Studium na VŠ bez SŠ

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
JanetteArt
Povídálka 18 příspěvků 30.01.19 16:18
Studium na VŠ bez SŠ

Pěkný den všem,
vím že už jen nadpis zní trochu nesmyslně ale je to tak jak píši. Má některá z Vás zkušenost s tím(byť i nijak neoficiálně) že bez SŠ si dodělala VŠ? (klidně anonymně či do zprávy). Zajímá mě to, protože je mi 23 a chtěla bych dostudovat. Bohužel mi to nebylo umožněno-měla jsem staré rodiče a brzy odešla-v 18ti letech, na školné nebylo a čas na školu také ne. Začla jsem tedy pracovat. Nyní je mi 23 let a tak jsem si řekla-že i když to zní jako bláznivý nápad, že bych si mohla studium dodělat i v tomhle věku. Obepsala jsem tedy všechny školy s obory který mě zajímají-hlavně tedy uměleckého směru. Hledala jsem i v (nejednom) katalogu škol, kde jsem hledala SŠ uměleckého směru. Nijak se mi tam připletla i VŠ v České republice. Nevšimla jsem si toho a napsala tam, že bych ráda i po těch letech obnovila studium(ostatně jako všem ostatním školám). Napsali jsme si tedy pár emailů-slečna se mě zeptala jestli SŠ mám nebo jestli mám jen nějaký ročník. Psala jsem ji že jsem SŠ nedokončila. Pak psala že si zavoláme a termín. Mezitím jsem si lámala hlavu jak je to možné. Že se asi přehlédla či špatně pochopila že nemám ukončený ani jeden ročník SŠ. Napsala jsem ji ještě email. že aby mě špatně nepochopila, že SŠ nemám opravdu vubec a popsala ji jak to bylo. Slečna mi odepsala že vzhledem k mé vyzrálosti a pracovním zkušenostem by mi VŠ umožnili studovat. Tak a teď mám otázky. Vážně se dá oficiálně udělat VŠ bez SŠ? Nebo můžou Vám VŠ školy umožnit studium bez dokončené SŠ(dejme tomu neoficiálně). Máte s tím někdo zkušenost? Samozřejmě je to soukromka, platí se tam školné a nevadí mi se šprtat jen na to, abych tu školu dodělala. Pokud máte zkušenost či víte o nijaké možnosti, budu ráda když napíšete komentář(klidně anonymně) a nebo mi napíšete zprávu.
Děkuji
A prosím-bez předsudků-snažím se dohnat to, co jsem bohužel kvůli hodně okolnostem nesithla :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Lucy75
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 2 inzeráty 30.01.19 16:27

:mrgreen: :mrgreen: tomu se říká : Za peníze v Praze dům :mrgreen:

podle § 48 odst. 1 zákona o vš https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1998-111 je podmínkou přijetí na vš ukončené střední vzdělání s maturitou, ještě pak musíte absolvovat přijímací řízení..
u veřejných vš přes to nepojede vlak..

u soukromých vš mne něco takového neudivuje :cert: :zed: kvalita vš vzdělání na nich je často pofiderní, bakalářské práce zde mají úroveň seminárek na veřejných vš.. Vaše přijetí bez maturity bude protizákonné

na Vašem místě bych si dálkově dodělala maturitu. Bez diskuse a bez keců o „profesní vyzrálosti“…

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19292 příspěvků 30.01.19 16:28

Ano, některé umělecké školy zcela výjimečně mimořádně nadaným studentům umožní vystudovat VŠ, pokud složí přijímací a talentové zkoušky a pokud si během studia doplní maturitu. Pokud si maturitu nedoplní, nemohou získat VŠ diplom.

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 2074 příspěvků 30.01.19 16:30

Tereticky tě na některé vysoké školy uměleckého směru můžou přijmout i bez maturity, ale počítej s tím, že pokud tě přijmou (musela bys být opravdu hodně nadaná), zaplatíš si školné semestr po semestru a ve výsledku o svém vzdělání bez maturity nedostaneš ani žádné potvrzení, natož titul.

Snaha dodělat si vzdělání je chvályhodná, ale proč nezačneš standardním způsobem: dokončením střední?

Lucy75
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 2 inzeráty 30.01.19 16:30

@hanka.br. nevylučuji , že se to v praxi může stát, ale v takovém případě velmi mírně řečeno „obcházejí“ zákon o VŠ š. 111/1998 v pl.znění, viz. výše

milktea
Kecalka 247 příspěvků 5 inzerátů 30.01.19 16:32

a je to česká škola nebo jaký budeš mít pak titul?

Lucy75
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 2 inzeráty 30.01.19 16:32

@milktea bez maturity nebude mít ani po absolvování takového pofiderního studia titul žádný.

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 2074 příspěvků 30.01.19 16:33
@Lucy75 píše:
@hanka.br. nevylučuji , že se to v praxi může stát, ale v takovém případě velmi mírně řečeno „obcházejí“ zákon o VŠ š. 111/1998 v pl.znění, viz. výše

Soukromé umělecké školy to tak někdy dělají. Ale hodně hodně výjimečně a téměř nikdo toho nevyužívá, protože (kupodivu) se lidem moc nechce studovat za těžký prachy jen pro svůj dobrý pocit. Titul ani žádný jiný výstup z toho samozřejmě není ani na těchto školách.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19292 příspěvků 30.01.19 16:36
@Lucy75 píše:
@hanka.br. nevylučuji , že se to v praxi může stát, ale v takovém případě velmi mírně řečeno „obcházejí“ zákon o VŠ š. 111/1998 v pl.znění, viz. výše

Předpokládám, že prestižní umělecké školy jako AVU, AMU nebo JAMU mají toto ošetřeno. Znovu připomínám, že se jedná o výjimečné případy u uchazečů mimořádně talentovaných s podmínkou složení maturitní zkoušky během studia.

Lainaire8
Závislačka 2597 příspěvků 2 inzeráty 30.01.19 16:36
@milktea píše:
a je to česká škola nebo jaký budeš mít pak titul?

Bez maturity nemůže mít další titul, to je snad základ.. :roll:

Ba-stet
Kecalka 213 příspěvků 30.01.19 16:36

Tak jsem chtěla napsat, že si myslím, že to nejde a našla tenhle článek https://ihned.cz/…bez-maturity. Tedy na umělecké škole to jde, pokud si během studia doděláš maturitu. Řekla bych, že soukromá škola moc neriskuje (nedoděláš maturitu, Tvůj problém) nebo je to škola bez akreditace.

Uvidíš, co Ti řeknou. Pokud to nevyjde, šla bych na to tak, že bych si udělala učňák s maturitou. Na uměleckou nebo humanitní školu nějaký extra rozhled nepotřebuješ (tím myslím biologii nebo matiku) a případnou teorii na přijímačky se stejně budeš muset došprtat…

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 12281 příspěvků 30.01.19 16:37

Doporučuji dodělat si dálkové maturitu a poté az vš. Protože nebudeš mít titul. Takže zaplatíš hodně peněz, neco se určitě i naucis, ale ten výstup nebude mít vlastně žádný reálný podklad a bude to třeba při hledání práce k prdu, protože tam chtějí doložit diplom.

Lainaire8
Závislačka 2597 příspěvků 2 inzeráty 30.01.19 16:38

Jestli si chceš dodělat vzdělání, začni maturitou. Koneckonců výběrem dobré SŠ už pak často na VŠ ani nemusíš, k uplatnění ti to bude stačit a VŠ si pak v oboru můžeš dodělat kdykoli dálkově..

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 2074 příspěvků 30.01.19 16:38
@hanka.br. píše:
Předpokládám, že prestižní umělecké školy jako AVU, AMU nebo JAMU mají toto ošetřeno. Znovu připomínám, že se jedná o výjimečné případy u uchazečů mimořádně talentovaných s podmínkou složení maturitní zkoušky během studia.

Ona je to docela praktická věc, protože na výběrové školy tohoto typu se i člověk, který tam patří, dostane až třeba za rok nebo dva po prvním pokusu. Takže občas studenti středních školy pro sichr jdou k přijímačkám rok nebo dva před maturitou. Ale na studijním pak chtějí potvrzení o studiu.

Uživatel je onlinejenny.fields
Nadpozemská drbna 25877 příspěvků 30.01.19 16:40

Nějak nechápu ty důvody, proč si nedodělala střední školu:
Bohužel mi to nebylo umožněno-měla jsem staré rodiče a brzy odešla-v 18ti letech, na školné nebylo a čas na školu také ne.

JInak dodělat si školu je chválihodný nápad a půjde ti to lépe ve 23 letech než v 45, ale musíš děvče začít od té střední.

Co děláš za práci?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Peníze ze sociálky utrácí za drogy, tvrdí exmanžel Terezy z Výměny

Přání mnoha televizních diváků se možná brzy stane realitou. Účastnice... číst dále >

Odeberte jí děti, zní hlasy na poslední Výměnu! Co se dělo pak? Potrat a stěhování do ciziny

Česko má za sebou jednu z nejskandálnějších Výměn manželek. Diváci nestačili... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >