Studium psychologie na Ostravské univerzitě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sergej
Kecalka 191 příspěvků 24.07.19 13:17
Studium psychologie na Ostravské univerzitě

Dobrý den,
hledám někoho kdo studuje Bc. studium na Ostravské univerzitě. Měla bych pár dotazů ke studiu. Najde se někdo?

Reakce:
marka123
Zasloužilá kecalka 673 příspěvků 24.07.19 13:57

Studovala jsem, statnice pred 5ti lety, nevim jestli Vam muzu nejak pomoci?

Sergej
Kecalka 191 příspěvků 24.07.19 14:47

@marka123 děkuji za reakci, chci se zeptat zda je možné při studiu i pracovat? Vím, že je to prezenční studium, ale zajímá mě, zda jsou všechny přednášky povinné, nebo zda je možné docházet jen na semináře a cvičení? A také by mě zajímala celková náročnost studia.

marka123
Zasloužilá kecalka 673 příspěvků 24.07.19 15:22

@Sergej no zalezi jaka je to prace, jak casove náročná. Vyuka nebyla kazdy den, casove to bylo celkem volne, samozrejme jsou povinné jen cviceni a semináře, ale nektere přednášky je lepsi absolvovat, aby byl clovek v obraze. C predmety pro nabrani kreditu se daly volit takove, ktere byly casove nenarocne. Studia behem semestru nebylo moc, pocitalo se s prubeznym samostudiem. Zahul byl pak az zkouskovy mesic, predmetu nebylo mnoho, takze cca 5-8 zkousek, ale zkousky byly tezke. Hodne lidi opakovalo, nekdy museli i predmet zapsat znovu dalsi rok.
Jestli mate praci hodne casove flexibilni, tak by to asi slo skloubit, pri nejhorsim studium ukoncite. Ale zkouskove mesice, statnice a tvorba bakalarky zabere hodne casu, s tim musite pocitat.
Pokud chcete pri praci si pouze doplnit titul, zvolila bych jiny obor.

Sergej
Kecalka 191 příspěvků 29.07.19 14:58

@marka123 mohu se ještě zeptat, na co si dát pozor při přijímacích zkouškách? jak moc jsi se věnovala přípravě na ně a z čeho jsi čerpala? děkuji

marka123
Zasloužilá kecalka 673 příspěvků 30.07.19 12:49

@Sergej to uz si moc nepamatuji, slo tehdy o test ze spolecenskych ved, myslím, ze jsem se pripravovala z knihy „odmaturuj ze spolecenskych ved“, ale je to uz hodne let, pak jsem delala nekolik jinych přijimacich zkousek, takze uz si nevzpominam.

Sergej
Kecalka 191 příspěvků 30.07.19 13:35

A co navazující mgr. studium? dodělávala jsi si ho?

marka123
Zasloužilá kecalka 673 příspěvků 30.07.19 18:46

Navazující na OSU nebylo a není. Uz tehdynam slibovali, ze bude, ale vzhledem k tomu, jak to tam vypadalo, pochybuji, ze vubec bekdy bude Zkousela jsem 2× dalkove navazujici v Olomouci, nedostala jsem se, je tam sileny napor(jedina navazujici psychologie v CR i SR ), dodelala jsem mezitim navazujici Socialni pedagogiku na OSU na jine katedre, kde jsem udelala prijimacky uplne v pohode, ovsem tento obor bych tedy nedoporucila. Behem studia jsem otěhotněla, tak jsem s prckem udelala statnice a dal uz ve studiu ani kariéře timto smerem nepokracovala, co bude po skonceni RD teda nevim. Myslim, ze to uplatneni neni nic moc.

Sergej
Kecalka 191 příspěvků 05.08.19 19:32

Děkuji Ti za vyčerpávající odpovědi. Zvážím všechna pro a proti.

Váš příspěvek
Reklama