Těhotná vs. řvoucí sourozenec...

Anonymní
1.3.21 18:05

těhotná vs. řvoucí sourozenec...

Ahoj, není to ani tak problém, jen jsem se potřebovala svěřit…

říkala jsem si, že bych neměla jako těhotná druhé mimčo v břiše nějak moc stresovat, ale doma máme staršího chlapečka, 3 roky (je po mozkové obrně, bohužel i mentálně, takže jsou mu dva, ale je mentálně a dovednostně na úrovni prvního trimenonu) a asi tak 2× denně je u nás normální a běžné, že jaksi bez důvodu začne malý strašně vřískat. V podstatě jako novorozenec…ale má teda hlas jako zvon, je to skutečně „koncert“. Ale jinak je zlatounký a hodnoučký. Tohle je prostě takový jeho rituál, občas ho to prostě chytne, no. Trvá to vždycky tak 20 minut, neuklidní ho nic, uklidí se prostě potom sám, podle dr. přetlak energie, kterou tělíčko neumí využít pohybem a vyjadřováním.

No a někdy si teď v těhotenství říkám, že jestli tohle mimčo slyší, tak se mu ven asi vubec nebude chtít :lol: :lol:
Ono to vypadá strašidelně, je to řev jako na nože braní. Jako nevěřím, že mimčo slyší zvuky z okolí, ale tohle jo, tohle slyší stoprocentně :lol: :oops:

tak si říkám, jestli mimča stresuje řev jiných mimin…

na druhou stranu si říkám, že lidi mají mnohdy třeba dvojčata, jedno řve, druhé ne, nebo mají mezi dětmi jenom rok rozdíl, a tam se to denně taky bez nějakých řevů a cirátů a brečení a řvaní neobejde, že? :D

nic, jen přemýšlím, jak to vnímá mimčo v bříšku a nebo až se narodí…my jsme zvyklí, že… :hug: :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3463
1.3.21 18:21

Záleží, jaké u toho máš pocity. Myslím, že si normálně zvykne :-) A taky si fakt myslím, že to mimino pozná vzteklý křik od pláče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5516
1.3.21 18:22

Tak to se asi budete muset připravit na buzení miminka, třeba po pěti minutách jeho spánku, což teda nezávidím a sami uvidíte, jak daleko od zdroje zvuku budete muset mimčo "uklízet ", aby bylo co nejvíc v klidu a pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
1.3.21 18:28

Přijde mi úplně mimo si do takové situace pořizovat další dítě. Prvně bych se plně věnovala tomu postiženému, aby se jeho stav zlepšil. Dobří odborníci stojí spoustu peněz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
905
1.3.21 18:30

Podle mě se u tebe Mimi cítí v pohodě, takže si na rev zvykne, akorát ti má teď tlumeně. Kolem prvního jsme chodili po špičkách, bali jsme se i pustit TV, aby se nevzbudil. A druhé už bylo zvyklé z břicha, to za rámusu prvního klidně spalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
927
1.3.21 18:32

Tak miminka v břiše určitě slyší zvuky z okolí, stejně jako jsou schopná vnímat světlo a tmu :)) Důležitější ale je, jestli jsi s tím v pohodě ty - tvoje psychická pohoda / nebohoda se na dítě přenáší nejvíc. Jinak já jsme učitelka a ten řev o přestávkách to byl někdy hukot, malou to vždycky probralo :D
No a až se miminko narodí, to nikdo neví. Některé děti vzbudí spadnutí špendlíku, někoho neprobere ani zatroubení auta :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15084
1.3.21 18:39

Teď v břiše je mu to jedno. Až se narodí, tak se uvidí. Větší pravděpodobnost je, že ho to budit nebude. Mám doma tři kousky. A třetí dokáže už od narození spát absolutně v jakémkoliv hluku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
495
1.3.21 18:40

Naopak je super, že to slyší od malička, pravděpodobně mu to nevadí a vadit ani nebude po porodu, když si to dítě zvyká, že ten zvuk se vyskytuje a maminka je v klidu, nemyslím že se bude mimčo bát

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
384
1.3.21 18:43

To bude v pohodě. Už teď si miminko na ten řev zvyká, vůbec bych si s tím nelámala hlavu. Přesně jak tu někdo psal - nejstarší dítě u nás bylo zvyklé na ticho u spaní a běda, jak jsem prošla za dveřmi. Nejmladší děti se naučily spát uprostřed šrumce a nevzbudí je ani zařvání přímo u ucha. Nejstarší se pořád něčeho bál, protože my, dospělí, jsme nedělali žádné nepředvídatelné věci a ti nejmladší se neleknou lautr ničeho, protože jsou prostě odmalička vystaveni všemu možnému - od hluku, po různé tahání, válení, braní věcí. Já si myslím, že miminko bude mít výborný vklad do života a bude pohodář. Pokud z toho řevu staršího nebude okolí dělat vědu a bude to prostě normálka (jakože to teď tak berete, tak aby se to nezměnilo s příchodem miminka). Myslím, že mladší sourozenec toho staršího trošku popotáhne ve vývoji. Moc vám držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.3.21 19:03

No upřímně - já jsem během druhého těhotenství zažívala takové psychické i fyzické turbulence, že se divím, že to mimi přežilo… Netrap se tím, s čím nic nenaděláš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
853
1.3.21 19:08
@zem-ja píše:
Přijde mi úplně mimo si do takové situace pořizovat další dítě. Prvně bych se plně věnovala tomu postiženému, aby se jeho stav zlepšil. Dobří odborníci stojí spoustu peněz.

Ježíš přesně tohle potrebovala paní slyšet :zed: a přesně na tohle se ptala :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.3.21 19:08
@zem-ja píše:
Přijde mi úplně mimo si do takové situace pořizovat další dítě. Prvně bych se plně věnovala tomu postiženému, aby se jeho stav zlepšil. Dobří odborníci stojí spoustu peněz.

Ach jo… Kde se tu berou ty dobré podporující ženy? :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.3.21 19:09
@Fonty píše:
Ježíš přesně tohle potrebovala paní slyšet :zed: a přesně na tohle se ptala :zed:

Jste mě předstihla o pár sekund :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1688
1.3.21 20:09

Máme tři děti blízko u sebe, ale tohle mě nikdy nenapadlo, neboj, určitě mu to nevadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13600
1.3.21 20:17

Mám trochu jinou zkušenost - když jsem byla těhotná, náš pes z útulku se občas porval, občas štěkal jak blázen. Po narození ho mimino okamžitě poznalo :D Štěkání se nebojí a když naše střevo (na vodítku) napadl cizí pes a rvačka byla přímo pod mýma nohama, přihlížející pejskaři omdlívali, mimino v nosítku nehlo brvou. Drsnej street fighter 8) Takže si myslím, že to bude v pohodě :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat