Těhotenství a zdravotní sestra – přeřadí mě na jinou pozici?

Anonymní
7.12.19 19:59

Tehotenstvi a zdravotni sestra, prerazeni na jinou pozici

Ahoj,
mam nekolik dotazu… ohledne tehotnych zdravotnich sester.
Jsem zdravotni sestra, sice v ambulantni sfere, ale pracujeme na smeny, 12hod. sluzby, infekcni prostredi, obcas „lidi z ulice“. V praci jsem zatim domluvena, ze pokud to pujde, tak budu chodit do konce roku. Zdravotni problemy nemam nijak velke, tak mi prijde hloupost jit na PN a byt omezena vychazkami a snizenim penez, kdyz mi v podstate nic neni. Ale na druhou stranu pracujeme v infekcnim prostedi, prace vetsinou v predklonu, nekdy velmi narocna. Za 14 dni jdu na kontrolu k dr.. Ma otazka zni, zda-li je nutne k zadosti o prerazeni na jinou pozici prikladat jeste nejakou zpravu od Mudr. z gyndy? Ev. Najdu nekde nejakou oficialni zadost „prerazeni na jinou pracovni pozici“? Taky jsem si na 99%jista, ze se to v praci nebude libit a take me nebudou mit kam preradit + budou argumentovat tim, ze si vsechny vzdycky vzaly PN.
Pak by me zajimalo, zda-li kdyby nasli vhodnou pracovni pozici, mohou me nutit dojizdet jinam do jineho mesta (treba i 60 km vzdaleneho)? :think:

PS: Hledala jsem si info na netu, ale prosim i o Vase zkusenosti ????

Diky za rozumne odpovedi a pekny vecer ;)

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
36220
7.12.19 20:23

V pracovní smlouvě máš místo výkonu práce tak tě nemůžou poslat jinam.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
154
7.12.19 21:15

Pokud tě zaměstnavatel nemůže preradit na jinou vyhovující pozici, musí tě nechat doma za cely tvůj plat. Nejsi nemocná, abys byla na neschopence. Jasně, že tě do toho bude tlačit, je to pro něj levnějši, ale nedej se. Argumentuj třeba tím, že ti ji gynekolozka odmítá napsat. Co se týká místa výkonu práce, tak to neporadim :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15814
7.12.19 21:57

K žádosti samozřejmě musíš přiložit oficiální posudek od lékaře, ambulance sama o sobě není místem zakázaným pro těhotné, takže se tam běžně těhotné sestry od lůžka přeřazují. předpokládám, že lékař bude muset specifikovat, co konkrétně je na té práci nevyhovujícího, aby zaměstnavatel věděl, jaké místo ti má najít. nevím, jestli stačí posudek z gynekologie, nebo jestli musí být od závodního lékaře (= tvůj gynekolog nezná prostředí, ve kterém pracuješ, takže nevím, jestli dokáže posoudit vhodnost/nevhodnost prostředí). co se týká přeřazení do jiného města, tak to záleží na tom, jaké místo výkonu povolání máš uvedené ve smlouvě.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
305
8.12.19 07:34

Jsem zdravotní sestra u dětského pediatra a díky velké nemocnosti mě doktorka na gyndě nechala radši doma

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.12.19 08:59

@sagina nejde uplne o ambulanci jako takovou, ale jde o dialyzu. :think:

  • Citovat
  • Upravit
15814
8.12.19 10:15
@Anonymní píše:
@sagina nejde uplne o ambulanci jako takovou, ale jde o dialyzu. :think:

to nevadí, pokud tvoje pracoviště není přímo vyhláškou těhotným zakázané, což jak se z reakce tvého zaměstnavatele zdá, tak není, tak potřebuješ posudek lékaře. aby zaměstnavatel věděl, co je na tvé práci z hlediska tvého těhotenství špatně a jak ti tedy má upravit pracovní prostředí, změnit vykonávané činnosti nebo kam tě může přeřadit. neznám přesně vyhlášku, vím, že sestrám je výslovně zakázaná uzavřená psychiatrie a práce s cytostatiky a jinak už to záleží spíš na konkrétních podmínkách na daném pracovišti.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Original

  • (3.9) + 55 recenzí

Prsní vložky

  • (3.5) + 51 recenzí

Babylove Prsní vložky

  • (2.4) + 40 recenzí

PureLan 100

  • (4.9) + 36 recenzí

Poradna gynekologa

Ikona - Jiří Škultéty

MUDr. Jiří Škultéty