Syn narozený v prosinci - kdy do školky?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
106
22.5.22 15:43

syn narozený v prosinci - kdy do školky?

Ahoj holky, mám synka narozeného koncem prosince - tento rok mu budou v prosinci tři. Ve školce by nám ho od ledna vzali, byli jsme již i na zápisu.

Kdo mate stejně narozená dítka, kdy jste je dali do školky? Od toho ledna v čerstvých 3 letech, nebo od dalšího září, tzn skoro ve 4? Udělaly byste to tak znovu nebo ne?

Ja mám dilema z toho důvodu, ze je mi trochu líto, ze to tak uteklo a za 7 měsíců najednou opět do práce a synek do školky a skončí tento nás režim, co máme teď. Synek je moc sikovny, upovidany, společensky. Dve dopoledne v tydnu už navštěvuje soukromou dětskou skupinku. Ja bych mohla pak nastoupit na místo, které se prave od ledna uvolní a upřímně, je to pro mě práce snu - finančně i náplní. Ale pořad se to ve mě pere, jestli s nim nemam byt ještě do toho září doma, ze tolik společného času spolu už mít nikdy nebudeme. S tím ale, ze to místo na mě samozřejmě čekat nebude a pak bych musela v září řešit, co dal. Mám velmi specificky obor a proste vím, ze takovou nabídku už opravdu nedostanu. Ale zas ten čas s mym detatkem, ach jo, jsem z toho taková namekko, jak to vše uteklo.

Co byste udělaly vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13321
22.5.22 15:56

Tak podle potřeby ne? Někdo se musel vracet do práce a někdo ně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1158
22.5.22 15:56

Na tvém místě bych asi vzala tu práci.
Já dávala kluka do školky až od září. Ale tam to bylo tím, že mi ho do školky nevzali. A ten poslední rok byl nejlepší. Už to byl parťák, takže jsme ve všední dny jezdili na výlety, lyžovat na prázdné sjezdovky atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1010
22.5.22 16:03

Pokud je možnost jít do práce, neváhala bych. Já to takto mám taky domluvené, jen s rozdílem, že synovi budou dva.Dva mu budou v listopadu, přes prosinec to nemá moc cenu řešit kvůli svátkům, ale v lednu by ho vzali do třídy dvouletých a já bych mohla nastoupit do práce, kde o mně ví a neměli by problém mě tam vzít. Ač by to zatím bylo na částečný úvazek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17810
22.5.22 16:12

Starsi deti sly cca ve 4.5r a 3.5r a nejmladsi dcera ve 22m do jesli, sla jsem do prace, mela jsem jako Ty nabidku v oboru, ktera se neodmita. Vsechno jednou skonci, no… Nelituji toho, nejmladsi dcera mela nejmensi problemy s prijetim skolky, mozna jak sla opravdu brzy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
370
22.5.22 16:28

Šla do práce, to stání dětí matce za zadkem v naší zemi až do x let stejně není tak prospěšné, jak se říká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
TRG
2900
22.5.22 16:32
@Laura215 píše:
Ahoj holky, mám synka narozeného koncem prosince - tento rok mu budou v prosinci tři. Ve školce by nám ho od ledna vzali, byli jsme již i na zápisu.

Kdo mate stejně narozená dítka, kdy jste je dali do školky? Od toho ledna v čerstvých 3 letech, nebo od dalšího září, tzn skoro ve 4? Udělaly byste to tak znovu nebo ne?

Ja mám dilema z toho důvodu, ze je mi trochu líto, ze to tak uteklo a za 7 měsíců najednou opět do práce a synek do školky a skončí tento nás režim, co máme teď. Synek je moc sikovny, upovidany, společensky. Dve dopoledne v tydnu už navštěvuje soukromou dětskou skupinku. Ja bych mohla pak nastoupit na místo, které se prave od ledna uvolní a upřímně, je to pro mě práce snu - finančně i náplní. Ale pořad se to ve mě pere, jestli s nim nemam byt ještě do toho září doma, ze tolik společného času spolu už mít nikdy nebudeme. S tím ale, ze to místo na mě samozřejmě čekat nebude a pak bych musela v září řešit, co dal. Mám velmi specificky obor a proste vím, ze takovou nabídku už opravdu nedostanu. Ale zas ten čas s mym detatkem, ach jo, jsem z toho taková namekko, jak to vše uteklo.

Co byste udělaly vy?

Hele, nemám vyloženě radu, ale když si to vezmeš kolem a kolem, tak:

• Je to práce / místo (tvých) snů. To jen tak znovu asi nebude k dispozici.
  • Dítě by na nástup do školky mohlo být zralé a zvládnout ho v pohodě.
  • Dát výpověď a vzít dítě ze školky můžeš teoreticky vždycky.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1006
22.5.22 16:38

Můj kluk je narozený pár dní před štědrým dnem a šel od září do školky a nelituji, září si zvykal, první týden trochu fňukal ale do 14 dnů byl ok a já od listopadu v práci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43211
22.5.22 16:39
@Laura215 píše:

Co byste udělaly vy?

Mně syna do školky nevzali, šel až další září. Do práce jsem šla, vypomohla babička. Jemu to jen prospělo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2422
22.5.22 16:44

Určitě bych šla do prace. Zvlášť když máš tak dobrou nabídku. Navíc máš i štěstí, že ti ho od ledna do té školky vůbec vezmou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4332
22.5.22 16:45

Mám taky syna na konci prosince. Do škol školky taky mohl jít v lednu v čerstvých 3 letech, ale nakonec nesel, nebyl na to ještě zralej. Sel až další září v 3 a 3/4 a i tak mel adaptaci hroznou. Dcera teď je letní a půjde v těch čerstvých 3, jsem dost zvědavá. Pokud by nemusela, ještě by nešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29377
22.5.22 16:45

Ja mám teda lednovou a půjde až ji budou 3 roky (tzn že při nástupu ji bude 3 a 3/4), u nás by dřív nevzali, nejsou pro tak malé děti místa, letos se nedostal syn, kterému byly v květnu 3 roky. Ale kdyby byla možnost dát dřív, tak bych to klidně využila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3623
22.5.22 16:47

Vzali mi dítě od září do školky s podmínkou nástupu od tří let, takže docházka od ledna. Že to byla docházka stylem tři dny ve školce a tři týdny s nemocí doma, to se bohužel stává a je třeba s tím počítat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1144
22.5.22 17:42

Pokud to ve školce už teď zvládá tak určitě do školky v lednu. Pokud budeš mít zkrácený uvazek tak úplně ideální

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
327
22.5.22 18:08

Dcera je lednová a šla do školky normálně září před narozeninami, ve dvou letech a třičtvrtě.
Bylo to naprosto bez problému, když teda pominu ty nemoce, tomu se nejde vyhnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat