Reklama

Těhotenství a porod po císaři

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 11:06
Těhotenství a porod po císaři

Ahoj holky, předem se omlouvám za anonym, ale je to pro mě citlivé téma.
Chtěla bych se zeptat za jak dlouho jste po porodu císařem otěhotněly? A zda vás nechali rodit další dítko přirozeně. A jestli jste přirozeně opravdu porodily.
První dítě jsem rodila přirozeně (porod trval 8 hodin), druhé akutním císařem. Předem děkuji za odpověďi ;)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Janli
Kelišová 5679 příspěvků 9 inzerátů 05.09.18 11:17

Otěhotněla jsem za dva roky, dřív mi to bylo kvůli komplikacím při porodu striktně zakázáno. Rodila jsem přirozeně, ale jen díky tomu, že jsem rodila o 7 týdnů dříve. Rodit v termínu, tak jedině sekcí. Jednak kvůli stavu dělohy a pak také kvůli předpokládané velké váze miminka. Po přirozeném porodu jsem ani netoužila, prostě mě ukecali…

fragola
Generální žvanilka 24787 příspěvků 05.09.18 11:18

Já jsem rodila sekcí jednovaječná dvojčata, otěhotněla jsem 10m po sekci a rodila jsem přirozeně. Co jsem měla načteno, tak po 6m je jizva zhojená, čili tady neplatí přímá úměra, čím déle, tím lepší jizva. Záleží taky na tom, jak se jizva hojila. Pak záleží na finální poloze miminka, váhovém odhadu a síle jizvy. Syn měl 4,10kg. No a pak jsem 3 roky od sekce porodila dcerku a ta měla 4,75kg a nikdo už nic moc neřešil.
Ať ti to klapne, jak si přeješ. Jo, doporučuji si zvolit porodnici, kde jsou přirozenému porodu po sekci nakloněni.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 11:38
@fragola píše:
Já jsem rodila sekcí jednovaječná dvojčata, otěhotněla jsem 10m po sekci a rodila jsem přirozeně. Co jsem měla načteno, tak po 6m je jizva zhojená, čili tady neplatí přímá úměra, čím déle, tím lepší jizva. Záleží taky na tom, jak se jizva hojila. Pak záleží na finální poloze miminka, váhovém odhadu a síle jizvy. Syn měl 4,10kg. No a pak jsem 3 roky od sekce porodila dcerku a ta měla 4,75kg a nikdo už nic moc neřešil.
Ať ti to klapne, jak si přeješ. Jo, doporučuji si zvolit porodnici, kde jsou přirozenému porodu po sekci nakloněni.

Mě právě moje doktorka řekla že těhotenství až po dvou letech po porodu a porod už jedině sekcí, ale je taková ,,stará škola" takže mi to přišlo spíš jako všeobecně, jakože ta povinnost že mě na to musí upozornit. Rodila jsem letos v červnu, a chtěla bych otěhotnět příští rok na podzim (vím že se to nedá úplně naplánovat). Ale mám z ní dojem, že by nebyla nadšená kdybych tam přišla po roce a půl s tím, že už se chceme snažit. Jako hodně uvažuju o změně doktora i když jsem s ní byla vždy spokojená, tak tentokrát při komplikacích se ,,ukázala" jako hodně necitelný člověk, a úplně si nejsem jistá jestli by mé rozhodnutí uvítala. Tak jsem jen tak pro info chtěla vědět jestli je to až taková hrůza kdybych otěhotněla o půl roku dříve a jestli se na mě nebudou dívat jako na blázna když budu chtít rodit přirozeně.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 11:45
@Janli píše:
Otěhotněla jsem za dva roky, dřív mi to bylo kvůli komplikacím při porodu striktně zakázáno. Rodila jsem přirozeně, ale jen díky tomu, že jsem rodila o 7 týdnů dříve. Rodit v termínu, tak jedině sekcí. Jednak kvůli stavu dělohy a pak také kvůli předpokládané velké váze miminka. Po přirozeném porodu jsem ani netoužila, prostě mě ukecali…

Já bych právě přirozeně rodit chtěla, jeden přirozený už mám za sebou a ta rekonvalescence mi prijde nesrovnatelná. Po císaři jsem se o sebe nebyla schopna týden postarat, po přirozeném jsem za dvě hoďky byla na nohách. A ty dva roky byly řečeny i mě, ale právě si nejsem jistá jestli to není takový ten zastaralý názor. Ještě jsem o tom s žádným lékařem nemluvila, pořádně ani s mojí doktorkou (nelíbil se mi její přístup při komplikacích), takže si nejsem jistá to s ní chci tak úplně řešit.

azalia
Kecalka 299 příspěvků 05.09.18 11:48

Otěhotněla jsem po osmi měsících a porod byl přirozený.
To je doktorka je opravdu stará škola. Mě doktor řekl, že snažit se můžem 6 měsíců po sekci.
V porodnici pak razili názor, že pokud nebudou komplikace, tak není k opakované sekci žádný důvod (to, že jsem jí chtěla, pro ně důvod nebyl). Jo a bylo to v ČB.

Ornwen
Závislačka 4365 příspěvků 05.09.18 11:51

Mně po sekci řekla rok, rok a půl. Ale měla jsem sekci ošklivou a na první kontrole po šestinedělí se jí ani nezdála jizva.
No a ten rok a půl jsme počkali :-)
(Pak teda zas sc, ale já nechtěla přirozeně. Ptali se mě, jak chci rodit)

1mila2
Kecalka 318 příspěvků 05.09.18 11:53

Kdyz dcera slavila 5mesicu, tak uz jsem vedela, ze jsem tehotna :lol: s porodem neporadim, prvniho syna jsem mela akutni sekci, druhe (dcera) bylo sekci pro KP a treti pry bude sekci automaticky.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 12:07

@azalia já se chystám do Fakultky v Ostravě, tak doufám že by mě tam pak moje doktorka poslala na nějakou konzultaci. Stejně předpokládám že budu na rizikovém. Ale samozřejmě že nebudu riskovat zdraví své ani dítěte, takže kdybych musela na sekci tak jdu.

lucielorenc
Kecalka 320 příspěvků 7 inzerátů 05.09.18 12:07

První syn CS a bylo mi řečeno, že s druhým aspoň rok počkat. My jsme tak brzo stejně neplánovali a otěhotněla jsem přirozeně po 3 letech. Ptali se mě jak bych chtěla rodit a já jsem chtěla přirozeně s tím, že samozřejmě dám na názor lékařů. Už to vypadalo, že půjdu na další CS, protože jsem přenášela 4 dny a malý byl veliký. Tak na pondělí naplánovalu CS, už jsem si vyběhala predoperacni vyšetření a prcek se nakonec rozmyslel a druhý den se narodil přirozeně. Za hodinu od příjezdu do porodnice byl na světě a byl ho fakt kus 4250 g a 53 cm. :D

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 12:15

@Ornwen já mám právě o dost větší jizvu než ,,normálně". Ale naštěstí doktorka neříkala nic že by se jí jizva nezdála.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 12:17

@1mila2 tak to je fakt brzo, tak budu doufat že po roce a půl to problém nebude :D

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 12:21

@lucielorenc jeee, tak to jste měli pěkné. Já bych právě ráda přirozeně, sekce pro mě byla fakt utrpení, ale to možná i z jiného důvodu…

Ornwen
Závislačka 4365 příspěvků 05.09.18 12:30
@Anonymní píše:
@Ornwen já mám právě o dost větší jizvu než ,,normálně". Ale naštěstí doktorka neříkala nic že by se jí jizva nezdála.

moje dr říkala, že rozhodnutí je na porodnici. Že ona může maximálně něco doporučit, ale že se to řeší až tam. Rodila jsem v motole. A první porod byl superextrapřípad ;)
Při kontrole po šestinedělí po prvním porodu jsem tam měla nějakej velkej hematom, tak se bála, aby byla jizva dobře zahojená a vyhrožovala reoperací. Naštěstí se rozpustil a vše ok.

Janli
Kelišová 5679 příspěvků 9 inzerátů 05.09.18 12:49
@azalia píše:
Otěhotněla jsem po osmi měsících a porod byl přirozený.
To je doktorka je opravdu stará škola. Mě doktor řekl, že snažit se můžem 6 měsíců po sekci.
V porodnici pak razili názor, že pokud nebudou komplikace, tak není k opakované sekci žádný důvod (to, že jsem jí chtěla, pro ně důvod nebyl). Jo a bylo to v ČB.

To přece není o staré škole, ale o stavu dělohy po porodu :roll: . Ty snad víš jak na tom zakladatelka je? Mě vidělo lékařů několik a všichni mi řekli, že pokud do roka otěhotním, tak přijdu o dítě i o dělohu. Vždy musí konkrétní riziko posoudit lékař!

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Starosta italského Riace čachroval s migranty, teď má zákaz do svého města

Měla to být výkladní skříň soužití místních a migrantů, kteří sem proudí z... číst dále >

Novak Djokovič je v Praze! Na rozlučku Štěpánka si přivezl manželku Jelenu

Legendární český tenista Radek Štěpánek sice kariéru ukončil už loni v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >