Stolice u kojence, už si nevím rady

Anonymní
25.5.16 11:49

stolice u kojence,už si nevím rady

Ahojky maminky. Máme doma pomalu 3-měsíčního synka.Je plně kojen. Porodní váha 3720g délka 51cm. Při propouštění 3430g. V porodnici dokrmován UM, než se pořádně rozjela laktace. Porod CS pro konec pánevní a malý měl omotaný pupečník kolem krku. Narozen 37+5tt. 3.3. první kontorla u pediatra váha 3420g obvod hlavy 35.2 cm…Včera jsme byly na nynější poslední kontrole váha 5420g a 59.5cm obvod hlavičky 40.1cm. Fontanela stále 2.5×2… Syn už má přes týden hlenovitou stolici.No spíše je to hlen obarvený do oranžova. Upozorňovala jsem na to našeho pediatra.Dva dny před tím než se u syna hlen objevil jsem já i starší dcera jeden den zvraceli.Byly jsme na pohotovsoti, paní doktorka prohlížela i syna ten se jevil vpořádku, krom toho že byl ten den více neklidný než jidy. Náš pediatr mi řekl, že by to mohlo souviset s naší jednodenní střevní chřipkou. Týden máme vyčkat a kdyby nepomohlo, mám začít držet bezmléčnou dietu.(dietu už držím desátý den-žádný efekt)A vzal synovi výtěry(ty byly negativní-v pondělí jsem volala na výsledky. Maličký je velmi neklidný, hodně pláče…Sám se nevykaká, takže mu teď musím pomáhat rek. rourkou.Jde to hodně těžce, protože stolice je prostě jeden hlen. Párkrát se i stalo, že když si ublinkl bylo to taktéž hlenovité.(Ublinknutí je vždy ojedinělé),ale musím podotknout, že si často všímám, že syn těžce polyká(reflux???).Docela mě ten hlen a ten neklid syna děsí. O co jiného by se ještě případně mohlo jednat? I ta poslední váha(přibrání, bylo nižšší než je u syna obvyklé-sám podotkl i pediatr)…Ale nic neudělal. Žádné kožní projevy syn nemá, ve stolici není krev je bez teplot.Jen ten hlen a hodně pláče. Bříško malého trápilo od narození, ale teď se to rapidně zhoršilo. Dáváme probiotika a kapeme baby calm.Ale vše bez efektu. Už jsem zoufalá, pořád se kroutí a hlavně ten hlen brání v odchodu větrů a k tomu aby se syn pořádně a sám vyprázdnil. Můžete poradit další kroky, popřípadě na co se zamněřit, když náš pediatr to neřeší. Nebo nemáte někdo podobnou zkušenost. Za každou radu, tip budu moc vděčná. Anonym, kvůli babičce, která navštevuje mimino, abych zatím neděsila

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1444
25.5.16 12:06

A moč jste na kontrole měli? Syn měl něco podobného a měl zánět ledvin, prokázán z moči, ale nechci Tě strašit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.5.16 12:07

@paandatko ne ne moč nakotrolovali a syn měl taky hlenovitou stolici???

• Nahlásit
  • Citovat
15
25.5.16 12:17

Malá taky měla hlenovitou stolici a měla ABKM (alergie na bílkovinu kravskeho mléka)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1444
25.5.16 12:20
@Anonymní píše:
@paandatko ne ne moč nakotrolovali a syn měl taky hlenovitou stolici???

Mel tam hleny, zelenou, nepribiral. Byl bez teplot a porad plakal. Mel mesic. Ja bych tu moc nechala zkontrolovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.5.16 12:31

@M1904 já už přes týden držím přísnou bezmléčnou dietu a je to snad ještě horší…měli jste i jiné příznaky krom hlenu??? a ta stolice byla jen hlen(u nás totiž ano a je to každá stolice…)bolelo dcerku bříško, přibírala a vy jste kojila???Jsem hrozná že??Ale už jsem vyčerpaná

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
25.5.16 12:32

@paandatko určitě si zažádám aby vyšetřili, děkuji za tip :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
1444
25.5.16 12:36
@Anonymní píše:
@paandatko určitě si zažádám aby vyšetřili, děkuji za tip :kytka:

Zkuste. Snad to bude jen nejaka banalita, hlavne aby byl malicky v poradku. Pak dejte vedet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
25.5.16 12:43

U nás to zaclo v 6 týdnech, nejdrive zelená vodnata stolice, strašné bolesti briska. Pak se k tomu přidala vyrazka na pusince, stolice se změnila na hlenovitou kyselé zapáchající. Kojila jsem, začala jsem držet bezmlecnou dietu. Vše se zlepšilo, až na tu hlenovitou stolici, koliky, občas i nitky krve. Bylo to hodně psychicky náročné období. Ve 4,5 měsících jsem se po porade s dr rozhodla malou odstavit a nasadit nutrilon allergy care a laktaci jsem si stále udržovala kdyby to náhodou ta alergie nebyla. Po třech dnech na allergy care měla malá konečně normální stolici. Už jsme na tom nutrilonu zůstaly a malá byla spokojena. Mrzelo mě ze jsem malou nechala tak dlouho trpět. A to jsem tu dietu držela přísně, četla složení atd. Ale něco ji prostě v mém mleku vadilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.5.16 16:36

@M1904 ty jo tak to jste s maličkou taky pěkně užily. Taky pořád přemýšlím, jestli malého neodstavit a dát ten nutrilon allergy a udržovat laktaci.Ale náš doktor zatím tento postup nenavrhl. Zítra k němu jdu dnes jsem mu už zoufalá volala, že dieta je bez efektu.Jsem už s nervama v koncích…Jinak taky tu dietu držím přísně:( Moc děkuju za to, že jste se se mno podělila o zkušenosti :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
15
25.5.16 22:56

Budu vám držet palce ať už víte co vás trapi. Kdyztak napište zítra jak jste dopadli. Naše malá už bude mít rok a abkm už naštěstí nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama