Syn přestal chodit na záchod na velkou

307
23.5.21 10:00

Syn přestal chodit na záchod na velkou

Zdravím, syn má 2,5 roku. Už několik měsíců je bez plenek pres den, cca měsíc je bez plenek i v noci. Krásně si říkal o čurani i kakani. Je to tyden, kdy najednou všechny bobky začal dělat do trenek (kdyz nema trenky, tak prostě rovnou na zem, kamkoliv, jen ne do zachoda). I kdyz se zeptám, zda nechce kadit, tak rekne ne a klidne si za chvili capne a pustí to do trenek.

Muj dotaz zni: mam tomu dat proste čas a začne si znovu sam říkat nebo co bych měla dělat? Nechce se mi znovu davat plenu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
54122
23.5.21 10:05

Nemá doma malého sourozence nebo bratrance v okolí malé, že by je opakoval?
Vysvětlovala bych stále a stále do úmoru. Plenku bych rozhodně nevrátila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
849
23.5.21 10:57

@MaryJackie Můj syn má dokonce tři roky. Už rok chodí bez problémů čůrat, ale s kaděním je stále problém. Už nějakou chíli kadil do nočníku, a pak si zase začal říkat o plenu. Takže oznámí, že chce na velkou, dostane plenu, a po vykonání ji zase sundáme :zed: Jednu chvíli trpěl na takové ty psychické zácpy, takže já už se bojím ho do čehokoliv nutit a dostává prostě plenu. Lepší, než to zadržování, to byl očistec. A jen se modlím, ať už mu to konečně secvakne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35052
23.5.21 11:16

Poznala jsem paní, jejíž vnučka trpí psychickou enkoprézou ještě v 10 letech, občas se to stává i ve škole, když se jí nepodaří jít ráno. Děti se jí smějí, i když se snaží personál se třídou pracovat.
Prý chodí k psychologovi, dětskému psychiatrovi, zdravotní příčina byla vyloučena a potíže se přes veškerou snahu zúčastněných včetně personálu ve škole odstranit nepodařilo.

Já jsem se setkala u starších dětí s enurézou, s enkoprézou ne.

Dale mám v okolí spoustu dětí známých, kterým to dělalo problémy do 3 nebo 4 let. Plenu bych v klidu dala, vybavení bytu mám ráda a v praxi vidím, že děti, které mají tyto bloky, existují a špatně se to odbourává i laskavým a profesionálním přístupem, posíláním na záchod v pravidelných intervalech atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
307
23.5.21 12:19

@Kelsey Ma sestricku, ale už ji má 18 měsíců.

@Dobrej_tym Jenže on si právě ani neřekne, musel by mít tedy plenu na cely den. Driv si říkal uplne krasne a byli jsme takřka bez nehody. A pak najednou uz si říká jen o čurani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.5.21 12:40

@MaryJackie syn měl problémy do 9 let (kakání i čůrání) - ve školce, v družině, doma…jen na cestách a výletech si řekl

psycholog, neurolog, psychoterapeut, urolog, nefrolog, homeopat, kineziologie (ta velmi zabrala, ale za čas se to vrátilo), magnetická rezonance, EEG…

Vše více méně bez efektu, letos v únoru…ze dne na den…je to pryč.

Buď na něj milá, říkej mu, že do kalhot je to ee a choďte spolu kalhoty přeprat, pochval ho za úspěch…

Pamatuju si ty začátky…když jsemesi toho nevšimla, hovínka byla všude, pes to žral, na koberci…denně 6× převlíkat.

V noci byl v pořádku, to si v polospánku vždycky na WC došel.

Ve školce i škole skvělý přístup, nikdo se mu nikdy nesmál, učitelky měly pochopení. Ale každý nemá to štěstí.

Nejhorší byly kecy přátel a rodiny…zda už je ok, jak to řeším, a co na to řeknou ve škole a školce…ten tlak okolí mě dostával do velkého stresu.

Tobě přeji hodně trpělivosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
307
23.5.21 12:50

@Kazimíra Olejovka To společné preprani kalhot me nenapadlo, to zkusim. Dekuju moc!

Jinak ja ho nijak netrestam za to, že si neřekl. To vím, že by stejně nemělo smysl. Takze stále dokolečka opakuji a opakuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
406
23.5.21 13:22

A nebojí se si sednout na záchod?
Postavila bych někde nočník na dostupné viditelné místo a upozornila ho na to, že může jít tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
307
23.5.21 14:34

@marcela-matej Na zachod zacal chodit sam, protože na nocnik chodit nechtel. Do minulého týdne nebyl problém. A curat na záchod chodi dal. Nočník samozrejme mame, ale nejde tam. A venku chodil curat i kadit, jak si řekl, a zadny záchod tam není a taky už si o kadeni neříká. I kdyz se ho zeptám, rekne, ze nechce a vzápětí je to klidne v trenkach.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
307
23.5.21 16:20

Nové poznatky

Řekl si, ze chce curat. Šli jsme. Vzápětí ho vidím drepet u zachoda na boku a tlačí. Běžím k němu, říkám, že udelame hodinu k do zachoda. Bohužel pozde, už volal, ze chce umýt. Zkusila jsem ho i tak posadit na záchod. Nechtel, vzpouzel se.

Ještě mě napadlo - kdyz mu vadí, že ma hovinko v kalhotach, tak co kdybych ho prostě okamžitě neumyla a nechala ho v tom? Že by pak začal dělat bobek do zachoda radeji, protože by ho neměl „přilepený na sobe“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.5.21 16:41
@MaryJackie píše: Řekl si, ze chce curat. Šli jsme. Vzápětí ho vidím drepet u zachoda na boku a tlačí. Běžím k němu, říkám, že udelame hodinu k do zachoda. Bohužel pozde, už volal, ze chce umýt. Zkusila jsem ho i tak posadit na záchod. Nechtel, vzpouzel se.Ještě mě napadlo - kdyz mu vadí, že ma hovinko v kalhotach, tak co kdybych ho prostě okamžitě neumyla a nechala ho v tom? Že by pak začal dělat bobek do zachoda radeji, protože by ho neměl „přilepený na sobe“.

Zkusit to můžeš. Ale počítej také s variantou, že si na to zvykne a přestane mu to vadit. Pokud za tebou přijde, že má hovínko v kalhotech, tak buď ráda. Ten můj to tajil a dřepěl venku na zemi na podzim s průjmem v gatích. :zed: Takže od pasu až do bot.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
406
23.5.21 19:35

A co hned po čůrání zkusit posadit, nebo se zeptat jestli nechce i kakat. Malý mi taky občas nepoznal že chce kakat. Když šel několikrát za sebou čůrat, tak si pak uvědomil, že ne čůrat, ale kakat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35052
23.5.21 19:53

Nepřijde mi dvakrát hygienické nechat dítě v kontaktu se stolicí. Jsou zkušenosti, že těmto dětem to buď nevadí nebo to z různých důvodů tají a maskují.

S odklízením následků podle stupně vývoje souhlasím. Nicméně jsou i děti, které by se od toho měly odvést pryč. Četla jsem nějaké odborné názory, že děti s PAS mohou mít potěšení z toho, jak se jim teplá moč rozlije po nohou a za chvíli studí nebo prostě mohou chtít přijít na kloub tomuto jevu. Dále mohou mít potěšení z toho, jak to společně uklízí. Tyto děti by měly být co nejrychleji převlečeny a následky odklízet v jejich nepřítomnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.5.21 20:25

Neměl nějakou špatnou zkušenost na záchodě? Například tvrdší bobky, co by ho bolely?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
307
23.5.21 22:06

@marcela-matej To zkouším. Rekne mi, že ne a vzápětí klidne udela bobek. Na zachod zkusit posadit taky nechce, je hned scéna (nocnik taky).

@Pears206 Tak synovi bobek v gatich vadí, chce hned umýt. Proto jsem si rikala, že by se radeji vrátil k záchodu, kde by se bobku zbavil hned. A ne ho samozřejmě nechat pokadeneho hodinu, ale prostě ho nejít umýt hned, jak si řekne.

@zelenoockaelen Pár tvrdších bobku mel, ale nikdy to nebyl problém, vždy sel znovu. Tohle byl opravdu ze dne na den obrat o 180° a proste kadí do trenek (nebo na zem, když je nahaty).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat