Reklama

Svatba jen se svědky? A kde se vzít?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.18 12:37
Svatba jen se svědky? A kde se vzít?

Ahoj, kdo jste se brali jen se svědky, co vás k tomu vedlo a nelitovali jste později toho, že jste na svatbě neměli rodiče?

U nás je situace s rodiči vztahově komplikovaná - budoucí tchýně mě partnerovi rozmlouvala už před tím, než mě osobně poznala, protože jsem po vážném úraze. Během vztahu, z něhož máme malou dcerku, se snažila vztah narušit. Je klid až od doby, co s ní partner promluvil a já s ní vůbec nepřijdu do styku. Moji rodiče zas těžce nesou, že jsem si dovolila se osamostatnit, takže se mnou komunikují jen když něco potřebují, ale mého partnera mají rádi a s ním se stýkají. Psycholog nepomohl, rodiče dorazili jednou a víc už nepřišli. Uvažujeme proto o svatbě jen my dva a svědci, což jsou lidé, kteří jsou v našich očích k nám i našemu vztahu 100%-tní. Jen dodám, že u obou jde o první svatbu a je nám 40.

Další téma je kde se vzít. Kdyby to proběhlo jen ve 4 lidech, tj. my dva a svědci, radnice mi přijde strašně neosobní místo. Poraďte, jak jste vybírali vy a jak jste se rozhodovali, když jste zvolili svatbu jen se svědky :kytka:


Reklama

Reakce:
 
smurfka
Nadpozemská drbna 29544 příspěvků 18.09.18 12:41

neměla jsem jen se svědky, ale menší určitě..
vzali jsme se na zahradě RD..
dnes je to jednoduché..chcete park? chcete kapličku v lese? chcete někde na vrcholcích hor. Oddávající přijede kdekoliv ( kde je to alepson minimálně důstojné )

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.18 12:46

my jsme take chtěli a měli jen ve 4, a museli jsme na radnici (nebyla možnost volby místa v daném terminu, byla jsem v pokročilém stadiu těhotenství). Nelituju toho ani trochu, tchyně to sice ani po roce nestravila, ale ona ma na všechno tak jasný názor, ze jsem rada ze aspoň tohle jsme si mohli malinko udělat po svém a v klidu. Kdyby me netlacil čas, vybrala bych si místo jak píše @smurfka anebo bych zkusila zahraničí, to se asi rodičům lépe vysvětli…Hodně štěstí, at vám to vyjde jak si představujete! :)

 
Uživatel je onlineMar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19516 příspěvků 18.09.18 12:49

Oddávající ti dnes přijedou opravdu skoro kamkoliv, po domluvě.
Takže jestli se chcete vzít uprostřed lesa u pohanských kamenů, tak je to fakt na vás (tam možná budete muset toho oddávajícího dovést, jinak netrefí :jazyk: ). Je to jen na dohodě.

Nebo jiní dělají svatbu bez rodičů, ale s kamarádama, takže se sejde třeba deset lidí.
Pokud bych nechtěla radnici, tak bych asi vybrala místo, ke kterýmu máte nějaký vztah, potkali ste se tam, bydlíte tam, jezdíváte tam na dovolenou, ona i spousta větších hradů/zámků/kláš­terů má malou kapli třeba, tak se poptat, myslím, že by klidně mohla být malá svatba na místě, kde ste si dali první rande, pokud to nebyl zrovna hřbitov nebo místní diskárna :mrgreen: …, nebo to místo něčím přitahuje vás dva osobně. Když ti napíšu, že znám krásnou kapličku v Horní Dolní, tak tam asi nepojedeš ;)

 
Lainaire8
Ukecaná baba ;) 1494 příspěvků 18.09.18 12:55

Taky chceme jen se svědky. S rodinama to máme divoký oba a kamarády, kamarádky fakt jen po jednom ty nej a ti by právě šli za svědky.. Nevíme teda ještě kde se brát, ale po tom určitě zajdeme všichni čtyři (plus naše děti :lol:) na oběd do naší oblíbené restaurace a pak asi domů, možná posedime na zahradě, popije se, to se uvidí. Jsme spolu už docela dlouho, čekáme třetí dítě, takže to nijak velkolepý mít nepotřebujeme, hlavně v pohodě kvůli dětem :mrgreen:

 
Lainaire8
Ukecaná baba ;) 1494 příspěvků 18.09.18 12:57

A jinak jsem taky pro přírodu, někde venku :palec:

 
Lalelale
Ukecaná baba ;) 2121 příspěvků 18.09.18 13:01

Moc se mi líbí nápady na svatbu v přírodě. Jinak ve tvém případě si myslím, že nepozváním rodičů opravdu o nic nepřijdete ani jeden. Jejich chování je velmi smutné. jestli děláte svatbu pouze se svědky jen proto, že vám je blbé pořádat velkou svatbu bez rodičů, tak toho bych se taky nebála, nebudete zdaleka první ani poslední.

 
kokos12
Nováček 2 příspěvky 18.09.18 13:27

Ahojda, já bych se vůbec netrápila svatbou ve čtyřech, svatbou na radnici, venku, atd…atd… Podívej máš to už i tak dost komplikované a dle mého názoru je v konečné fázi stejně nejdůležitější ten druhý, který se rozhodl a chce už po zbytek života stát po tvém boku… což asi podle toho co si psala bude… Takže holka jestliže máš tolik starostí kolik máš… udělej to tak jak chceš ty a vůbec se ohlížej kolem sebe, je to tvůj život… já osobně Vám budu akorát přát ať Vám to vyjde… :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
rozmaryna1234
Zasloužilá kecalka 621 příspěvků 18.09.18 13:39

Na svatbě ve 4, nevidím nic špatného, když jsou příbuzní takový. Obřad si udělejte třeba někde v přírodě, na oběd si zajděte do oblíbené restaurace a večer třeba grilování na zahradě. Kamarádka se tak vdavala před 20lety a dneska by to udělala stejně, vztahy v rodině měla strašné, jen na ne zapomněli v restauraci, prý nebylo dřív tolik zvykem mít svatbu o 4lidech.

 
Hadumi
Extra třída :D 13395 příspěvků 18.09.18 14:10

Měli jsme jen se svědky, chtěli jsme to tak a nelitujeme. Měli jsme to na radnici. Chtěli jsme to mít co nejrychlejší, takže jsme vynechali vše, co nebylo povinné. Pak jsme si se svědky zašli na večeři.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.18 14:58

Pokud to tak oba chcete, tak to udělejte, je to váš den. My to tak udělali, i když vztahy s rodiči byly naprosto v pořádku, věděli o tom. Brali jsme se na zámku a bylo to krásné. Prosím anonym nebo smazat


Reklama

 Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Věra Špinarová bude mít svou sochu. Bohužel připomíná úplně někoho jiného

V Ostravě došlo k slavnostnímu odhalení bronzové sochy Věry Špinarové.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >