Sunar x Nutrilon

65
7.6.07 11:56

Sunar x Nutrilon

Ahoj všichni, mám velké dilema. :) Včera jsme se vrátili s dvojčátkama domů z porodnice a já jako neschopná máma nemám mlíko a tak musíme být výhradně na umělé stravě. :( V porodnici říkali, že záleží na nás jakoou stravu zvolíme a tak ujsme šáhli po sunaru s finančních důvodů, že ho vyzkouošíme a kdyby neseděl, tak samozřejmně přejdeme na jinou stravu. Jenže dneska jsem mluvila s porodní poradkyní a ona na mně vyjela, že sunar je to nejhorší co můžu klukům dát, že jedině nutrilon, případně Bebu. Proto prosím kdo máte se sunarem jakékoliv zkušenosti, napište mi je. Mně jenom připadá divné, že kdyby byl tak špatný, jestli by se vůbec mohl prodávat. :? Moc všem děkuji za radu.
Megy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

28414
7.6.07 12:07

Ahoj, s tvým problémem ti moc nepomůžu, mi začli dávat UM až po pátém měsíci, vyzkoušeli jsme toho dost. Po Hippu blinkal, to samé po Sunaru, tak jsme koupil Nutrilon v plechovce proti ublinkávání, pak jsme zase přešli na Sunar.
ALE :! :! :! Rozhodně nejsi neschpná máma, že nemáš mléko, nebo že ho máš a nedaří se ti kojit dvojčata (nebo, že toho máš nad hlavu). Proboha kdo ti to řekl :?: :! Prostě najdeš pro svý dva prcky mlíčko, co jim bude chutnat a hotovo, jsi určo dobrá máma a budeš dobrá, začátky jsou vždycky nanic, ale to se brzy spraví, navíc ty pitomý hormony :wink: Hlavně se nestresuj, je spousta mamin, co nekojí, tak hlavu vzhůru :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22315
7.6.07 12:10

Megy ahoj
Gratuluji k miminkam

No co se tyce mlik..............my snad vyzkouseli vsechny, sice jsem 4 mesice kojila a pak rovnou byla na AR mliku od Nutrilonu- byl to fakt drahy spas
pak sme presli na Hamilon a nakonec skoncili u sunaru

Se vsema jsem byla spokojena jak ja, tak i malej…
Mozna na ty prvni mesice bych dala ten Nutrilon tu jednicku a pak s prikrmama bych to stridala co jim chutna, resp. co je k mani vyhodne…

Urcite tu jsou maminky co budou propagovat jenom nutrilon ale ja spise taky koukala na akce a hlavne ze malemu chutnalo

Jine by to bylo kdyby ste museli treba mit specialni mlicka. treba to jako my antirefluxni, to dela jen Beba a Nutrilon, nebo HA

Ty si maminka a musis sama nejlepe vedet, co detickam chutna..........taky nekdo ma po Nutrilonu, nebo i jinych mlickach treba zacpu, nebo prujem..... holt, mela by ti detska lekarka nabidnout vzorky UM, at nekupujes zbytecne a nevyhazujes pak

Je to docela dilema..........
Ale rozhodne SUNAR je kvalitni mleko, je levnejsi, treba je to tim ze u Nutrilonu platis hlavne znacku........i dle slov nekterych lekaru co znam

Hodne stesti s flaskama

Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
198
7.6.07 12:20

Mě doktorka řekla. že když Sunar, tak jedině Premium(pro takhle malé
mimi). Vyjde o 3Kč/100g levněji než Nutrilon.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36
7.6.07 12:23

Megy - já osobně si myslím, že je to fakt jedno, nevím z jakého důvodu v porodnicích doporučují právě zmiňovaný Nutrilon. Já jsem prvního syna nekojila, domů jsem přišla s Nutrilonem, který jsem za pár dní vymněnila za Sunar. Pořád křičel, dávka která měla stačit, nestačila, proto ta změna.Nijak mu to neublížilo a žádné problémy nemá. Kdyby to bylo mléko nevyhovující, tak se nemůže dostat přece na trh, toť můj názor. Štve mně věčná propaganda, co je nejlepší, každý ať si vybere, co bude jemu, a hlavně mimískovi nejvíc vyhovovat.
A hlavně se netrap kvůli kojení, rozhodně to neurčuje, jestli jsi nebo nejsi skvělá matka :! :! :!
A zdravím paní porodní poradkyni, takové jsou nejlepší, oni v našich dobách měli právě onen sunar :! :!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
574
7.6.07 12:24

Ahoj,

jak jsi přišla na to, že jsi neschopná matka když nekojíš? To je právě ta propagace kojení na každém rohu. Číhá to všude.

Ty třeba kojit nemůžeš, nebo nevím proč, ale takové slavné herečky se kojení vzdávají dobrovolně aby náhodou neměli vytahaný prsa. Fakt se tím vůbec netrap. Někomu to holt jde a někomu ne. Nejsme každý stejný.

Já osobně kojila 2,5 měsíce. Pak jsme používali jen sunar. Byla jsem s ním naprosto spokojená, jak cenou, tak že malé chutnalo. Vůbec to není horší mléko, jen je cenově dostupné a neplatíš za značku.

Rozhodni se sama jakou značku chceš používat a za tím si stůj.

Přeju hodně pevných nervů a měj se hezky.

Šárka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11935
7.6.07 12:30

Proc by si mela byt spatna mama kvuli tomu ze nekojis 8O 8O 8O? Standa je taky na UM a kojila jsem jen par dni a to jeste castecne, takze jen kvuli tomu ze nekojis nejsi spatna mama :)

a co se tyce mlik my jsme od zacatku na Nutrilonu ale vyzkouseli jsme vsechny mlika, z porodnice jsme sli na Bebe, ale po ty silene blinkal a trpel na prdiky, tak sjme zkusili Sunar, nam nevyhovoval, ale spis jen tim ze malinko jinak chutna a prckovi proste nesel a jsme na Nutrilonu :) a nevidim duvod proc by mel byt sunar nejake spatne mliko ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
842
7.6.07 12:47

ahoj Megy, tak já tě můžu uklidnit, mám také dvojčátka a už od narození byli na UM, do tří měsíců zčásti kojení a dokrm UM a pak už jen UM. co se týče mlíčka, tak já zvolila Nutrilon a to na radu mé doktorky a i v porodnici. Hlavně z toho důvodu, že Románek mi blinkal, protože má reflux, takže Nutrilon A.R. z toho důvodu. Vím že je to finančně náročný, ale pro mimča jsem to investovala, ještě doporučují tu Bebu, ale tu kluci nechtěli vůbec. Tyhle dvě mlíka se propagují pro děti nejvíce, mají složky pro posílení imunity. Ale samozřejmě si myslím, že pokud se rozhodneš pro Sunar, nebude to špatné. V dnešní době je prostě větší výběr mlík a ty si můžeš vybírat. Kluci měli teď 10 měsíců a tak jsme začali kupovat Hami 3, ale jinak jsme používali ten Nutrilon.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3492
7.6.07 13:06

Ahoj,

my jsme na sunaru od šesti týdnů a nemáme s tím problém. Od doby co se dělá premium tak kupuju ten. Adámkovi chutná a já jsem s ním taky spokojená :D Je pravda, že v období kolem třech měsíců hodně přibíral teda víc než by asi měl, ale už to dávno vylítal :wink:

Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2649
7.6.07 13:44

Je to jen o penězích vražených do reklamy. Některé porodnice mají uzavřené smlouvy s Nutricií (Nutrilon), další s Nestle (Beba). Tyhle 2 značky dávají nejvíc peněz do reklamy a prostředků podpory prodeje. Stejně tak uplácejí lékaře, vozí je na různé semináře do zahraničí, platí dovolené, atd. jen aby doporučovali jejich produkt.

Myslím, že ta mlíka jsou většinou stejnáa všechna jsou kvalitní. Důležité je složení + to, jestli jsou něčím obohaceny (probiotika, prebiotika, atd.) Ten vylepšený Sunar bude srovnatelný s výše uvedenými značkami, je levnější, protože tolik neutrácí na reklamách.

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
65
7.6.07 13:53

Ahoj holky, moc všem děkuji za odpovědi. S tou špatnou mámou jsem to myslela obrazně, všude se pořád říká, že kojení je pro mimísky to nejlepší a já když po týdenním marném snažení v porodnici řekla, že to nejde a tudíž už to zkoušet nebudu, protože ze zdravotních problémů, bych mohla kojit stejně jenom 3 měsíce, tak se na mně dívali jako na nějaký přízrak, který odmítá dát mimískům to nejlepší. :)
Ještě jednou moc všem děkuji.
Megy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
7.6.07 13:56

Grrrrrrr!!!!

Ty nejsi neschopná máma!!!!

To za prvé. Na kojení opravdu nezáeží kvalita mámy a myslím to vážně, upřímně a tak jak to říkám. TAK. Strašně mě štve, jak se dobrá máma smrskla jen na kvalitu svých prsních žláz… O tom to fakt není.

A za druhé - Sunar dělá myslím i mléko pro novorozence, že? Pokud ano, s klidem ho používej, jen si zpočátku nedělej moc zásoby a sleduj, co miminka na to - pokud budou dobře prospívat, neřeš to a používej ho dál. Pokud prospívat nebudou, bude asi čas na změnu.
Věř, že kojenecká strava je v ČR opravdu pod důkladnou kontrolou, takže rozdíly v mlécích dělá z větší části jen marketing…

Moc gratuluju k miminkám a přeji polovinu starostí a dvojnásobek radosti :)

lesina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
7.6.07 14:01

Jo a porodní poradkyni pošli do háje zelenýho (no, původně tu bylo napsáno něco jiného, ale Ada by řekla: „nenene, to se nežíká“ a tak jsem to změnila) :-)
L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
853
7.6.07 14:25

AHOJ…já teda kojila tak nevím, ale když sem sháněla po příkrmu, že e mi zdálo, že malému nestačí nebo sem potřebovala odjet a nechat nějaké mléko, tolik na odstříkání sem neměla byl mi tehdá doporučen ve 2lékárnách ze 4 právě Sunar, prý nejvíce nahrazuje mateřské mléko.My s ním neměli problém.Jednou to už byl starší sme si vyměnili s kámoškou 2dávky mík oni měli Nutrilon a náš to nechtěl.Kámošky malá se chytla na Sunar tak na něj pak přecházeli.
To, že nekojíš bych si hlavu nedělala..prostě to nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
7.6.07 14:42

Nevím, co by mělo být na Sunaru divného, v porodnici, kde jsem rodila dokrmovali mimina (pokud nebylo vyhnutí) HA Sunarem 1.
Kojím a dokrmuju, malá prostě nemá dost, Nutrilon nám nevyhovoval (špatně se jí po něm kadilo a moc prdíkovala), zkusila jsem Babylove 1 z DM, nejlevnější, co jsem na trhu objevila, 129,–Kč za 800g balení a jsem spokojená. Můžu si dovolit pro své dítě klidně i dražší UM, ale nevím proč, výčitky za to, že neutratím za krabici mlíka tři stovky nemám.
Pokud ti poradkyně řekla to co jsi napsala, radím změnit poradkyni.
Všechna mlíka na trhu jsou schválena pro výživu malých dětí, jsou pečlivě kontrolována a je jen na tobě, které vám vyhovuje.
Bára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama