Strašné dilema - práce

Anonymní
23.7.15 09:16

Strašné dilema - práce

Ahoj.
Jsem na velké křižovatce, potřebuju znát názor druhých. Dostala jsem se do docela nepříjemné pozice, kdy se musím rozhodnotu co a jak dál - co se týče zaměstnání. Jak začít… :think:
Několik let pracuji ve firmě, kde je sice perfektní zázemí, velmi dobré platové podmínky, nadstandardní bonusy atd… výměnou za to je ale práce psychicky téměř nesnesitelná, únavná, stresující z několika směrů (což dokazuje obrovská fluktuace - i přes opravdu nadstandardní podmínky). Protože je mi již x let přes 30, děti bohužel zatím žádné (nepotkala jsem toho pravého do 32let..) a momentálně byla příznivá situace (vdala jsem se, zázemí mám), tak jsme se s manželem loni rozhodli, že mou nejideálnější bude odejít z práce na mateřskou (po dítěti jsem velmi toužila, a tak byl ten správný čas). Podařilo se, otěhotněla jsem… odešla jsem na rizikové těhotenství (je to u mne nutnost). Těhotenství bohužel dopadlo špatně, pak nějaká komplikace (zánět). Domluvila jsem se s doktorkou, že se nebudu hned vracet do práce, a že - vzhledem k tomu, že stejně musím na rizikový - prostě zkusím co nejrychleji otěhotnět. No… Neotěhotněla jsem. A protože mi brzy dojde podpůrčí doba v nemoci - musím se vrátit do práce :zed:
Našla jsem si další dvě eventuality - jiné zaměstnání, abych se nemusel avracet do tý pakárny. ALE!! Plat o více jak polovinu menší… :roll: A uvažuji: 3 měsíce zkušebka. Co když otěhotním??? Vyhodí mě a já půjdu na mateřskou z pracáku :zed: Když otěhotním po zkušebce - půjdu na mateřskou s malým platem… :roll: a po mateřskej se nebudu mít kam vrátit (smlouva na dobu neurčitou - narozdíl od mé současné práce).
Nevím co mám dělat. Mám dojem, že tam, co jsem ještě pořád zaměstnaná se zcvoknu, nezvládnu to, onemocním (psychicky i fyzicky), fakt je to skoro fobie - představa, že se tam ted' vrátím… Na druhou stranu - je to dobře placená práce na dobu neurčitou :nevim: Co když se mi opravdu podaří otěhotnět? Musí!! Táhne mi na 40… Ale co když se mi otěhotnět nepodaří? Jak dlouho tam mám trpět?
Co mám dělat?? Změnit práci nebo zůstat??? :nevim: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
23.7.15 09:19

Zakladatelka:
EDIT - s tím platem v eventuelně nové práci jsem to napsala blbě. Je to tak, že stará práce cca 36 000, nová cca 19 000… Což je fakt mazec rozdíl :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
16981
23.7.15 09:20

Já bych zůstala ve stávající práci a dál se snažila otěhotnět ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.7.15 09:22

@terulína Já mám ale obavu (a nějaký vnitřní tušení), že to třeba ani nepůjde - otěhotnět… :nevim: :zed: Když to nešlo doted'… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.7.15 09:23

Nevím, co poradit… Nemám ráda svou práci, ale vzala jsem ji s tím, že brzy otěhotním a půjdu na mateřskou. Zdálo se nám to jako skvělý plán, ale už přes dva roky jsem neotěhotněla…

Není to jednoduché, rozhodnout se stejně budeš muset sama. Držím Ti palce, ať vybereš správnou variantu :kytka:.

• Nahlásit
  • Citovat
3953

Ahoj, úplně ti rozumím, teď jsem řešila něco podobného, s malými rozdíly… My jsme tedy navíc odkázaní na IVF, což je další komplikace, protože během něho se dá chodit do práce jen tehdy, pokud tě šéf a kolegové opravdu podporují (což u mě nebyl ten případ, takže neschopenka)… nakonec jsem se rozhodla ze staré práce odejít, i když by bylo moc fajn mít jistou mateřskou atd.. ale na druhou stranu, když budeš pořád ve stresu, tak se ti taky otěhotnět/ donosit mímo vůbec podařit nemusí… všechno je to o prioritách… Nechci radit, a asi to ani nejde, každý je jiný…ale na tvém místě bych - v případě, že muž vydělává dost na to, aby zaopatřil celou rodinu - ze staré práce odešla a dál uvidíš, jak se to vyvine… Žijeme jen jednou a ten prožitý/ promarněný čas už nikdy nezískáš zpět :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11726
@terulína píše:
Já bych zůstala ve stávající práci a dál se snažila otěhotnět ;)

Ja taky. Stejne ostatni varianty odmitas. Srovnala bych se psychicky, aby si po odchodu z prace mela cistou hlavu bez stresu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
753
23.7.15 09:25

Vrátila bych se do stávající práce, už jen kvůli případnému dalšímu otěhotnění (peníze na nemocenské, mateřská atd… navíc je dobré mít se kam vrátit po mateřské ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Veromila
23.7.15 09:27

Ahoj, život je o prioritách! Miminko je u tebe ted asi priorita! Já bych do té práce už nešla. Odpověz si - když to dopadne tak, že bys šla na mateřskou z pracáku nebo s nízkým platem - uživíte se? Nebo budete mít velký problém. Mě 19tis. příjde slušný - hlady byste asi nebyli…No a nebo se fakt kousni, a řekni si to ještě chvilku dám!!A chodit do té práce s tím, že se ale budeš snažit být flegmoš, aby se otěhotnění zadařilo co nejdřív…aby se nestalo to, že budeš strašně moc moc myslet na to abys už otěhotněla a ono to pak nešlo..Přeji at to vyjde co nejdřív!

• Nahlásit
  • Citovat
16981

Však jsi přece otěhotnala, ne?
To, že to teď nedopadlo neznamená, že to příště nevyjde ;)
Peníze jsou super, šetřila bych a pak po MD si našla práci jinou :lol:
Přeju hodně štěstí a ať to vyjde :)

Nebo si urči nějaký časový horizont, např. 2 roky. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1511

Taky bych zůstala v původní práci a snažila se otěhotnět, ale třeba i s lékařskou dopomocí, pokud máš nějaký zdr. problém. Nechala bych se pořádně vyšetřit, jak roste sliznice atd…domluv se se svým gynekologem. Měla bys krásnou mateřskou, co se financí týče. Ještě mě napadlo, nedá se ve vaší firmě dělat třeba na půl úvazku, nebo přejít na jinou pozici?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4905
23.7.15 09:30

Já bych šla do jiné práce…třeba se ti nedaří otěhotnět právě kvůli stresu z práce…a 19 tisíc není tak málo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17206
23.7.15 09:30

Pokud ti tahne na 40, hrajes dost vabank. Tudiz pokud te prace tak moc stresuje, sla bych jinam a kdyz bych otehotnela ve zkusebni dobe a byla bych propustena, tak bych holt byla propustena. Hadam, ze s nadstandartnim prijmem jako bezdetna, kousek pred 40, mas nasetrenou dostatecnou rezervu, abys mohla byt po dobu tehotenstvi a materske bez prijmu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.7.15 09:35

Hele opravdu jsou prachy tak důležité? jestli jednou psych. onemocníš budeš se z toho hrabat xlet, to mi věř. já bych odešla, šla do jiné práce, snažila se otěhotnět, to je smysl života, děti, pohoda, štěstí. Ne, stres, prachy a zase stres. zakládáš si akorát na infarkt. určitě máš našetřeno, tak fakt nevím, co řešíš, mi je to naprosto jasné, co potřebuješ. :mrgreen: kdyby ti bylo 20, ale 40, boooože.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3063
23.7.15 09:41

Ten uvedený plat je v hrubém nebo v čistém? A v jakém městě bydlíš? Ptám se kvůli nákladům na bydlení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama