Spolužadatel v Komerční bance

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Andromeda11
Nováček 3 příspěvky 27.03.18 10:13
spolužadatel v komerční bance

Ahoj maminky. Mám dotaz. Manželovi předschválili úvěr v komerční bance na 600 000,ale nad 300 000 je prý potřeba spolužadatel manželka (tedy já).Ne kvuli příjmům, já jsem na MD a manžel s příjmem na úvěr dosáhne. Jde o to, že jsme manželé. Nevíte, co přesně znamená spolužadatel? To je něco jako ručitel? A prověřují se i mé registry? Protože záznamy v registrech mám. Manžel má registry čisté. Děkuji za odpoved.

Reakce:

swetr
Povídálka 16 příspěvků 27.03.18 11:03

Jste-li spolužadatelka, stanete se spoludlužníkem. Tedy budete s manželem bance dlužit společně a nerozdílně. To je o něco horší než ručitel, protože za ručitelem může banka přijít až tehdy, když dlužník nesplácí.

Zní to hrůzostrašně, ale jestliže jte manželé, tak je to víceméně jedno. Pokud nemáte rozdělený majetek, tak stejně za dluhy odpovídáte oba.

Andromeda11
Nováček 3 příspěvky 27.03.18 11:15

Děkuji. Mě se spíš jedna o ty registry. Manžel jako hlavní žadatel má registry čiste a já jako spoluzadatelka nám záznam v registru. Ma to vliv na schválení?

swetr
Povídálka 16 příspěvků 27.03.18 18:09

Záleží na bance. Ale do registrů se spíš dívat bude.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >