Spani na brisku, jak tomu zamezit

2073
30.5.07 22:05

Spani na brisku, jak tomu zamezit

Ahoj,
mam 8 mesicniho kluka, ktery ma ted obdobi, ze je rad na brisku - bohuzel i behem spani. Vzdy ho ulozim na zada on se za chvili obrati na brisko chvili si hraje a usne nekdy i obracene takze pak ma pusinku na perince - docela se bojim, aby se neudusil - nebo to v tomto veku jiz nehrozi? Opravdu nevim co delat - copak pres den to neni problem chodim ho kontrolovat a kdzy lezi na brisku tak ho obratim, ale v noci kdyz spim tak to proste neohlidam. Take nevim co delat s tou perinkou - bez ni ho nechci nechat a tahkle se bojim, aby se nedusil.
Poradite mi nekdo jak to resite?
Diky moc.
Verveve

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5811
30.5.07 22:24

Když se otočí dítě samo, je to OK. Spaní na bříšku je jen jeden z mnoha rizikových faktorů SIDS. Pokud se bojíš spaní na dece, zkus spací pytel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
30.5.07 22:56

ahojky verveve-
pokusím se Tě trochu uklidnit. Pokud se moc bojíš, můžeš si ještě i v tomto věku pořídit monitor dechu (pokud ho tedy nemáš) - ale, jak píše maxik - jako rizikový faktor se to uvádí, ale to vůbec neznamená, že bys kvůli tomu měla mít neklidné spaní.
Uklidnit Tě chci takto - já jako miminko jsem spala POŘÁD na bříšku, od narození nevím do kdy. Já jsem se totiž právě dusila na zádech, nějak jsem si prý hromadila sliny v puse a pak mi to zaskočilo, tak mě prostě mamka dávala na břicho, aby to ze mě „vyteklo“.
No - tak asi takhle.
V knihách píšou, že riziko se snad může trochu zvýšit, pokud miminko sklouzne hlavičkou pod deku, ale tomu -jak už taky psala maxik - se dá zabránit taky spacím pytlem.
Neboj - kolikrát jsem viděla miminka spící na bříšku i v kočárku - jak jsem na to nebyla zvyklá (naše prďolka spala pořád na zádech), tak jsem se šla normálně kouknout blíž, jestli je mimčo O.K. - ale jako spokojeně si tam chrundilo, hlavu zabořenou do polštářku. Tak jsem byla z toho trochu mimo, a pak jsem potkala sousedku, která bydlela odjakživa vedle našich, a ta mi nezávisle na tom začla vyprávět, jak si na mě pamatuje, jak jsem ležela na břiše i v kočáře, a vždycky jsem jen koukla, co se děje, a spala jsem dál. Tak vidíš.

Chápu Tě, že máš strach - ale neboj se, nestrachuj se. Na bříšku spí spousta dětí, některý pak i když jezdí venku, tak v kočárku i pasou koníčky, protože chtějí být na bříšku.
Když ty miminka jsou takový zlatíčka, a člověk se o ně tolik bojí, viď… já se chodím na naší pusinku koukat dodnes, jak spinká, a to jí už je přes dva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
30.5.07 22:59

Jo a myslím, že to tady kdysi (možná před rokem, před dvěma… už nevím…) taky jedna maminka řešila, a nakonec se vyrojilo dětiček, co se prostě vždycky na to bříško otočí.
klídeček a úsměv :o)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
468
30.5.07 23:06

neboj, kdyz uz je dite samo pohyblive a pretaci se na brisko, tak bud v klidu. Moje obe deti jsou briskove. Jakmile se naucily samy pretacet, tak od te doby spaly na brise

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
752
30.5.07 23:35

Moje malá spí na bříšku od narození :oops: prostě se chtěla zavrtat pusinkou a ojíždět si nosík a jedině tak byla v klidu… a na bříšku spí dodnes… už se přetáčí jak sama chce… takže neboj :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
30.5.07 23:57

Zatím mám dvě dračice - a jedna spí zá:,–(ně na zádech, druhá zá:,–(ně na břiše - jen vzácně se otočí na druhou stranu… Naštěstí je ta zádová je starší, jinak bych měla jako prvomamina pěkně nahnáno.

Pepi i v kočárku řvala na zádech, musela být na bříšku… Jen když usnula při kojení, vydržela chvilku na zádech…

Schválně se jdu podívat jak dračice spinkají právě teď. …
Zkuste hádat .;)

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
283
31.5.07 00:19

Verveve,

já bych akorát uzmula tu peřinku - tedy jestli tím myslíš polštářek. Ať spí na rovné matraci a to se zcela určitě neudusí - dětský nosánek je tak uzpůsobenej a dítě opravdu polštářek nepotřebuje. Až bude starší, tak polštářek zas využiješ :D Je teplo, tak nepotřebuje (snad) ani peřinu, jinak jen spací pytlík, který u nás taky nefunguje.
Ta naše první holka taky spává zá:,–(ně na bříšku, a to od doby, kdy se uměla přetočit, teď už má i polštářek, který si zmuchlá tak, jak zrovna potřebuje … Peřinu odkope do 2 minut a to samé dělá už i to 5-ti měsíční :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10813
31.5.07 08:08

musim se smat-presne moje mala :lol:
od narozeni spi na brise na zadech usina jen minimalne,hrazdicku jsme nevyuzili protoze ji to na zadech proste nebavi,a v kocarku ji musim oddelavat strechu aby mela na brisku vyhled :lol: jo taky se na nas koukaj vselijak ale uz je proste takova :wink: na spani mam monitor dechu-ale hlavni je jak rikaj holky-nedavat polstar.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
31.5.07 08:15

Dekuji moc za vsechny odpovedi - opravdu jste me uklidnili. Tak toho naseho draka proste necham spat na brisku kdyz se mu to libi.
Jeste jednou moc diky.
Verveve

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2304
31.5.07 09:00

Nas Honzik spi taky za:,–(ne na brisku. Taky jsem ho ze zacatku chodila otacet aspon na bok, ale nemelo to smysl. Za chvili byl zpatky ve sve poloze. Ted uz je pohyblivejsi a v postylce dost cestuje a tak se mu nekdy podari spat na boku, chvili je na brise, ale na zadech ani nahodou. Ted, kdyz je teplo, tak ho neprikryvam, jelikoz to nema smysl. Deka je vsude mozne jen ne na nem.
Ja uz to neresim i kdyz ze zacatku jsem taky silela. Kdyz jsem ho chodila ve spanku otacet, kolikrat se probral a pak byl nevrly a bylo to horsi. Tak mu ted nechavam svobodu a jsme spokojeni vsichni. Krasne se v noci vyspime. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
272
1.6.07 10:16

Ahojky taky tě trochu uklidním. Malá v noci dost cestuje,takže spává na zádech,na boku i nabříšku. Když mi usnula poprvé na bříšku asi v 6m,byla jsem z toho taky vyjukaná,ale už jsem si zvykla. Polštář nedávám a spávali jsme v pytli,teď spí pod dekou a i když cestuje,zatím se nestalo že by se dostala pod deku. Takže pokud máš fakt obavy,doporučuji pytel na spaní,skvělá věc.

Zuzík+Anička

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7927
3.9.07 16:24

ahoj tak jsem se také uklidnila malá také cestuje po postýlce a přetáčí se na bříško a příjde mi že jí je tak dobře, jenže já vystreslá mamina jí vždy přetáčím a v noci i 5× rozsvítím po kojení abych jí přetočila na zádička. No takže už nebudu vystreslá a 5× rosvícet také nebudu :wink: :wink: :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
3.9.07 17:42

Hlásím, že i třetí dračice je bříšková :) A to, prosím pěkně, i v kočárku…

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
618
3.9.07 18:03

Prosím, prosím, mám dotaz. Já mimi teprve čekám a chci se zeptat, jestli nemužu dát ani ten uplně placatý polštářek ( asi 1 cm)? Koupila jsem si celou :,-(u - polštář, peřinka, nebesa, mantilnel…, tak jestli musí být mimi uplně bez polštářku. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama