Reklama

Správné určení týdne těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

chiquita13
Povídálka 35 příspěvků 22.02.11 09:42
správné určení týdne těhotenství

Ahoj, mám asi blbý dotaz, ale do teď mi není jasné, zda si mám počítat tt podle ms nebo uz. Podle ms jsem 26+1, podle uz ve 13.tt 24+6 a podle uz ve 20.tt 25+5. Dr. mi do průkazky uvádí už jen týdny podle ms, ale pořád nevím. Můžete mi poradit? Jak to počítáte vy? :roll:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Freyaa
Extra třída :D 10052 příspěvků 22.02.11 09:45

kdy jsi měla poslední ms??

tweetydee
Neúnavná pisatelka 19976 příspěvků 22.02.11 09:47

U nás se dr. řídí podle PM, ale v každé nemocnici je to jinak. Kdyby se řídili podle UZ z 12tt, tak jsem byla pouze den po termínu a už jsem měla zakalenou plodovku.

Pipet
Generální žvanilka 24083 příspěvků 22.02.11 09:50

Normálně se počítá podle MS. Ve 12tt (13tt) se dělá ultrazvuk, kde se termín upřesní (do té doby rostou všechna miminka cca stejně, pak už jsou rozdíly).
Pokud se termín podle UTZ liší o více než týden od toho podle MS, bere se jako „správný“ ten podle ultrazvuku, jinak se ponechává podle MS.
Při pozdějších ultrazvucích nemá smysl měnit termín porodu, každé miminko už roste jinak a jen se podle toho dá usoudit, jestli je větší nebo menší než průměrné mimčo.

(píšu o termínu porodu, ale tak podle toho se spočítá i jaký jsi týden…)

chiquita13
Povídálka 35 příspěvků 22.02.11 09:51

poslední ms byla 23.08.2010

krmar
Kelišová 7479 příspěvků 22.02.11 09:53

Mě dokonce do průkazky nenapsala termín porodu až do toho utz ve 12 tt. Je to prý nejpřesnější termín. Dokonce jsem se včera dozvěděla, že termín podle menstruace, ale dokonce ani podle data ovulace není přesný, ale pokud se liší do týdne, neřeší se další termíny vůbec. Mě teda sedí termín podle ms i podle utz na den, přestože vím, že ovulace byla asi o 2-3 dny posunutá.

chiquita13
Povídálka 35 příspěvků 22.02.11 09:56

Já mám termín podle ms 30.05. a podle utz 08.06., tak se spíš budu řídit podle toho druhého, i když do průkazky mi pořád uvádí jen ten první výpočet.

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22831 příspěvků 22.02.11 10:03

Já měla jen jeden termín porodu a to podle MS a i týdny se mi počítali podle poslední MS

krmar
Kelišová 7479 příspěvků 22.02.11 10:06

To není zase takový rozdíl. V termínu jsi od 38tt, takže asi proto se to až tak neřeší, pokud rozdíl není víc jak týden, ono pak stejně záleží kolik miminko váží a jak jsou vyvinuté plíce, kdyby mělo dojít na nějaký předčasný porod, tak se tím teď netrap. On když ten rozdíl je větší, ještě se asi snaží ho upřesňovat těma dalšíma utz ve 20 a 30tt, ale to už měří i jednotlivé části těla a vím, že u syna to byli velké rozdíly třeba podle velikosti hlavičky by byl o týden (možná i víc) mladší než podle stehenní kosti, proto to už potom není tak přesné. Prostě měl a dodnes má menší hlavičku a delší nohy :lol:

krmar
Kelišová 7479 příspěvků 22.02.11 10:08

A ještě mě napadá, jestli prostě neberou ten bližší termín.

Renitko
Ukecaná baba ;) 2064 příspěvků 22.02.11 10:23

Ahoj můžu se Vás taky zeptat poslední ms 4.7.2010 a nějak to nechápupodle ms jsem 33+2podle utz 33+3 tzn celkem to sedí ale nechápu to že jsem dnes byla na ko a v průkazce mám nápsáno 33 týden ale přitom 33+2 už je 34tt ne?

Lena F. 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.11 10:27

Je možne otěhotnět v jaky koliv den MS. Je možné otěhotnět a pak dostat MS ještě třeba 3×. Určení staří plodu v 13tt je podle velíkosti, takže vypočítane podle nějakych tabulek a průměru (ta že do te doby miminka rostou stejně se mi nějak nechce věřit). Pak jsou nějaké tabulky podle pohybu. Myslím že v teto otázce jsou doktoři také dost zmatené. Takže jístotu mužeš mit jen když jsi dost citliva na to abys věděla „tak a ted' se to stalo“ :lol: :lol: :lol:

Míša8808
Extra třída :D 13338 příspěvků 22.02.11 10:31

Mám na základě UTZ ve 13.týdnu 2 termíny porodu, ale týdny těhu se mi počítají pořád podle poslední MS, u mě to vychází až na 2.termín. :nevim:

Erian
Echt Kelišová 7601 příspěvků 22.02.11 10:55

Hele já už to neřeším, porodit někdy musíme :nevim:
Mám termíny tři - podle MS 5.4. Ale už na prvním utz mi doktorka řekla, že mimi určo těm týdnům neodpovídá, že je menší. Na velkém utz ve 20tt doktor určil, že je mladší o 18dní, tudíž mi termín posunul na 23.4.
A na poslední poradně před 2týdny ho doktorka změřila a že odpovídá - už nevim kolik týdnů a dní, a že termín by podle toho byl 15.4. No prase aby se v tom vyznalo :lol: Takže já beru ten termín podle utz, když porodím dřív, nic se nestane, hlavně aby pak zase nevyvolávali. A do průkazky mi taky píše týdny dle MS, do závorky pak dle utz.

Theresa
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 22.02.11 11:03

Termín se upravuje podle utz velice brzo - do 12tt, ale spíše dříve. Podle těch pozdějších UTZ Ti nikdo TP neposune. Protože každé dítě roste jinak rychle a byl by v tom pak tuplovanej binec :wink:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >