Suchá pleť? Svědění a šupinky

8936
12.12.10 20:43

Suchá pleť? Svědění a šupinky

Ahoj holky, moc vás prosím o radu.
Po porodu se mi úplně změnila pleť. Mám hodně rozšířené póry, teď navíc se přidalo hodne silné svědění, pleť je napjatá a mám na ní jakoby šupinky, něco jako lupy, ale na pleti :oops: :poblion: . Je to suchá pleť? A máte prosím nějaký osvědčený krém, který bych mohla používat? Snažím se mazat co nejvíc mastnými krémy, ale je to čím dál horší, nepomáhá ani bambucké máslo. Zatím mažu jenom přírodní kosmetikou a oleji, ale nepomáhá nic :cert:
Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

QQQQ
12.12.10 20:49

Já nedám dopustit na EXCIPIAL U LIPOLOTIO! Nejlepší krém, co jsem měla. Synovi se teď to co popisuješ oběvilo na tváři-šupinky a už po jednom namazání večer bylo ráno poznat zlepšení. Znáš ho?

• Nahlásit
  • Citovat
8936
12.12.10 20:53

Znám, koukala jsem na něj i tady v diskuzích, ale všude je napsáno, že se nesmí používat déle než 5-6 týdnů a pak vysadit, takže by to šlo používat jenom přechodně a pak bych stejně musela hledat něco jiného :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1903
12.12.10 20:58

Jsem zvědavá jestli někdo ještě poradí, protože já mám přesně to, co popisuješ. Póry, nos mastný jak blázen, čelo taky, a přitom táhne, pálí a šupinatí :cert: Mě teda docela pomáhá jílová maska, po ní je to na den dobré, ale jak použiju krém tak znova. nemůžu taky přijít na to jaký krém koupit. Ale ta maska je fakt dobrá, to je změna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
QQQQ
12.12.10 20:59

A na zmírnění potíží ze začátku? Je fakt výborný, krásně se vsákne. Já ho používala i pro mimi a o těch 5-6 týdnech nic nevím :oops: jdu prostudovat př. leták! Občas ho použiju když mám suché ruce, ale to je už asi moje zhýčkanost :oops: (je drahý)

• Nahlásit
  • Citovat
24320
12.12.10 21:02

Mastné krémy bych řekla, že nepomůžou a jen to zhoršujou :nevim:
Moc přírodní to asi nebude, ale byla jsem spokojená se zelenou vyrovnávací řadou Optimals balance, denní a noční krém… Od Oriflame
Nebo dražší asi bude Normaderm od Vichy, nezkoušela jsem, ale četla hodně chvály.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
187
12.12.10 21:11

Šupinky mám taky, excipial používám. Napsala mi ji kožařka. Je to emulze, musím si mazat ruce, nohy, … Zvlášť nohy mě svědí od kolen dolů, že bych si je kolikrát rozškrábala do krve. Emulze je na dlouhodobý mazání, jednou namazat za den ale nestačí. Musíš víckrát.
Potíže s kůží jsou u žen nejvíc po porodu, na tvým místě bych se šla poradit na kožní. Nač se zbytečně trápit, hlavně, aby se ti to nezhoršilo. Napíše ti, co potřebuješ a budeš mít klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2616
12.12.10 21:37

Taky po porodu změna. Kdysi naprosto bezproblémová pleť se v těhotenství stala černou můrou- jebáky VŠUDE a naprosto nezničitelné, po porodu pleť lepší, záda, krk a dekolt naprosto bez potíží, ale na obličeji nečistá, rozšířené póry se sklonem k ucpávání atd. a do toho přesně ty suché, svědivé šupinky, které se mi začly dělat po jakémkoliv přípravku na čištění pleti (voda, gely, mléka, různé značky…). A ani dva měsíce po odstavení se očekávané zlepšení nedostavilo… :cert: Koupila jsem si teď nemastný pleťový krém Essential od Garnier. Kelímek v papírové krabičce, zelený, asi za 135 Kč, mám ho pár dní a je super. Krásně voní, má hodně příjemnou konzistenci, zvláční, zklidní, hydratuje, ale nenechává mastný film, vážně jak slibuje nápis :palec: A už po těch pár dnech (na vyčištěnou pleť) dvakrát denně a je to dost úleva. :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
187
12.12.10 21:40

Taky si musím pleť vyčistit. Každý večer před spaním pleťová voda, čisticí emulze a pak teprve patlám krémy. Ráno jen pleťová voda a denní krém. Čištění je základ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8936
12.12.10 21:40

Tynko ten zeleny Garnier jsem mela, pro okamzitou ulevu dobry, ale rano nebo za par hodin to bylo stejne :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2616
12.12.10 21:57
Fen-fire píše:
Tynko ten zeleny Garnier jsem mela, pro okamzitou ulevu dobry, ale rano nebo za par hodin to bylo stejne :evil:

No tak to je teda na prd, to je jasný… Každá pleť je prostě jiná a ještě to mraky věcí ovlivní a pak co funguje jedné, jiné vůbec. :pankac: Asi nejlíp poradí fakt jen kožní dr., ten to zhodnotí celkově. Taky se chystám, protože moje pleť mi čím dál víc otravuje život a to nejsem žádná primadona :-?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8936
12.12.10 22:21

Tak holky procitam i dalsi diskuze na netu a zatim vede ten Excipial a hodne si jeste holky chvali Cetaphil :think:

http://www.lekarna.cz/…dratant-50g/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12980
13.12.10 13:36

Plet mám celý rok suchou, ale jak příjdou mrazy a plískanice, dělají se mi šupinky a lišeje.
Nezabral ani excipial, ani mastné krémy..
Nejvíc mi zabírá když si vezmu jelení lůj ( tu tlustou tyčku) a namažu si s tím večer obličej. Já vím, zní to divně a dost lacině, ale pomohlo mi to víc, než drahé krémy.

Takže vyzkoušet to můžeš - moc za to nedáš, je to levné, takže když to nezabere, nic se neděje!!!
http://www.zbozi.cz/…eni-luj-28g/?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2835
30.12.10 13:39

tak na suhcou plet je excipial, pak je výborný garnier,na ten si nemohu stěžovat, na chuchou plet v obličeji si kupuji denní krém od balei není mastný, rychle se vstřebá a je příjemný..

dneska jsem se dočetla že na rozčířené pory je dobrý odvar z čřerého čaje a plachovat jednou až dvakrát denně.. uvidíme.

udělala jsem si ještě kvasnicovku… kvasice naředit budto mlékem nebo vodou na kašičku a nanést na obličej.sice to smrdí, ale pak je plet výborná

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5825
11.1.13 10:21

OBNOVUJI

Mám dle kosmetičky smíšenou pleť-klasickou T zonu- mám po obličeji ale šupinky.
Ať se namažu čímkoli, co mám doma, stejně se toho nezbavím a nemůžu si dát ani make up- ty šupinky jsou strašně vidět.
Můj problém je v tom, že mám strašně citlivou pleť. Stahuje mě i voda a kdejaký krém i třeba na citlivou pleť mě štípe a zrudnu :-( Peeling jsem zkoušela u kamrádky- ale štípal a stáhnul se mi celý obličej. Měla jsem i kozí kosmetiku- nevyhovovala. Kožní mi taky dala nějaké patoky, které nezabrali.

Poradí mi někdo nějakou kosmetiku? A jak o pleť pečovat? Asi nestačí koupit jen krém, že? Bude to chtít peťovou vodu atd atd.
Díky za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama