Strava - když jde o zdraví

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

AnetVV
Kecalka 302 příspěvků 01.03.17 17:11
Strava - když jde o zdraví

Zdravím. Již od malička mám problémy s imunitou, celkově jsem hned nemocná, i když jím od malička zdravě a pestře. Asi před 3 měsíci mi zjistili candidu. Doktorka řekla, že stačí omezit cukr (sladké jsem vůbec nejedla ). No snažila jsem se jíst fakt co jsem měla, spoustu prášků a všeho. Zlepšilo se to, ale ted kdykoliv mám na něco chuť, začnu se bát, že budu nemocná. Hlidam si cokoliv, dokonce se nechci ani koupat s přítelem ( abych neměla kvasinky) a když už si něco dám tak z toho nemám dobrej pocit a cítím sem psychicky špatně. Poslední dobou mam fakt chutě na všechno a říkám si, že celej život se takhle hlídat nechci a jsem z toho fakt špatná, protože jakmile sním něco špatného uz je zle. Občas už jsem si i řekla, že na to kašlu, že z to prostě vyléčí zase antibiotikama nebo lekama ( vím, hrozný přístup ). Jinak jim vážně zdravě, ale problémem bude asi psychická stránka, jak se bojím být nemocná… :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Ou
Kelišová 5170 příspěvků 01.03.17 17:12

Jak zjistili candidu? Bavíme se o vaginální mykoze, nebo o čem?

Takový ten internetová strašák jak jste zamořená kvasinkami odshora dolu je nesmysl, pokud zrovna neležíte v nemocinici se systémovým sleháním imunity - třeba v důsledku AIDS a nebo blbě zvládané transplantace.

Co a jakými metodami vám kdo zjistitl a jaký lékař to s vámi konzltoval.

Jinak úzkostné stavy se nejlépe řeší v psychoterapii.

AnetVV
Kecalka 302 příspěvků 01.03.17 17:18

@Ou Ano, na gynekologii. Bavila jsem se o tom s lékařem, prý to tak je ( zápach z úst atd) a projeví se to vždy vždy oslabené části těla. Tak nevím :nevim: asi bych měla být více,,flink,,. Já na to tak myslím, že budu nemocná uz jen kvůli tomu :zed:

elen-ka
Extra třída :D 12304 příspěvků 23 inzerátů 01.03.17 17:38
@AnetVV píše:
@Ou Ano, na gynekologii. Bavila jsem se o tom s lékařem, prý to tak je ( zápach z úst atd) a projeví se to vždy vždy oslabené části těla. Tak nevím :nevim: asi bych měla být více,,flink,,. Já na to tak myslím, že budu nemocná uz jen kvůli tomu :zed:

No já bych volila i tu psychoterapii. Přijde mi, že si to už jsi schopna vsugerovat. Že jakmile sníš něco nezdravého, onemocníš.

AnetVV
Kecalka 302 příspěvků 01.03.17 17:41

@elen-ka Ano, přesně to si také myslím. Začala jsem si to všechno hrozně hlídat, až mi z toho pomálu přeskočilo :think: :roll:. Psychická stránka je určitě taky dost důležitá a asi bych se na ní měla zamířit spíš

Ou
Kelišová 5170 příspěvků 01.03.17 17:45

@AnetVV - acho jo - to vám gynekolog skutečně řekl, že vaginální mykozu máte léčit omezením cukru?

Ten blud s cukrem vznikl díky tom, že před tím, než ženy začaly plošně nosit kalhoty, tak mykozy postihovaly zejména diabetičky. Jenže to není hladinami cukru v krvi, al tím, že diabetes je komplexní onemocnění a tak prostě nefunguje spoustu věcí, například udržování vaginální mikroflory. A i kdybyste se denně přežírala dortama a zapíjela to kolou, tak pokud vám inzulinové hospodářství fugnuje, tak nikdy nebudte mít hladiny krevního cukru jako diabetičky. Spojení cukr-vaginální mykoza je prostě nesmyslné. Obceně pokud někdo jí mizerně a začne jíst víc vlánniny a méně jako běžný středoevropan, tak může obecně pmoci odolnosti svého těla. Ale je to spojení nejsité a nespolehlivé.

co tedy udělat?

1. najděte si nového gynekologa a to takového, co vám udělá stěry a kultivace a předepíše vám i vašemu partnerovi specifickou léčbu. Do té doby používejte kondom, váš partner může být bezpříznakovým bacilonosičem. Není potřeba aby někam chodil, stačí, aby se důkladně mazal tím samým, čím se budete léčit vy. A klidně ho můžete mazata sama. Do přeléčení je potřeba používat pro přímý styk kondom.

Zároveń je třeba, abyste až do důkladného zaléčení oba nosili spodní prádlo jen takové, které se dá vyvařit a vyvářet ho. Tedy bavlnu a bambusové vlákno. Vy ideélně choďte co nejčastěji v sukni, rozhodně na nějako dobu zapomeńte na těsné kalhoty, opravdu to dost ovlivňuje mikroklima v klíně. Ideálně v té sukni choďte naostro.

Jako podpůrnou léčbu můžete zkusit probiotické tampony a přípravky s chytrou houbou - pozor, ty se nemůžou kombinovat s jinými antimykotickými přípravky. https://www.chytra-houba.eu/…ozam,93.html

Všechny možné doplňky a jiné zázračné věci jsou jen vyhazování peněz. Jo a čínské bylinky do vaginy jsou vyloženě nebezpečné.

2. pokud vám nevoní z úst, tak jděte k zubaři. Téměř jistě jde spíše o neřešená zánětlivá ložiska v zubech a nebo v dásních. Candida v ústech u dospělých bývá zodpovědná za koutky, ale pořád jde o lokální infekci v periferiích, ne o celkový stav. Řeší se to mazáním rtů fungicinem, úzkostlivou zubní hygienou a dezifnikující ústou vodou.

Ou
Kelišová 5170 příspěvků 01.03.17 17:47

Jinak tedy pokud jíte málo a držíte nějakou přísnější dietu (včetně třeba veganské stravy), tak je na místě zvažovat, zda nemáte oslabený organismus díky funkční podvýživě.

Tak týden dva si jídlo važte a zapisujte sem https://cronometer.com/ počítá to i mikroživiny, budete mít pak v ruce fakta, ne pocity o tom jak skutečně jíte.

catherine100
Vesmírná mluvilka 30562 příspěvků 01.03.17 18:01

@Ou nesouhlasím..­...ja.jakmile začnu víc jíst cukr, čokoládu, mliko okamžitě mam gyn. problémy…a na exem u malé zabrala protikvasinkova dieta líp než xy masticek…

Z akladatelko nemusíš to držet tak přísně, nauc se stravovat běžně zdravé, at nemusíš na to pořád myslet…se zdravou stravou nebude s mít oslabený imunitní systém a bude dobře

AnetVV
Kecalka 302 příspěvků 01.03.17 18:04

@Ou děkuji, určitě to zkusím. Ty čínské bylinné ložiska jsem měla, a už nikdy víc - naopak se mi to rozjelo ještě více, než jaké jsem to měla. Přítel se samozřejmě léčí a to všechno řešíme snad po čtvrté (nebýt těch bylinných ložisek, bylo by to nejspíš v pořádku, měla jsem vážně dlouho klid ). Spíš mám strach z toho, že se to bude opakovat snad do konce života.

Lada84
Ukecaná baba ;) 2011 příspěvků 01.03.17 18:04

@Ou :potlesk: :potlesk: :potlesk:

AnetVV
Kecalka 302 příspěvků 01.03.17 18:06

@catherine100 taky mi přijde že to pomohlo. Dříve jsem pila i 4 kafe za den (hodně sladké ) a jak jsem to omezila, tak jsem měla pokoj. Asi jsem zašla s tou dietou moc daleko noo :roll: jsem ji jistá uz je vodou :D

catherine100
Vesmírná mluvilka 30562 příspěvků 01.03.17 18:13

@AnetVV ja jim tak nějak normálně, jen se vyhýbám bílému cukru -nesladim, nepiju limonády, když pecu pouzivam stevii. sušenky, bonbóny nejim, občas si dopreju kvalitní hořkou čokoládu, nepiju alkohol krom občasného vína…jinak prostě varim běžně žádné cizrny, kličky, atd

elen-ka
Extra třída :D 12304 příspěvků 23 inzerátů 01.03.17 18:18
@catherine100 píše:
@Ou nesouhlasím..­...ja.jakmile začnu víc jíst cukr, čokoládu, mliko okamžitě mam gyn. problémy…a na exem u malé zabrala protikvasinkova dieta líp než xy masticek…Z akla­datelko nemusíš to držet tak přísně, nauc se stravovat běžně zdravé, at nemusíš na to pořád myslet…se zdravou stravou nebude s mít oslabený imunitní systém a bude dobře

tak mě na gynekologické problémy nejvíce pomohlo kompletní vyřazení všech mléčných výrobků, i skrytých, ze stravy na půl roku. Pak jsem pomalu zařadila jen jogurty, kefír a v omezené míře sýry. Vrátilo se mi to jen jednou, při dlouhodobé léčbě atb.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.17 18:24

@Ou To je zvláštní, protože mně na frndomykózy pomohla především změna stravy (omezení jednoduchých cukrů), a to prokazatelně, viz výsledky z výtěrů. :think: :nevim:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34160 příspěvků 01.03.17 18:25

Myslim, ze pokud jsi @AnetVV mela pred tremi mesici vaginalni kandidozu POPRVE V ZIVOTE, tak to neni zadny duvod nejak menit svou stravu nebo zivotni styl, ci se nejak specialne lecit.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Zkušený demonstrant a tichá „rebelka“! Poznejte dvojici, která hodila kytky do koše

Občané České republiky si v sobotu 17. listopadu připomínali výročí sametové... číst dále >

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >