Syn mluví pouze anglicky

23.2.21 22:27

Syn mluví pouze Anglicky.

Syn, kterému jsou 2,5 roku se cca 2 hodiny denně věnuje tabletu. Díky němu se naučil mnoho věcí, ale často sleduje výuková videa pro batolata v angličtině. Nyní to vypadá tak, že srozumitelně téměř nemluví a když už nějaké to slovo nebo krátkou větu řekne, řekne jí anglicky. Česky nám jakžtakž rozumí a umí i poslechnout povel, ale věty říká většinou jen: „No, What happend, Thank you, What? atd atd.“ Má někdo podobný problém, a nebo ještě lépe: Někdo podobný problém vyřešil?

Příspěvek upraven 23.02.21 v 22:43

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31211
23.2.21 22:36

@Steeve0335
Omezit tablet. Syn se taky naučil třeba počítat do deseti nebo zpívat dětské písničky. Mluvit pořádně začal až někdy po 2,5 letech a teď pusu nezavře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
761
23.2.21 22:37

Problém je maminka. To že cpeš dítěti tablet :zed:
Chápu třeba na pohádky do auta a tak.

To je klídek viď když dvě hodiny nic nechce a neotravuje :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
264

Nestrkat dvouletému tablet, ale začít mu číst pohádky a dostatečně se mu věnovat. To by mohlo problém vyřešit. Jo a vůbec bych tomu neříkala, že mluví anglicky.. pár věticek. Já chápu, že se ti zdá syn geniální, ale angličtina je lehčí, jde dětem lépe, lépe se vyslovuje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23826

Chces rict, ze s nim mluvi tablet vic nez vy doma a proto nemluvi cesky? Protoze jinak mi to asi smysl nedava a reseni je vcelku jasne, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16388
23.2.21 22:40

Vypnout tablet a věnovat se mu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
761
23.2.21 22:43

@Ou ale to by přišla o svůj klid přece :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2076
23.2.21 22:45

Proč mu tam nepustíš, když už na to musí čučet, nějaké české pohádky? :roll: Však to je jasné, že když poslouchá 2 hodiny denně angličtinu, že tak potom i mluví :nevim: Zrovna v tomhle věku, kdy se dítě nejvíc učí mu strkáš do ruky tablet, proboha proč? Vždycky, když čtu takové diskuze jsem šťastná, že moje děti v 6 a 5 letech neví, co je tablet, mobil a počítač :kytka: A ani nevidím důvod, proč je na něco takového učit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.2.21 22:45
@Ou píše:
Vypnout tablet a věnovat se mu.

Naprosto souhlasím :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
964
23.2.21 22:46

Znam hodne multilingvnich rodin. Vetsinou to dite vstreba, zacne mluvit pozdeji, ale postupne vsemi jazyky. Nekdy se upne na jeden jazyk, ten nejjednodussi.

Ve vasem (trochu jinem) pripade myslim, ze se to srovna s nastupem do skolky. Ale tablet bych omezila jiz ted. Z rodiny ci pratel nikdo rodily mluvci asi neni a obavala bych se, aby si vytvoril spravnou strukturu materskeho jazyka. Vyukova videa jsou pekny doplnek, ale me hlavni zdroj pro matersky jazyk..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67530
23.2.21 22:49

A tomu nekdo tady veri? :-) spise provokace jak vysita :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31211
23.2.21 22:52
@Terezxx píše:
Proč mu tam nepustíš, když už na to musí čučet, nějaké české pohádky? :roll: Však to je jasné, že když poslouchá 2 hodiny denně angličtinu, že tak potom i mluví :nevim: Zrovna v tomhle věku, kdy se dítě nejvíc učí mu strkáš do ruky tablet, proboha proč? Vždycky, když čtu takové diskuze jsem šťastná, že moje děti v 6 a 5 letech neví, co je tablet, mobil a počítač :kytka: A ani nevidím důvod, proč je na něco takového učit…

Ono se tomu někdy holt nevyhneš. Třeba při distanční výuce. Holt doba kovidová.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5424
23.2.21 22:53
@blumen píše:
A tomu nekdo tady veri? :-) spise provokace jak vysita :)

Přesně :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.2.21 22:53
@blumen píše:
A tomu nekdo tady veri? :-) spise provokace jak vysita :)

Není… opravdu jsem čekal, že na diskuzním serveru získám radu a ne shit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.2.21 22:55
@Capretta píše:
Znam hodne multilingvnich rodin. Vetsinou to dite vstreba, zacne mluvit pozdeji, ale postupne vsemi jazyky. Nekdy se upne na jeden jazyk, ten nejjednodussi.Ve vasem (trochu jinem) pripade myslim, ze se to srovna s nastupem do skolky. Ale tablet bych omezila jiz ted. Z rodiny ci pratel nikdo rodily mluvci asi neni a obavala bych se, aby si vytvoril spravnou strukturu materskeho jazyka. Vyukova videa jsou pekny doplnek, ale me hlavni zdroj pro matersky jazyk..

Děkuji. Vážím si normálního názoru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat