálohy na provize za období od - do v částce té a té a žádáš kolegu o řádné vyúčtování, které jsi neobdržela.

1)email jsi schovej 2)kolegovi řekni do očí, že pokud ti nedá řádný doklad a nevyúčtuje zálohy budeš nucena celou věc oznámit příslušnému Finančnímu Úřadu

1. zálohy přijaté jsou výdajem v okamžiku úhrady, pokud vedeš daňovou evidenci

trochu pohroz úřady, když se k tobě takhle zachoval

Magdaleeena
Kelišová 5672 příspěvků 05.08.18 22:40

Předpokládám, že jsi s ním o tom mluvila, k ničemu to nevedlo.
Nic si z toho neměla, vezmi všechny papíry včetně výpisů z účtu.
Vezmi si advokáta. Převezme zastoupení a začne tím, že vyzve bývalého kolegu, aby zaslal finance na Tvůj účet. Domluvíte se na další taktice. Je to spousta peněz, ale už kvůli principu bych to kolegovi :cert:
Nicméně, velká hloupost, což už víš..

@LuciEs94

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Nejzrůdnější vražedkyně Česka? Fikáčková drtila kojencům hlavy, nesnášela jejich křik

Do historie české kriminalistiky se zapsala řada vrahů. Někteří byli nebývale... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama