Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Ahoj holky,
chci se vás zeptat: odjíždím v červnu na dovču, myslíte, že je to teď dobrý nápad, nebo že se může třeba letem potratit? Všude na netu píšou, že ne, ale…když už se konečně zadařilo a stálo to tolik nervů a peněz? ![]()
@Ladybird146 ..já simyslím, že můžeš, zeptej se ještě doktorky, ale nevidím v tom problém
já jedu v červenci na týden /autem Chorvatsko/a už jsem se minule doktorky ptala a řekla že bez problémů
![]()
@amelie111 no teda ty máš už velký podpis
a hodne za sebou Ja nejak u teba stále verím v úspech a dúfam, že to klapne ![]()
@amelie111 píše:
Ahojky holky, tak dnes 10. den po KET jsem testovala. Test úplně sněhobílý.Jinak jsem si hodila popisky, co jak u mě, aby se to nemuselo stále vypisovat. No, tak jdu něco dělat, ať na to nemusím myslet. Mějte se.pa
Tak ty už toho máš vážně hodně za sebou…tak to ti moc přeju ať se zadaří!!! Neuvažovala jsi o změně CARu? Jen k vůli psychice…já jsem změnila CAR a hned první pokus se zdařil - teď. U mě to bylo o psychice z caru…nevyhovovalo mi to tam, tak jsem to zkusial. Sice nemám ještě vyhráno, ale budu doufat. Ty chodíš do Motola viď? Tak to se určitě známe z chodby - vždycky jsem tam čekala 2hodiny…Máš hodně mrazáčků, to já jsem neměla, to je super! Dej vědět, jak jsi na tom… ![]()
Děvčata děkuji za Vaše příspěvky. Já vím, že naděje umírá poslední, ael věřte mi, že krev nic nepotvrdí. Už jsem 2krát těhu byla a touhle dobou už bych měla aspoň toho ducha na testu. No nedá se nic dělat. Manžel je mrzutý a moje sestra taky. Možná se to ještě němělo povést. Naše adopčátko je strašně marod, jedemem do lázní, do toho řeším po mateřské nástup do práce, jak píše Ladybird146, je to možná i o té psychice. Jinak v CARu jsem celkem spokojená, jen mě vytáčí někdy ty čekací doby, ale zase já tam mám i jiné specialisty, protože jsem diabetička, tak je to složitější a mám to vše v jedné budově. No, držím pěstě Vám ostatním a určitě dám vědět, co ještě ta krev. nechápu, když mé tělo funguje, že do nejde
![]()
@amelie111 a máš genetiku a imunologiu viem, že nejaké vyšetrenie máš, ale je v tom aj toto? U mňa sa nedarilo a nakoniec našli protilátky ![]()
@amelie111 píše:
Děvčata děkuji za Vaše příspěvky. Já vím, že naděje umírá poslední, ael věřte mi, že krev nic nepotvrdí. Už jsem 2krát těhu byla a touhle dobou už bych měla aspoň toho ducha na testu. No nedá se nic dělat. Manžel je mrzutý a moje sestra taky. Možná se to ještě němělo povést. Naše adopčátko je strašně marod, jedemem do lázní, do toho řeším po mateřské nástup do práce, jak píše Ladybird146, je to možná i o té psychice. Jinak v CARu jsem celkem spokojená, jen mě vytáčí někdy ty čekací doby, ale zase já tam mám i jiné specialisty, protože jsem diabetička, tak je to složitější a mám to vše v jedné budově. No, držím pěstě Vám ostatním a určitě dám vědět, co ještě ta krev. nechápu, když mé tělo funguje, že do nejde![]()
![]()
ještě ti chci jen říct…kdyby se to náááhodou nepodařilo a vyplácala jsi všechny pokusy KET, zkus v příštím IVF - ICSI, je to lepší. Sice si připlatíš, ale šance je větší. Nemusíš pak už ani připlácet asistovaný hatching! Tím, že se udělá ICSI, je obal dá se říct již také narušen…drž se!!!
@janvana ano, ty já máma, ale jen malinko pozitivní a to jsme půl roku léčili a je to v normě, to by snad teď dle mudr. problémy vůbec dělat nemělo
@Ladybird146 ju, ju, tu už mám. ICSI jsme platili a nechali to půl na půl oplodnit- měla jsem oplodněno 20 vajuch- 10 ICSI a 10 přirozeně a do stádia blastocysty vydrželo převážně to, co bylo přirozeně, ale něco i ICSI a které zaváděli to nevím. Tak hold další pokus, ale až tak v srpnu. S manžou jsme to probírali, že chvilku oddechnu a vypnu. Dám s malým lázně a dáme dovču a pak to zkusíme.
@amelie111 píše:
@janvana ano, ty já máma, ale jen malinko pozitivní a to jsme půl roku léčili a je to v normě, to by snad teď dle mudr. problémy vůbec dělat nemělo
@Ladybird146 ju, ju, tu už mám. ICSI jsme platili a nechali to půl na půl oplodnit- měla jsem oplodněno 20 vajuch- 10 ICSI a 10 přirozeně a do stádia blastocysty vydrželo převážně to, co bylo přirozeně, ale něco i ICSI a které zaváděli to nevím. Tak hold další pokus, ale až tak v srpnu. S manžou jsme to probírali, že chvilku oddechnu a vypnu. Dám s malým lázně a dáme dovču a pak to zkusíme.
no tak to je ideální, to se většinou pak povede samo
když na to člověk nemyslí…,mysli teď na prcka co máš doma…kolik mu je?
@amelie111
ještě něco…už ji zřejmě bereš, ale kdyby nééé, tak kyselina listová je super na připravení pokojíčku v bříšku ![]()
@Ladybird146 našemu drahouškovi budou o prázdninách 3 roky a je to zlato největší a staršně mi to pomáhá vše zvládat. jen mě mrzí, že jsem si tak báječné dítě neporodila já
. Listovku také zobu. Manža a já si myslím, že slušně dotujeme farmaceutické firmy…
![]()
@amelie111 píše:
@Ladybird146 našemu drahouškovi budou o prázdninách 3 roky a je to zlato největší a staršně mi to pomáhá vše zvládat. jen mě mrzí, že jsem si tak báječné dítě neporodila já. Listovku také zobu. Manža a já si myslím, že slušně dotujeme farmaceutické firmy…
![]()
jéé tak to máš ještě čas
a vyjde to! Uvidíš! myslím, že do 6-ti let rozdílu mezi dětma ideální…to já už nestihnu…mám 9.ti letou holku, takže jestli tohle vyjde, tak už k sobě nebudou mít tak blízko s tímhle rozdílem… ![]()
@amelie111 všetko zlé je k niečomu dobré aspoň ste dali domov jednomu zlatíčku a ak nie teraz tak ešte máte zmrzlinky v mrazáku
@Ladybird146 já jsem z mojí sestrou 10 let od sebe a naprostá pohoda! No, čas mám, co se týká věku mezi dětmi, ale já ho už nemám… nejsem úplně nejmladší
![]()
@janvana ano, ano, jako adopce, to byl zážitek. šílený, čím jsme si prošli, ale stálo to za to…Když pak zavolali a my jsme si jeli pro 8 týdenní nádherné zdravé miminko…no paráda a šestinedělí (dle psycholožky, takové to hrabací období), tím jsem prošl ataky a ty nákupy. Za dva dny vybavit pokojíček, koupit kočárek, to byl mazec! Nádhera, ráda vzpomínám. No a když by šlo ještě jedno dítko, které bych si mohla porodit, tak jsem řekli, zkusíme to. Ale, nebudu lhát, že žádost o druhé miminko je už podaná! Přeci jen, kdyby něco nevyšlo… No, ale právně volných dětí je málo a žadatelů mraky… Snad se nám to povede. Snad s těch sedmi zmrzlíků něco bude
. Tak já se snad začnu těšit na druhý pokus. Všem Vám děkuji za podporu, jste tu holky hrozně hodné a chápavé
![]()