Špatná pleť - už si nevím rady

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 18:31
Špatná pleť - už si nevím rady

Ahoj, už delší dobu mě trápí špatná pleť. Nedávno jsem navštívila i kosmetičku a výsledek téměř nulový. Alergii po následném vyšetření na alergologii taky na nic nemám.
Na čele mám takové malé červené pupínky, které ne a ne zmizet. Nejim vůbec sladké, moc skoro vůbec nesolim, nejim smažená tučná jídla, jim poměrně zdravě.
Dokáže mě vždycky vytočit, když pozoruju, co lidi kolikrát jedí za srajdy a pleť maj pěknou. A já se tady snažim k ničemu.
Poradíte, co s tim? Už mě to začíná docela psychicky vyčerpávat.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 18:36

A co ti k tomu řekli na kožním? Pleť je částečně i dědičná, např. já mám mastnou pórovitou pleť a nenadělám s tím vůbec nic. Prostě jsem si na to zvykla (je mi skoro 40).

Vemas
Kelišová 5667 příspěvků 05.08.19 18:38

Mas jiny priznaky? Kamoska mela
Strasny potize (s pleti, se zazivanim, migreny…)
X let obzazela vsechny lekare a nic. Nakonec je to alergie na histamin, malokdo o tom vi a nikoho to nenapadlo driv

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 18:40
na kožním jsem byla 2× a vždycky mi dali jen kortikoidy na mazání. Pomohlo to jen na chvíli. @Anonymní píše:
A co ti k tomu řekli na kožním? Pleť je částečně i dědičná, např. já mám mastnou pórovitou pleť a nenadělám s tím vůbec nic. Prostě jsem si na to zvykla (je mi skoro 40).
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 18:42

@Vemas nemám, jenom bych chtěla ještě zmínit, že mám štítnou žlázu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 18:48

No ale na tom kožním kromě kortiokoidů ti taky řekli, co to je…nebo neřekli?
Mně se udělaly po porodu pupínky a zmizelo to skoro za rok. Vyčetla jsem, že je to hormonama. Jak jsi na tom s menstruací, cyklem a tak?
Jinak na štítnou žlázu beru euthyrox, ale v souvislosti s tím jsem žádné pupínky nepozorovala.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 18:50

Můžeš zkusit hormonální jógu, prý je výborná na vyrovnání hormonů v těle, slyšela jsem na to dost chválu.

Verun83
Extra třída :D 10395 příspěvků 05.08.19 18:55

A co pouzivas na plet?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 18:57
@Verun83 píše:
A co pouzivas na plet?

Odličovací mléko od Bione.
Jinak makeup od Dermacol.

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 05.08.19 19:00

Začni jíst vyváženě - tedy dostatek tuků, které v sobě obsahují vitamány rozpustné v tucích - A, E,D a K - tedy vejce, mléčný tuk, tučné ryby, maso zvířat na které svítilo sluníčku a podobně. Chceš alespoň 60 g tuku denně, to je šest polévkových lžic.

Pokud budeme počítat s tím, že jsi drobnější a nemáš velkou fyzickou námahu a že by ti mohl bazální příjem pokrýt nějakých 1600 kcal. 1 třetina příjmu sacharidy, 1 třetina bílkoviny 1 třetina tuky.

A to je minimum, aby ti organismus fungoval.

Je docela dobře možné, že ses v rámci „zdravé stravy“ přehoupla do něčeho, co ti nedodává dostatek látek v podobě, které můžeš vstřebat.

K tomu začni jíst dýňová semínka a třeba mandle a len- na doplnění minerálů.

Používej měsíc tuhle aplikaci, počítá i mikroživiny (narozdíl od kalorických tabulek) https://cronometer.com/

Jinak na ty věci na čele používej enzymatický peeling na citlivou pleť - jednou týdně a maž něčím v čem je zinek. Ale pokud jsi díky příliš „zdravé“ stravě funkčně podvyživená, tak bez úpravy jídla se to nesrovná.

Verun83
Extra třída :D 10395 příspěvků 05.08.19 19:10
@Anonymní píše:
Odličovací mléko od Bione.
Jinak makeup od Dermacol.

Takze cela pece je jen odlicovaci mleko a make-up?

pujda
Kecalka 277 příspěvků 1 inzerát 05.08.19 19:13

Tak se začni o pleť starat pořádně a nepatlej na ni dorgerkovou kosmetiku, ale pořiď si pořádný přírodní makeup. Nejlíp třeba z lékárny. A odličuj pořádně, mléko ti pleť makeupu nezbaví.

Varya
Stálice 87 příspěvků 05.08.19 19:23

Píšeš, že na alergologii jsi byla, ale to nevylučuje všechny složky kosmetiky. Přestala jsem užívat kosmetiku ve které je víc jak tři přísady. Využíván čisté rostliné oleje, přečti si něco o komedogenitidě olejů a na základě toho nějaký vyber. Pro začátek třeba jojobový, tím se nedá nic pokazit, ale nemá dezinfekční účinky, jako například konopný nebo kokosový (ten má vysokou komedogenitu), nimbový má velmi silné dezinfekční účinky (dá se i použít jako doplňková antikoncepce/lubrikant, ale nesmí se pozřít, takže až po orálním sexu.) Pupalkový je dezinfekční a také má příznivé účinky na ženské pohlavní hormony, můžeš ho přidat i do jídla, zmírňuje křeče při menstruaci. Doporučuji značku Nobilis Tilia, oleje od Saloos mi žlukly.

Dvakrát týdně si dávám na obličej masku z mořského jílu, aloe vera gelu, směsi olejů co mám doma a medu.
Teď jsem si koupila 100% D-Panthenol od NT, který výborně hojí rány/pupínky.

zudina
Závislačka 2594 příspěvků 1 inzerát 05.08.19 19:32
@Verun83 píše:
Takze cela pece je jen odlicovaci mleko a make-up?

V tom bych mozna videla problem. Mleko odlicuje makeup nedostatecne, lepsi je odlocovaci olej, treba od Saloos. Mlika totiz kuzi dostatecne nevycisti a pak se tvori akne

Verun83
Extra třída :D 10395 příspěvků 05.08.19 19:42
@zudina píše:
V tom bych mozna videla problem. Mleko odlicuje makeup nedostatecne, lepsi je odlocovaci olej, treba od Saloos. Mlika totiz kuzi dostatecne nevycisti a pak se tvori akne

No a hlavne, plet se cisti vzdy dvoufazove, neco co rozpusti necistoty a make-up a nakonec je potreba pouzit tonikum, i po olejich. Nasledne vhodny krem.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama