Reklama

Stále stejný váhový odhad

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

yareah
Ukecaná baba ;) 1554 příspěvků 15.03.18 17:25
Stále stejný váhový odhad

Ahoj, obracim se na vás, s prosbou o vaše zkušenosti. Před 3 týdny byl u Dr. váhový odhad miminka 1660g, to jsem byla 31+1, týden na to byl odhad 1900g. Další dva týdny na to (tedy dnes - 34+1) byl odhad 1950g. Měřili miminko 4×, dva doktoři, na dvou utz strojích, aby to bylo měřené i na stejném jako minule a stále stejný odhad. Vím, že to je jen odhad, malý se mohl i jinak natočit a tak… Ale stejně to člověka znejistilí, když čeká, že bude mít okolo 2300g. Tak za týden jdeme na kontrolu, aby ho znovu přeměřili. Máte s tím někdo prosím zkušenosti a jak to dopadlo? :) děkuji za vaše zkušenosti

Reklama

Reakce:

Petule030
Kelišová 5726 příspěvků 15.03.18 17:32

A průtoky kontrolovali taky? Je to odhad +- 0,5kg, hned bych neplašila. Ale kdyby miminko fakt nerostlo, tak tě do termínu nenechají…

Příspěvek upraven 15.03.18 v 17:34

yareah
Ukecaná baba ;) 1554 příspěvků 15.03.18 17:34

@Petule030 průtoky jsou ok :) proto jsem celkem v klidu. Ale stejně mi to nedalo se nezeptat.

vaks
Kecalka 164 příspěvků 15.03.18 17:35

Naše malá měla odhad od 36tt-do 39tt 2600g, poslední 3 týdny teda nepřibrala ani g..2 dny před porodem mela najednou 2900..jestli najednou tak prudce pribrala nebo se jen jinak natocila a lepe ji zmerili, nevim.. :nevim: Narodila se 2950g..

P4ja
Kelišová 5445 příspěvků 15.03.18 17:46

No je to hodně o tom, jak miminko změří a záleží na každém mm, co neměří. Takže 0,5 kg je v normě.

Soňa Zacharová
Závislačka 3363 příspěvků 15.03.18 17:55

@yareah Já popíši sebe v 36tt u syna jsem měla váhový odhad 2,5g ve 40tt už přes 4kg malý při narození měl 2930g u dcery zas v 34tt váhový odhad 2kg ve 40tt 2,5kg při narození 3420g. Tak podle sebe bych se na ty odhady moc neupínala a nestresovala. Prý je normální odchylka ve váze +-0,5kg

yareah
Ukecaná baba ;) 1554 příspěvků 15.03.18 18:09

Děkuji, vím že to jsou jen odhady :) ani se tim nenervuju, jsem v klidu, ale spíš zvědavá. Takže se klidně může stát, že za týden můžou namerit i 2500g?

Jareach
Kecalka 103 příspěvků 15.03.18 18:36

@yareah Jo, může se stát. Mě ve 37tt tvrdili, že má dítě o týden kratší nohy a vychází menší, o týden později odhad 2890g- v normě a za 3 dny potom odhad 3300g- větší. :D Mohli by tu váhu věštit křišťálovou koulí skoro. Snad to nebude čtyřkilák.

vverru
Ukecaná baba ;) 1257 příspěvků 15.03.18 18:52

Mě poslední 4 týdny před porodem stresovali, že je miminko malé, furt utz, průtoky (prý hraniční) Odhad váhy k porodu max 2,5kg. Chvíli to vypadalo, že kvůli tomu nebudu moct rodit spontánně. Nakonec 3.49. Dost mi tím zkazili poslední týdny těhotenství. Na druhou stranu jsem měla hodně málo plodové vody, což evidentně dost znepřesňuje váhové odhady

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Reklama