Reklama

Těhotná vegetariánka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

agy
Neúnavná pisatelka 15353 příspěvků 27.01.10 15:21
Těhotná vegetariánka

Ahoj,najdou se další těhulky nebo maminky vegetariánky? Jsem vege asi 12 let,ale z některých stran stále nepochopená,tak bych ráda probrala třeba výživu v těhu a vše možné ostatní, s těmi,co vědí,že vegetariánství není redukční dieta,ale životní styl :wink:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 27.01.10 15:25

ahoj, vegetariánka nejsem, nicméně moje kamarádka vždy v těhotenství zařazovala navíc do svého jídelníčku ryby a kuřecí maso, aspoň 1× týdně :wink:.

Cappy
Kelišová 6093 příspěvků 27.01.10 15:28

Agy, já jsem byla vegetariánka 5 let, pak jsem otěhotněla, tlak okolí byl hrozný, všichni mě do masa nutili :-(
Tenkrát jsem si řela, že na všechny hodím bobek, ale zařekla jsem se, že budu jíst vše, na co budu mít chuť, protože si myslím, že tělo si v těhu prostě řekne, co potřebuje.
A jak na potvoru jsem měla příšerné chutě na maso 8-o
Slintala jsem nad masovým jídlem, které jsem třeba ani v životě nejedla :nevim:
Nějakou dobu jsem ještě odolávala, ale pak přeci jen maso okusila, ta touha byla najednou silnější, kdo nezažil, nepochopí.
Dodnes to nechápu, jak jsem mohla mít chutě na něco, o čem jsem ani nevěděla, jak chutná :lol:

Jsem už 14 měsíců po porodu a maso už konečně opět pomalu vysazuji. Občas jsem ještě něco pozřela, protože stále kojím.
Až teď se ty moje zplašené hormony vrací do normálu a já najíždím do starých kolejí.

Na řeči ostatních se vykašli a poslouchej své tělo, do ničeho se nenuť, ale ani se ničemu nebraň :kytka:

chuanitka
Extra třída :D 14721 příspěvků 27.01.10 15:59

Agy, já byla vegetariánka 10 let a v těhotenství jsem maso začala jíst. Nejdřív jsem si říkala, že prostě uvidím. Ale bylo to jako s Cappy, měla jsem na maso hroznou chuť 8-o Nejvíc mi jelo hovězí :oops:
Teď kojím, takže jsem u masa zatím zůstala a časem uvidím. (Mmch. to byl fakt divný pocit, vzít „to“ po deseti letech do pusy :mrgreen:)
Přidávám se k Cappy, nelámej to přes koleno a poslouchej své tělo :wink: Pokud se bez masa v těhotenství obejdeš, tak ho prostě nejez :) Pokud budeš mít chuť, dej si ho.
A gratuluji k miminku v bříšku :kytka:

webparazit
Kelišová 7438 příspěvků 27.01.10 16:02

Ahooj, zdravim tehulky vegetarianky! Ja jsem vegetarianka od 8 tridy zakladni skoly, coz je cca 12 let, 5 lez zpatky jsem zacala jist ryby (lososa, tunaka a makrelu ALE nesmim videt celou rybu, kosti, kuze a nesmi to moc smrdet rybou, ale jim to tak 1× za mesic)

Jinak moje zdravotni sestra mi rekla, ze vegetarianska dieta je v tehotenstvi stejnak nejlepsi, protoze aspon nejde do tela tolik jedu z masa :-? No a to co je v mase se da nahradit.

agy
Neúnavná pisatelka 15353 příspěvků 27.01.10 16:03

Cappy,já to chápu,jsem v 7tt,takže je mi zatím spíš špatně,než by mě chytali chutě,ale kdyby ta chuť přišla,bránit se nebudu :wink: Nechala jsem si udělat rybí pomazánku,že to zkusím,ale už je 3 dny v lednici a nemám odvahu :oops: Kuřecí ani jiné maso z velkochovů bych ale tedy nepozřela,leda domácí nebo bio. Cappy,neměla jsi z toho maso najednou zažívací potíže?

webparazit
Kelišová 7438 příspěvků 27.01.10 16:07

Agy: Moje vegetarianstvi nebylo NIKDY pochopeno mou byvalou tchyni. nastesti je to byvala tchyne. Ted ziju v zahranici a je to tady tak jednoduche. Vezmu balicek s jidlem a jestli tam je zelene V, tak vim, ze tam nejsou pridane zadne zivocisne veci. V cesku je to hodne slozite! A taky to tam nikdo nepochopi a nuti jist maso… Veta: Babicka snidala chleba se sadlem, na obed mela pecene maso a vecerela skvarky a dozila se 90 let! je tam hodne bezna. Ale NIKDO nepochopi, ze dnesni doba je uspechana, je nas na svete vic, vice domu, zastavenych pozemku, misto na pastviny uz pomalu neni, zvirata rostou za podpory chemikalii a slunicko pomalu ani nevidi a kolik procent cechu si radeji priplati a koupi si opravdove BIO maso?

agy
Neúnavná pisatelka 15353 příspěvků 27.01.10 16:12

webparazit,můžu se zeptat,proč si začala jíst ryby? V těhle druzích je zrovna dost nebezpečné rtuti,ne? 8-o
To ti závidím,co vím,vegetariáni to mají v zahraničí lehčí,než tady :-( Je to škoda,že tolik lidí nemá páru nebo je to nezajímá :nevim:

webparazit
Kelišová 7438 příspěvků 27.01.10 16:42

agy: Protoze mi to pani doktorka v Cesku prikazala. taky nejak nepochopila vegetarianstvi… Ale jak jsem psala, jim to jen 1× mesicne. Tunak byva plny rtuti, losos je na tom pry lip. Hlavne ja ted bydlim Anglii, takze jsou to cerstve ryby. V cesku bych je nejedla. Nejvic asi toho lososa, ale ten fakt musi byt cerstvy, pak neni citit rybinou a stejnak toho moc nesnim. A zadna kost a ani kost kuze jinak :poblion:

Jinak varim maso, ale neochutnam a svojim detem maso budu davat taky, ale jestli se rozhodnou pozdeji, ze nechteji, tak je to na nich. Nutit je nebudu, jako jsem byla nucena ja!

agy
Neúnavná pisatelka 15353 příspěvků 27.01.10 16:50

a řekla jsi o tvém semivegetariánství gynekologovi? Já se bojím :oops: ale chci mít zas vše pod kontrolou :roll: Já přemýšlela,že bych zkusila pangasia,není vůbec cítit rybinou a všichni si ho chválí,jenže jsem si o něm zjistila,co to vlastně je za sajrajt,takže to taky padlo.Ale už jsem slyšela názor,že jedno vajíčko deně postačí doplnit všechno potřebné,co je v mase,tak snad,mám domácí,takže jsou to vajíčka bez výčitek svědomí :wink: :pankac:

zuzeca
Závislačka 2790 příspěvků 27.01.10 16:53

Já jsem naopak v těhotenství přestala maso jíst úplně. Tlak okolí byl sice velký, ale prostě jsem si stála za svým.
Malému teď máso taky nedávám, má ho tak jednou za půl roku, když máme BIO nebo od někoho domácí.

webparazit
Kelišová 7438 příspěvků 27.01.10 17:03

agy:pritel to vykecal, mam to napsany i v tehu knizce (vase tehu prukazka, ale u nas mnohem vetsi), ale spis mi rekli, ze je to lepsi… No ja vajicka taky moc nemusim. Smrdi mi. Ale hlavne musis nejak doplnovat zelezo a omega 3. Jinak kdyz jsem byla na zelezu ve 12 tydnu, tak jsem dostala pochvalu, ze mam hladinu jako netehotna… Jednou denne jim hrsticku orechu, treba mandli, zeleny salat, zeleninu a staci.

Zuzeca: Vitej do klubu! No pry si telo v tehu rekne, co potrebuje, tvoje nepotrebovalo maso :lol: A jak se tvari rodice na to, ze maly neji maso?

nenca
Stálice 51 příspěvků 27.01.10 17:42
vegy

Já nejsem vegetarián, ale zajímá mne hodně alternativní medicína k čemuž patří i strava a byliny.
Každý jsme nějaký typ - metabolický, proto pro každého není vhodné to stejné. Takže osobně mi vegetariánství, byť v těhotenství, nepřijde trestné :lol: . Jen opravdu dejte pozor na složení jídelníčku!
Jinak v tuňáku je i poměrně velké množství hliníku, takže také nic moc. Ty vejce jsou asi také jak pro koho, s Kačenkou jsem byla spíše na zelenině a nyní jsem se mohla po vajíčkách „užrat“…
Na tlaky okolí nedejte, pokuste se získávat nezidealizované a pokud možno objektivní informace o stravě :palec: .

agy
Neúnavná pisatelka 15353 příspěvků 27.01.10 18:11

Nenco,jenže to je právě ono,kde sehnat objektivní informace o stravě,když i většina českých lékařů se vzdělává nejspíš z Vlasty a Květů.Z mé vlastní zkušenosti:
zubařka mi řekla,že mi za pár let vypadají zuby(do dneška nemám jediný kaz a každou kontrolu mě chválí,ani kámen nemám,nemám to srdce jí připomenout,její názor před 10lety na můj chrup)
obovďačka mi tvrdila,že vitamín B12 nebude důležitý,dokud jsem jí nedonutila se podívat do knih,neudělala mi krevní obraz
gynekoložka řekla mé mamince,když mi bylo 14,že mé vegetariánství je jistá forma anorexie
Na internetu najdete stejný počet článků o prospěšnosti a nebezpečnosti vege-stravy,tak pak si máme vybrat :nevim: Osobně se řídím instinktem,ale teď když se ve mě vyvíjí nový život cítím odpovědnost nic nezanedbat :think:

zuzeca
Závislačka 2790 příspěvků 27.01.10 18:37
Zuzeca: Vitej do klubu! No pry si telo v tehu rekne, co potrebuje, tvoje nepotrebovalo maso :lol: A jak se tvari rodice na to, ze maly neji maso?

Já jsem maso nikdy moc nemusela, už před těhotenstvím jsem ho jedla málo. A teď už jen s tím dítětem, i když teda že by mi to nějak chutnalo…
Rodiče? No je to naše dítě, že? Moji rodiče to vzali úplně v pohodě, manželovo rodiče už trochu hůř. Už v těhotenství mi říkali, že maso je potřeba… Ale čím dél to je, tím je to lepší. Navíc Matouš není žádný chudáček a ve 2,5 letech má skoro 15 kilo, takže není argumentu :lol:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Konec „chodské truhly“: Šinkorová bez tuny líčidel vypadala skvěle!

O pořádné překvapení se v deváté řadě StarDance postarala Daniela Šinkorová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >