Stydím se za svoje zuby

Anonymní
9.3.20 17:39

Stydím se za svoje zuby

Ahoj, omlouvám se za anonym, ale je mi to trapný.

Od malička jsem chodila k jedné zubařce, která mi úplně zničila zuby (nevšimla si žádných kazů a podobně), vždy mě pochválila, že si hezky čistím zoubky a poslala mě domů. Byla to školní zubařka a zničila tak zuby opravdu téměř celé základní škole, která tam chodila. Rodiče mě pak přehlásili k jiné zubařce, která mi našla hned asi 7 kazů a kompletně předělávala celou pusu. Byl to horor, protože sice vyřešila zmizení kazů, ale tvrdila nám, že jako dítě do 18 nemůžu dostat bílou plombu, protože prej stále ještě rostou zuby nebo co. Takže mám příšerný zuby, protože mi nahoře vepředu prosvítají plomby a co je horší, šla jsem k ní před asi 2 rokama, kdy jsem si našetřila nějaké peníze, jestli by mi nevyměnila postupně plomby za bílé hlavně u předních zubů a ona mi vyměnila jednu plombu a zůstalo tam dost vidět to šedivé zabarvení. Takže můj problém vůbec nezmizel. Vypadá to hrozně.

Nemá někdo z vás zkušenosti s výměnou plomb? Existuje vůbec nějaká šance, že se to šedivé zabarvení dá odstranit? Slyšela jsem totiž, že to nejde. Jsem mladá holka a bojím se usmívat. Taky se chci zeptat, jestli by někdo nevěděl o dobrém zubaři z Prahy, který mu s tímto problémem pomohl a zajímá ho kromě funkčnosti i estetika a má smlouvu s pojišťovnou. (Vím, že plomby pojišťovna nehradí, ale pokud bych tam byla spokojená, tak u něj zůstanu)

Moc děkuji za odpovědi :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

350
9.3.20 17:42

V první řadě najdi jiného, schopného zubaře. Řekni mu vše co tě trápí a co by sis přála. Já myslím že by to zase neměl být takový problém… Taky mám špatné zkušenosti od dětské zubarky (úplně stejné jako ty, všechno v pořádku a když jsem přešla k dospělé předělávala mi celou hubu)…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.3.20 17:52
@el.leanor21 píše:
V první řadě najdi jiného, schopného zubaře. Řekni mu vše co tě trápí a co by sis přála. Já myslím že by to zase neměl být takový problém… Taky mám špatné zkušenosti od dětské zubarky (úplně stejné jako ty, všechno v pořádku a když jsem přešla k dospělé předělávala mi celou hubu)…

Já se snažím hledat, ale radši bych věděla, jestli je to vůbec možné odstranit tu šeď, abych věděla, jestli mám investovat do lepšího zubaře. Už jsem byla u 2 zubařů a zklamali, takže už nechci riskovat. Každý, kdo měl smůlu ví, kolik to stojí nervů a pěnez tyhle zklamání. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
3184
9.3.20 17:56

Jo to byly ty klasicke zubarky, pak člověk prejde k nekomu kdo vi co je rentgen a nestaci cumet kolik ma mezizubnich kazu atd. Ale mi teda uz jako decku dali na predni zub bílou plombu.. amalgan je hnus

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1419
9.3.20 18:06

Zkus tady: http://zubar-praha8.cz/ jestli to jde, tak tady ti pomůžou :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1631
9.3.20 18:08

Za mě doporučuju Chevydent. Jsou na Čerňáku, ale neuvěřitelně lidský přístup, ceny supr, mají smlouvy s pojišťovnami.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
818
9.3.20 18:13
@Anonymní píše:
Ahoj, omlouvám se za anonym, ale je mi to trapný.

Od malička jsem chodila k jedné zubařce, která mi úplně zničila zuby (nevšimla si žádných kazů a podobně), vždy mě pochválila, že si hezky čistím zoubky a poslala mě domů. Byla to školní zubařka a zničila tak zuby opravdu téměř celé základní škole, která tam chodila. Rodiče mě pak přehlásili k jiné zubařce, která mi našla hned asi 7 kazů a kompletně předělávala celou pusu. Byl to horor, protože sice vyřešila zmizení kazů, ale tvrdila nám, že jako dítě do 18 nemůžu dostat bílou plombu, protože prej stále ještě rostou zuby nebo co. Takže mám příšerný zuby, protože mi nahoře vepředu prosvítají plomby a co je horší, šla jsem k ní před asi 2 rokama, kdy jsem si našetřila nějaké peníze, jestli by mi nevyměnila postupně plomby za bílé hlavně u předních zubů a ona mi vyměnila jednu plombu a zůstalo tam dost vidět to šedivé zabarvení. Takže můj problém vůbec nezmizel. Vypadá to hrozně.

Nemá někdo z vás zkušenosti s výměnou plomb? Existuje vůbec nějaká šance, že se to šedivé zabarvení dá odstranit? Slyšela jsem totiž, že to nejde. Jsem mladá holka a bojím se usmívat. Taky se chci zeptat, jestli by někdo nevěděl o dobrém zubaři z Prahy, který mu s tímto problémem pomohl a zajímá ho kromě funkčnosti i estetika a má smlouvu s pojišťovnou. (Vím, že plomby pojišťovna nehradí, ale pokud bych tam byla spokojená, tak u něj zůstanu)

Moc děkuji za odpovědi :hug:

Taky mám jeden šedivý, je to mrtvý zub a mam hodně plomb ještě z dětství. Několik let nazpátek jsem začala chodit k nové zubaře, která mi všechny plomby vyměnila za bílé a až mi sundají rovnatka, tak mi bude dělat i fazety (na předních zubech), právě kvuli tomu šedivému zubů a kvůli tomu, že už mám zuby hodně spravované, tak i na zpevnění..kdybys chtěla dám ti na ni kontakt, fakt mi hodně pomohla i manželovi.. ale celkově už mě to vyšlo hodně draho

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
479
9.3.20 18:14

TopDentClinic P7 - Holešovice. Zaplatíš si celkem dost, ale špičková kvalita nikdy nemůže být zadarmo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.3.20 18:18
@Andrejka13 píše:
Taky mám jeden šedivý, je to mrtvý zub a mam hodně plomb ještě z dětství. Několik let nazpátek jsem začala chodit k nové zubaře, která mi všechny plomby vyměnila za bílé a až mi sundají rovnatka, tak mi bude dělat i fazety (na předních zubech), právě kvuli tomu šedivému zubů a kvůli tomu, že už mám zuby hodně spravované, tak i na zpevnění..kdybys chtěla dám ti na ni kontakt, fakt mi hodně pomohla i manželovi.. ale celkově už mě to vyšlo hodně draho

Určitě budu ráda za jakýkoliv kontakt. Děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
818
9.3.20 18:21
@Anonymní píše:
Určitě budu ráda za jakýkoliv kontakt. Děkuji :kytka:

https://www.dentmedico.cz/…a-brokesova/. Jsou tam i recenze, tak mrkni. Ať ti to dobře dopadne :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.3.20 18:26

@Andrejka13

Děkuji moc. I všem ostatním :srdce: :kytka:

Ještě otázka… ta fazeta je vždycky nutná nebo když zub vypadá dobře, ale prosvítá jen ošklivý šedý vnitřek, dá se to nějak vybrousit? Neví někdo? :)

• Nahlásit
  • Citovat
1230
9.3.20 21:22

Asi tě moc nepotěším.., tuhle výměnu starých plomb za bílé jsem řešila se svou dentální hygienistkou a říkala, že výměnou si člověk moc nepomůže, jelikož amalgan sklovinu v okolí barví a toho už se zbavit nejde.. :roll: ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama