Strašení doktorky stáří plodů dle MS...

242
10.5.21 12:24

Strašení doktorky stáří plodů dle MS

Ahoj maminky,
Doufám že toto téma tu opravdu ještě není 😄.
Zajímá mě jestli vás vás doktor taky straší..
Už jsem tu psala o víkendu a dnes jsem byla na prohlídce u své doktorky.
Doktorka našla na Ultrazvuku prázdnou dutinku velkou cca 6mm, hcg se od patka opět zvýšilo na 5970. Ale doktorka prostě chce vidět to co by tam mělo být v 6+4tt.. Prostě mi nedává naděje :lol:
Ovulace byla cca 20dc jsem teď cca 24dpo.
Co vy a vaše zkušenosti s doktory?
Od pár z vás už znám pár komických příběhů a docela jsem se i zasmála :D
Já tedy 20. Půjdu k nové doktorce protože mi ta moje doktorka prostě nevyhovuje :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2849
10.5.21 12:36

Nenech se. Ja mela ovulaci cca 21 dc místo jejich obvyklého 14DC. Doktor mi nevěřil tak mu říkám ze dítě bude mladsi. Zkontroloval to na utz a říkal ze opravdu mladsi je. Ted každou kontrolu utz mám že je dítko mladší o 7 dni něž by mělo být ale ničemu to nevadí. Ja tedy na první kontrolu šla záměrně až podle ovulace a ne terminu MS právě proto abych se nemusela zbytečně stresovat. :nevim: takže na prvni kontrole podle MS jsem byla asi až 7+5 a tedy podle ovulace to bylo méně a ditko už melo srdíčko a vše bylo v pořádku. Drzim palce. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9980
10.5.21 12:46

@Maminka1087 pokud víš, že je dítě trochu mladší, tak je zbytečné chodit k dr. tak brzo. Počkej dva týdny a pak se teprve objednej, vyhneš se všemu tomu strašení a hledání srdíčka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22820
10.5.21 12:49

@Maminka1087 kdyby šly všechny prvně na gyndu v 8 tt., jak se správně má, tak by se takové „srandičky“ nestávaly :nevim:, šla jsi prostě příliš brzy,
pokud těhotenství prosperuje, tak to tam prostě bude a pokud ne, tak ani jiná doktorka nic nevykouká

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6696
10.5.21 12:51
@stinga píše:
@Maminka1087 kdyby šly všechny prvně na gyndu v 8 tt., jak se správně má, tak by se takové „srandičky“ nestávaly :nevim:, šla jsi prostě příliš brzy,
pokud těhotenství prosperuje, tak to tam prostě bude a pokud ne, tak ani jiná doktorka nic nevykouká

Taky to nechápu. Já šla až v 9tt, ušetřené odběry krve, a milion zbytečných ultrazvuku.. a hlavně stresu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
964
10.5.21 12:53

Měla jsem menší velikost než měla být dle ms a skončilo to zamlklým… teď to souhlasí a zatím je vše v pořádku, ale nemám přehled o ovulaci a těhlech kravinkach, takže jestli víš, že byla dýl a logicky tak bude plod menší, ještě počkej, pokud ne, je lepší počítat i s tou druhou variantou i když není tak příjemná a věřit doktorům

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.5.21 13:04

Když víš ovulaci, prostě můžeš u doktorky říct pozdější začátek poslední MS a všechno bude podle tabulek, ne? Všichni víme, že doktoři jedou podle šablony, těžko mají možnost vědět, co o sobě víme a co na sobě pozorujeme sami, a samozřejmě nebudou brát v potaz, co jim tvrdí pacienti. Mají prostě dané postupy a vyvozují závěry, které jsou často ne až tak přesné.
Si pamatuju, jak moje doktorka vyvadela, že jsem za čtrnáct dní přibrala tři kila. Přitom jsem jenom konečně začala jíst po několikatýdenních nevolnostech a vyhoupla jsem se na svoji původní váhu (na konci čtvrtého měsíce) a rozhodně jsem neměla ani náznak nadváhy. Taky jsem to vysvětlovala a nesetkala se s pochopením…

přeju příště to srdíčko a všechno dobré!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
282
10.5.21 13:07

Mám dceru, ktera byla mladší o 2 týdny oproti MS. Syn byl přesně dle MS. A teď čekáme druhýho kluka a zase je mrňous mladší o 10 dnů. :nevim: Dcera je naprosto zdravá, už s ní mlátí puberta. Druhý syn je teda zatím v bříšku, ale všechny testy nám vyšly v pořádku, teď už máme za sebou i druhý screening a zdá se, že to bude zdravej chlapeček. Takže bych byla pokud možno v klidu a počkala. Kdy jsi měla pozitivní těhotenský test? Já u dcery a druhýho syna vždycky až 9. nebo 10. den zpoždění. U syna, který odpovídal, byl test pozitivní hned v den, kdy jsem čekala MS.
Jinak ten názor, že potvrdit těhotenství až v 8. nebo 9. týdnu stačí, by třeba pro mě a moje děti byl smrtící. Tohle platí u zdravých žen. Rozhodně ne u všech, jak je tady posměškem naznačováno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2849
10.5.21 13:21

@mackA159 ono se chodi driv třeba i kvůli tomu že to může být mimodelozni těhotenství a to je pak průser

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
242
10.5.21 13:41

Mě si doktorka na dnešek objednala sama. A šla jsem před týdnem protože jsem měla komplikace. Jinak plducha jsem měla 1.den zpoždění :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1581
10.5.21 14:02

Já mám těhotenství mladší o dva týdny. Doktor mě nestrašil. Jen se zeptal, jestli nemívám dlouhé cykly a že mám přijít za dva týdny a uvidíme, jestli bude bít srdíčko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.5.21 14:13
@Maminka1087 píše:
Ahoj maminky,
Doufám že toto téma tu opravdu ještě není 😄.
Zajímá mě jestli vás vás doktor taky straší..
Už jsem tu psala o víkendu a dnes jsem byla na prohlídce u své doktorky.
Doktorka našla na Ultrazvuku prázdnou dutinku velkou cca 6mm, hcg se od patka opět zvýšilo na 5970. Ale doktorka prostě chce vidět to co by tam mělo být v 6+4tt.. Prostě mi nedává naděje :lol:
Ovulace byla cca 20dc jsem teď cca 24dpo.
Co vy a vaše zkušenosti s doktory?
Od pár z vás už znám pár komických příběhů a docela jsem se i zasmála :D
Já tedy 20. Půjdu k nové doktorce protože mi ta moje doktorka prostě nevyhovuje :mrgreen:

Pokud jsi měla HCG v pátek 2600 a dnes 5900,tak narůstá opravdu pomalu :think:
Jinak tyhle úplné začátky jsou buď anebo, těhotenství buď prosperuje, nebo skončí potratem či revizí, sama jsem to zažila, jen nevím, co je na tom komického :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
94
10.5.21 14:29

V prvním těhotenství jsem byla u doktora na prevenci asi 45. den cyklu. 14 dni jsem mela jakoby PMS a prsa napnuta k prasknuti. Testy negativni. Nic nevidel, pry menstruace brzy dorazi. Az o tyden pozdeji byl pozitivni test a dalsi tyden jsem byla zpet u lekare. Tam mi „citlive“ řekl, ze je to bud mladsi nebo potrat. Na 1.screeningu urcil termin porodu o 14 dni pozdeji oproti ms. Podle mych zaznamu priznaku mohla skutecne ovulace proběhnout az 30. den cyklu. Maly se narodil presne tak, jakoby tomu tak bylo.
Doktora jsem vzhledem k jeho dalsim pripominkam po 1.screeningu vymenila. Necitila jsem se u nej dobre.

Zajimave je, ze ted cekam druhe dite a posledni menstruaci jsem mela presne ve stejny den o dva roky později. Ale tady byla ovulace 15. den cyklu a termin je tedy o 14 drive:) ženské telo funguje zvlastne:)
Shrnutí : šance je, doktora zkus vymenit pokud ti nevyhovuje. Hodnoty hcg bohuzel neumim posoudit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
10.5.21 14:31

Já mám rozdíl mezi MS a UTZ 10 dní. A teda už od začátku jsem doktorovi hlásila, že mám nepravidelnou menstruaci a že netuším, kdy byla ovulace. Nikdy mě nikdo nestrašil, sice jsem kvůli terminu MS byla na první kontrole moc brzy a nebylo ještě vidět srdíčko, ale i tak doktorka nikdy nepronesla žádnou špatnou prognózu. :think: Asi jsem měla kliku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
726
10.5.21 19:22

Šla jsi příliš brzy a zbytečně. Já mám taky rozdíl MS a UTZ týden.
V začátku se to vyvíjí hrozně rychle a pomalu ze dne na den. Příště uvidíš, zda je tam progres.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat