Svědění, červené fleky, pocit pnutí, pálení na obličeji

5903
10.1.14 17:55

Svědění, červené fleky, pocit pnutí, pálení na obličeji

:mavam: :mavam:
Začala bych asi tím, že mám problémy s pletí. Mám ji extrémně citlivou. Po umytí vodou mě pleť stahuje, občas pálí.
Vyzkoušela jsem už kde co. Kosmetiku jako mary kay, kozí kosmetiku, biodermu atd atd.
Před vánoci jsem se zaradovala, že jsem konečně našla něco, co mi vyhovuje- vichy. Koupila jsem si pleťovou vodu a krém na citlivou a dehydratovanou pleť.
Používám cca 3 týdny a super.
Ovšem před 2 dny mě kolem 4té odpoledne začala svědit kůže na bradě a postupovalo to přes celý obličej. Celý mě svědil a pálil, jako, kdybych ho měla v jednom ohni.
Také jsem tak vypadala. Celá rudá a po celém obličeji ještě více rudé fleky.
Opakovalo se to i včera a dnes (i když už 2 dny vichy nepoužívám)
Včera jsem se namazala jsem se měsíčkovou mastí, dnes modrou niveou a nic nezabírá.
Mám pocit, že se udrbu :-( Žádné nové jídlo, ani aviváž, ani mýdlo atd nemáme.
Nevíte, co to může být? Budu muset asi v pondělí naklusat ke kožní, ale do té doby se asi zblázním. Je zvláštní, že to začne vždy tak kolem 4té odpoledne.
Díky za každou radu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
576
10.1.14 18:00

@Janča1212 a vyzkoušela jsi z lékárny ambiderman krém a jarišovu vodu? Mé mamce to doporučila doktorka na kožní nesnesla ani modrou niveu a tohle je super. Nemáte doma fenistil kapky, určitě jako první pomoc pomůžou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5903
10.1.14 18:03

Jo, kapičky mám. Hned si je vezmu, to mě nenapadlo. O těhle věcech jsem neslyšela, ale asi vyzkouším. Užfakt nnevím, co bych si na ten ksicht mohla dat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
576
10.1.14 18:07

No jsou to vlastně základní složky do všech krémů mastí atd. takže naprosto čistý bez čehokoliv co by mohlo dráždit :D a ani to nejsou žádný závratný sumy na zkoušku stačí i malé množství mají to na váhu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5903
10.1.14 18:13

No, ale o víkendu se asi zblázním. Pálí to, jako cert

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2499
10.1.14 18:20

Ahoj, mám taky šílené problémy s pletí i kůži na těle. Kožní mi doporučila Basic 90 mast(větší podíl oleje)nebo Basic 30 krém(malý podíl oleje )Užívá se i na obličej a tělo. Mám tu 90 a jsem nadmíru spokojená. Je to bez parfemace, parabenů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2591
10.1.14 18:26

@Janča1212 Ahoj. Taky doporucuji Jarishovu vodu misto klasicke vody na oblicej. Po Vichy jsem mela seboroickou dermatitidu. Lecila jsem se s tim 2 mesice na koznim. Vypadalo to strasne. Nejdriv jako vyrazka, pak strupy. Na brade a kolem pusy.
Dali mi kortikoidy, Jarishovu vodu a nepouzivat zadnou kosmetiku.
Drzim palce, at se toho brzy zbavis. Uz to bude pet let a zatim bez recidivy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2499
10.1.14 18:31

No jo, hlavně že je to Vichy tak drahé a co znám holky, co ho používaly, tak měly problémy. Já sama si koupila LaRoche pro citlivou atopickou pokožku a problémy s ním jsem měla hrozne. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2591
10.1.14 18:34

@Janča1212 Taky mam citlivou plet se sklonem k cervenani. Reaguje na teplo, zimu, stres…Pouzivala jsem La Roche Posay a parada. Ted jsem presla na Mixu, kvuli financim a take spokojenost…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Tattiana
10.1.14 18:35

Nevím, zda to souvisí, ale pnutí a pálení v obličeji jako po slunění, může být z nedostatku tekutin v těle. Ale to bys musela odzkoušet.

Já to tak třeba mám, když málo piju, tak odpo mě pálí celý obličej a zčervená. Rožšíří se mi i žilky na líčkách. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
2591
10.1.14 18:38

@Gábííí Tak ja byla s La Roche spokojena. Pouzivala jsem radu Toleriane a Rosaliac. Pred tim jsekntaky zkousela kde co. Ted jsem spokojena s Mixou. Ale celkove se mi plet ted zlepsila v tehotenstvi… :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2499
10.1.14 18:43

@Claire7 A můžu se zeptat, na tu Mixu jsem taky koukala, nevíš, mají i na citlivou, extrémně suchou pleť? No mně se po porodu pleť a kůže na těle zase zhoršila, ale jako těhotná jsem měla pleť jako dětskou prdelku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2591
10.1.14 18:52

@Gábííí Prave jsem si rikala, zda mi to po porodu zustane 8) Mam doma micelarni vodu, mleko a CC krem na citlivou plet. Taky jeden hydratacni krem. Zkus se poptat po vzorcich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5903
10.1.14 23:25
[cit@Claire7 píše:
@Janča1212 Ahoj. Taky doporucuji Jarishovu vodu misto klasicke vody na oblicej. Po Vichy jsem mela seboroickou dermatitidu. Lecila jsem se s tim 2 mesice na koznim. Vypadalo to strasne. Nejdriv jako vyrazka, pak strupy. Na brade a kolem pusy.
Dali mi kortikoidy, Jarishovu vodu a nepouzivat zadnou kosmetiku.
Drzim palce, at se toho brzy zbavis. Uz to bude pet let a zatim bez recidivy.

Tak začínám mít na tvářích suché fleky… Doufám, že je to to, co popisuješ ty… :,(
Já kurník taky musím mít všechno :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2591
20.1.14 11:21

@Janča1212 Ahoj, tak jak jsi dopadla?
Ještě mě napadl obličejový olej od Saloos - Avenia nebo Růže, používám, je parádní… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat